Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Moj ćale još vozi otprilike ovakav Favorit:

 

800px-Kolo_Favorit.jpg

 

 

Isto ima sedište od tvrde kože, kao sedlo, ovakve menjače, blatobrane i kočnice, ali i merač brzine sa kazaljkom i brojačem kilometara kao na starim automobilima. Kupljen 1972. godine, čini mi se. :D Zapravo mi se čini da se samo boja i nalepnice malo razlikuju.

Edited by napadaj
  • +1 6
Link to comment

Ovi stari su super a ne priznajem te sa elektromotorima sto pomazu, to mu ga dodje kao motor:dry:

 

Najjace mi je kad ginem negde na Fruskoj gori na usponima i obidje me baja s tim nekim cudom, ma teraj se druze u tri lepe:D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako je obican bajs bez motora i tih sranja, onda :ziga:

 

Jbt ja sve hocu da opalim neku stotku (bez sekunde stajanja, naravno) ali ne znam da li da idem cisto ravnicu ili Fruska gora pa negde dalje okolo, ne znam kako da spakujem drugu flasu vode, sta poneti od gelova i zajebancija... a cova sa 6 banki 250km, kapa dole. 

Link to comment

Vozim skoro 40 godina (isključivo drum) i vremenom sam naučio šta je bitno:

1. što kvalitetniji bicikl (koji neće izdati) (to košta, nažalost)

2. propisno podešavanje istog (greške se uoče ređe odmah, češće posle sat-dva-tri pa treba eksperimentisati)

3. najosnovniji alat (i znanje da se upotrebi), nekoliko unutrašnjih i jedna spoljašnja guma (kevlar) da može da se savije, sajle menjača, spojnice za lanac, špice za točkove (njih držim u ramu bicikla i nikad mi nisu zatrebale)

4. navigacija ili telefon ako se ide u nepoznato (i baterija)

5. popis prodavnica hrane/vode (obično su na svakih 10-15 km osim ako nisi u Mongoliji, recimo)

6. prevazilaženje psihološke barijere "ne mogu ja to(liko)" (50 može svako, 100 posle kraće pripreme)

7. spremnost da se zažmuri na "da li si normalan?" (ukućani)

Ako je potrebno još nešto, tu sam.

 

  • +1 6
Link to comment
7 hours ago, Zli Gli said:

Ako je obican bajs bez motora i tih sranja, onda :ziga:

 

Jbt ja sve hocu da opalim neku stotku (bez sekunde stajanja, naravno) ali ne znam da li da idem cisto ravnicu ili Fruska gora pa negde dalje okolo, ne znam kako da spakujem drugu flasu vode, sta poneti od gelova i zajebancija... a cova sa 6 banki 250km, kapa dole. 

Obican sportski bajs, sa tankim gumama i onim zavrnutim kormanom. Covek nosi one specijalne cipele, cvrst djon (kao kopacke).

Koliko vidim svaki drugi dan ide na neke duze voznje, obicno nocu.

 

Sve u svemu, kapa dole - 250km sa dobrim usponom.

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na usponu kod Limskog kanala, mozda 2 km dugom, napravila se kolona od 10-ak automobila iza mene. Posto je put uzak (jedna traka, krivine) strpljivo su cekali pravi trenutak kako bi me obisli.

 
Svi osim dvojice: jedan BG auto je - kako vec to oni umeju :laugh: - seo na sirenu , psovao kroz otvoreni prozor i nervozno isekao, a iz drugog SLO- LJ me je zena pljunula pri obilasku, sa suvozacevog mesta. 
 

refueling:


 

 


 

 

FEDC380A-ABB2-4229-8C60-2BBA7019751D.jpeg

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, Djuro said:

Na usponu kod Limskog kanala, mozda 2 km dugom, napravila se kolona od 10-ak automobila iza mene. Posto je put uzak (jedna traka, krivine) strpljivo su cekali pravi trenutak kako bi me obisli.

 
Svi osim dvojice: jedan BG auto je - kako vec to oni umeju :laugh: - seo na sirenu , psovao kroz otvoreni prozor i nervozno isekao, a iz drugog SLO- LJ me je zena pljunula pri obilasku, sa suvozacevog mesta. 
 

Ja sam odusevljen kako se na Fuerteventuri vozaci ponasaju prema biciklistima,

nije ni cudo sto dolaze ovde na pripreme. Las Playitas im je centar.

odatle mozes da biras, brdsku ili ravnicarasku voznju.

las-playitas_pal.jpg

  • +1 1
Link to comment
Just now, Lancia said:

Ja sam odusevljen kako se na Fuerteventuri vozaci ponasaju prema biciklistima,

nije ni cudo sto dolaze ovde na pripreme. Las Playitas im je centar.

odatle mozes da biras, brdsku ili ravnicarasku voznju.

las-playitas_pal.jpg


dolazim u Lanzarote sledece godine ;)

Link to comment

Btw, pretproslog leta sam vozio 3 nedelje po Toskani - niti jedan konflikt nisam imao. Dapače, na svakoj uzbrdici se nasao neko ko je vozio paralalno sa mnom i - iz auta - navijao sa Vai, vai!!

  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, Djuro said:


dolazim u Lanzarote sledece godine ;)

:thumbsup:

Ako je zbog bajsa, ostrvo je malo sa gustim saobracajem, brdska voznja je kod vulkana, a tu vrvi od turista, Fuerteventura je kudikamo bolja opcija.

Ako ne, Lanzarote su za provod super a tu ti je Corralejo trajktom na manje od sat vremena. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...