Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ne ocekujem skupu viljusku al ocekujem korektnu i ne bih da uzmem bas najveci krs ako ne moram.

 

Sinoc sam malo bacio pogled na neke bajkove koji su mi u budzetu i bilo ih je sa rockshox viljuskama(verovatno i tu ima krsa)

 

Gledam sad jedan full deore xt i taj isto ima Suntour viljusku

 

http://www.srsuntour-cycling.com/bike/forks/XCR-29-4940.html

 

edit: mozda nije bas ista jer bajk nije 2016. godiste al je 29 i pise XCR na njoj.

 

Nisam je jos istrazivao al je sigurno daleko ozbiljnija od onog cuda sa jednom oprugom sto stavljajju na one Bugarske bajkove.

 

 

katamaran, ako želiš 29", da li si razmišljao o POLAR Mirage Pro 29" (2014), nov za 300 EUR, uglavnom Altus/Alivio oprema?

 

 

Video ga uzivo i svidja mi se al ga ne bih uzimao zbog v -brejka. Zainatio sam se za diskove. Najverovatnije hidraulika al sam video par zanimljivih sa mehanickim. U svakom slucaju mrzim strumpf gumice sto bi rekli u onom vicu.

 

edit: vise nisam 100% siguran da cu 29-ku jer sam poceo da razmisljam i o 27.5

 

edit 2: 99% onog sto mi je uslo u uzi izbor ima bolju opremu od altus/alivio. Bajkovi izgledaju ko novi pa ne verujem da im je srgana oprema.

Edited by katamaran
Link to comment

Zaštita rama od lanca, ako misliš na neoprensku traku, mada ova na fotografiji i ne deluje vaš najbolje. :)

 

V-brake je jeftinije, a dovoljno dobro rešenje.

Edited by Velocipede
Link to comment

Zaštita rama od lanca, ako misliš na neoprensku traku, mada ova na fotografiji i ne deluje vaš najbolje. :)

 

Fala lepo. Video sam jedan savrsen al izlepljen izolirom na tom mestu pa mi je bilo sumnjivo,

 

V-brake je jeftinije, a dovoljno dobro rešenje.

 

Svaki cas menjam gumice i muka mi je od toga. Ako vec menjam bajk onda hocu da predjem na bolje.

Edited by katamaran
Link to comment

Imaš ih za 300-400 dinara, meni traje koliko i bicikl, valjda 8 godina...

 

edit: mislim na traku za ram, ne na kočnice :)

Edited by Velocipede
Link to comment

 

 

Svaki cas menjam gumice i muka mi je od toga. Ako vec menjam bajk onda hocu da predjem na bolje.

 

Misliš da nema održavanja kod disk kočnica, posebno hidrauličnih? Više održavanja i mnogo više košta.

Edited by Velocipede
Link to comment

Mozda zato sto uglavnom vozis po ravnici. Ja svaki dan imam neke jace nizbrdice pa ih strasno brzo potrosim.

 

Pokusavao sam da ih sam menjam al se to uglavnom neslavno zavrsavalo. Jednom me je neki magarac mogao pokupiti kolima kad sam izasao da probam posle takve intervencije. Hocu pouzdanu kocnicu sa kojom necu morati da se bakcem svaka dva meseca. 

 

 

Misliš da nema održavanja kod disk kočnica, posebno hidrauličnih? Više održavanja i mnogo više košta.

 
Naravno da ima odrzavanja al sam siguran da paknovi daleko duze traju od gumica.
 
edit: kocenje po mokrom je isto sjajno sa gumicama.
 
Ako mi se bolje resenje vec uklapa u budzet stvarno ne vidim logiku da uzimam losije.
Edited by katamaran
Link to comment

a možda su ti bile glupave?

 

ja sam moje menjala nakon 9 godina a pre toga sam non-stop vozila po planinčugama najstrašnijim

 

posle tog menjanja ih više nisam menjala mada više nema ni planinčuga

 

 

ali svejedno

Link to comment

Da ti je na kraju nizbrdice prometna ulica kocio bi i ti :)

 

U svakom slucaju gumice nemaju nikakvih prednosti u odnosu na diskove pa ne znam sto bi ih uopste i razmatrao. Jasno mi je da cu ovako potrositi vise para al kad je bal nek je maskenbal. Kad bih ostajao na gumicama skoro i da ne znam sto bih uopste i menjao bajk. 

 

 

a ovde je jos rec o top of the range gumicama a ono sto su meni uvaljivali po servisima bas i ne spada u tu kategoriju. U svakom slucaju im hvala sto mi ogadise zastarelu tehnologiju i sto su me inspirisali da predjem na bolje.

Edited by katamaran
Link to comment

ja puno kočim na nizbrdicama, ali je moje rešenje da vozim uglavnom samo na asfaltu i po suvom vremenu, tako da bi trošak za diskove bio nepotreban

Link to comment

Svake godine me bar jednom stigne neki letnji pljusak. Vise mi se svidja da imam diskove nego da cekam do sutra da se prosusi  :Jova:

 

Sto je najgore zivim na pola brda pa voznju i pocinjem i zavrsavam nizbrdicom (vracam se sa kontra strane) pa mi se desavalo da kuci stignem skoro bez kocnica kad lepo natopi.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...