Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Pa otprilike za to i služi. Nije to nešto što treba smrtnicima.
Ovde je to prilično uobičajen tip bajsa za "vikend sportiste", meni je upravo zato nejasno šta ne mogu sa bajsom od 500-900 dolara, npr. To je nešto kao skijanje, beskrajna rupa za bacanje para na "opremu".
Link to comment
Ovde je to prilično uobičajen tip bajsa za "vikend sportiste", meni je upravo zato nejasno šta ne mogu sa bajsom od 500-900 dolara, npr. To je nešto kao skijanje, beskrajna rupa za bacanje para na "opremu".
A i svaki drugi hobi. Sportski il nesportski. Eto ti fotografije...
Link to comment
Ovde je to prilično uobičajen tip bajsa za "vikend sportiste", meni je upravo zato nejasno šta ne mogu sa bajsom od 500-900 dolara, npr. To je nešto kao skijanje, beskrajna rupa za bacanje para na "opremu".
a meni nije jasno šta se može sa bajsom od 500+ dolara a ne moze se sa mojim od 25evrica :D
Link to comment
Trange-frange je nekada bila najbolja berza. Dugo nisam video, ali u ovo sto sam sad prelistao na brzaka ne mogu da poverujem. Aluminijumski bajs sa prosecnom opremom 1400 evra. Vazi.
i meni je to bilo suludo..ali ima ljudi koji bajkom prave ture 500 do 2000km..voze sumanutim brzinama po sumanutim terenima tj ne silaze sa bajsa...zato im trebaju bajsovi koji imaju i spec legure, duple varove, gume, feluge koje izdrze udate pri 50km na h. sta ti ja znam, rodjak mi je to pojasnjavao nisam ga bas skapirao :D
Link to comment
a meni nije jasno šta se može sa bajsom od 500+ dolara a ne moze se sa mojim od 25evrica :D
Kao što reče ExicPL, da se voziš 4-5 sati i da te d. (niti bilo šta drugo) ne zaboli. (I pritom si osoba od stotinjak kila i nešto manje godina, koju nešto uvek boli čak i kad sedi u fotelji :D )Inače sam ja uvek za najjeftiniju varijantu koja završava posao.
Link to comment

Najjeftinija varijanta završava posao za biciklistu rekreativca koji ne vozi previše često. Eventualno da dokupi bolje sedište zarad udobnosti svoje zadnjice.

Link to comment

Imam Rog petobrzinac iz sredine osamdesetih, 'vako neki, samo zelen. :) Nije vožen 3-4 godine i hoću da ga sredim.Kom majstoru u Beogradu da ga odvezem? Šta sve uopšte treba da se radi sad na tom bajsu? Deluje mi dosta jednostavno mehanički.Bonus pitanje, gde da nađem Savine tanke gume sa onom belim prstenom iznutra? Takve sad ima, ali ne mora Savine, samo da ne budu skroz crne, ne ide mi to nekako uz njega, gre'ota.

Link to comment

Sve zavisi koliko hoćeš da platiš. Majstor može samo da ti podesi menjač i kočnice i kaže vozi, a može da ti radi i potpun (nulti) servis.Pun servis bi trebalo da košta do 2000 din., a podešavanje kočnica i menjača npr oko 500, 600 dinara.Osnovne stvari su ti kočnice, menjači i bandaš (provera točka da nije kriv tj. da ne zapinje za kočnice).A u pun servis ide i rastavljanje svih ležišta, čišćenje od prljavštine i podmazivanje.Za gumu ne znam, vidi kod majstora kod kog budeš radio.Za održavam bajs kod Bobana koji drži radnju u Patrijarha Gavrila preko puta ETF-a, a imaš na temi pomenutih još par majstora.

Link to comment
Kao što reče ExicPL, da se voziš 4-5 sati i da te d. (niti bilo šta drugo) ne zaboli. (I pritom si osoba od stotinjak kila i nešto manje godina, koju nešto uvek boli čak i kad sedi u fotelji :D )Inače sam ja uvek za najjeftiniju varijantu koja završava posao.
ma ok, malo sam se salio. a u svakoj sali ima pola - sale ;)nisam bas tol'ko blesav da mislim da se moze porediti bajs od 25 i 500 evra.posle 3 ukradena bicikla (zadnji sam samo isprobao angry.gif ), nisam ni razmisljao da kupujem ista preko 50€. ali se ispostavilo da nisam bas toliki baksuz ;) ovaj "25-evrica-bajs" se pokazao upotrebiv ne samo za do posla i nazad nego i za duze ture: 50-60km - ja za više nemam ni kondicije ni vremena :)
Link to comment

Cvili mi bicikl pri opterecenju a sad vidim i da mi desna pedala seta par milimetara.Otisao lezaj pogona?edit: prvo je pocela da mi cvili malo pre nekih nedelju dana i to se vremenom pojacavalopre tri dana sam je ovlas podmazao i taj dan nije cvilela uopste.juce ponovo pocinje da cvili i veceras kad sam se vracao sa voznje se to poprilicno pojacalo. Veceras sam primetio i da mi seta desna pedala sa sve zupcanicima. Kad pogledam dole dok vozim vidim da se lanac seta celom sirinom menjaca. (5-10mm)Moracu sutra do servisa <_< ovo je lezaj otisao? Vidim da je oko 600 kinti popravka.edit 2: leva nema lufta uopste (i ne cuje se) dok desna seta. Mozda su lezajevi na pedali a ne na pogonu. Isto mi se hvata jer isto kosta zamena :)Samo nek je to a ne nesto gore i bice dobro.

Edited by katamaran
Link to comment

Za sad sam prosao samo sa zatezanjem srafa. Ako se opet rasklima moracu da menjam pogon i osovinu (oko 3500)I dalje pomalo cvrci pod opterecenjem a jos ga nisam ni probao uzbrdo. Videcemo kako ce se ponasati veceras kad ga izmaltretiram.

Link to comment
Novosadski biciklista umro na putu za Olimpijadu
Majkić je bio profesor fizičkog vaspitanja u Srednjoj poljoprivrednoj školi u Futogu, a putovanje dvotočkašem na Olimpijske igre bila je njegova životna strast. Biciklom je već išao na dve Olimpijade, do Atine, kada je knjigu s potpisima Novosađana predao Nikoli Grbiću, i četiri godine kasnije u daleki Peking, kada su pozdrave Novosađana primili Jasna Šekarić i Miloradu Čavić.
:(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...