Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Pustite sad decembar, nije mu vreme. Koju ćemo podlogu protiv Gaučosa? Delpo može (i trebao bi) da im donese poen u singlu, u dublu imaju šanse za još jedan, a za treći će im trebati malo pomoći sa naše strane, umoran Nole, nezainteresovan Tipsa, tako to. Druga briga je da Nole ne nastavi da nabacuje komplekse Nadalu pa da ovaj padne u depresiju i ostave drugove na cedilu protiv Francuza.

Edited by anantaram
Link to comment

Da, brz beton je najsigurnija varijanta. Nalbandijan je veliki džoker i u singlu i u dublu, ako bude u formi, Argentina je možda i favorit. Pratićemo njegovo zdravstveno stanje i nadati se dobrim vestima. :)

Link to comment
Vemić je u dublu trenutno slabije plasiran od Novaka... to valjda dovoljno govori kako igra :)
Ma da, odigrao je ukupno 4 meča u poslednjih godinu dana, zato mu je pao ranking. To je sad gotova priča, mada verujem da bi ušao u dobru formu kad bi ponovo bio u kombinaciji za tim.
Link to comment

Prilikom procene šansi u meču protiv Argentine ne sme se zaboraviti da je to meč koji se igra nepunu sedmicu posle USO-a. Od velikog značaja će biti i to šta će i koliko će Đoković i Delpo napraviti na USO. Ukoliko Novak ode baš daleko ( finale ) na USO imaćemo situaciju kao protiv Češke prošle godine kada verovatno neće biti u stanju da izvuče oba singla tj kada je prvog dana pauzirao. To u nekoj meri sigurno umanjuje naše šanse i iz reda blagog favorita našu reprezentaciju degradira u red blagog autsajdera.

Link to comment

ne vidim kako bismo to postali blagi autsajderi protiv Argentine cak i da NJole uzme USO i tenis mu se popne na vrh pimpeka...jeste Argentina jaka, i to vrlo, ali bez Nalbandjana oni jednostavno ne mogu da izvuku. Chela je prosao svoj prime iako se drzi tu negde oko 20 mesta, a Monaco nije igrac koji bi smeo da dobije ni Viktora ni Tipsu. mi kao da zaboravljamo da imamo 3 igraca u prvih 25 na svetu, ne samo NJoleta...dubl jeste problem jer je Ziki ocigledno u losijoj formi nego prosle godine, a i nije uigran nisakim. kada se dva puta pogleda, mozda bi Tipsa/Viktor sada bila i nasa najjaca kombinacija jer su oni vec igrali neke dublove i dobro se pokazali. ali tu je onda problem umora za singl, tako da smo na neki nacin osudjeni na to da ce Ziki+1 da igraju dubl a taj jedan ce uvek da se menja... pa ako ubodemo, onda do jaja. ako ne, a jbg, mozemo uvek dobiti 3 singla :)

Link to comment

Kako misliš bez Nalbandijana ne mogu da izvuku? On neće igrati?Dubl će pući, tj. koji god igrač bude igrao sa zimonjićem. Zašto ne stave Tipsu i Viktora kao što ti kažeš? Zimonjić se nije baš proslavio u Davis kup dublu.Po mojoj proceni gubimo dubl (like alway's), procenjujem da će Novak daleko dogurati na USO i da će biti preumoran, tako da ne bi trebalo da začudi ako on izgubi. Argentinci su u odličnoj formi, 5:0 dobili Kazahstan. Čak i ako Srbija uđe u finale, sumnjam da će ponoviti uspeh od prošle godine.

Link to comment

A Kazahstan je kao neko meriloA ni rezultat od 5-0 mi nije neko merilo, jer se sve posle 3-0 i onako igra preko qrtza, tako da nema sustinski razlike izmedju rezultata 5-0, i 3-2 ako dodje posle 3-0, tj. ako su poslednja 2 meca svejedno revijalna

Link to comment

U principu, ako Novak dodje do finala USO ( što pri sadašnjem rasporedu snaga deluje i više nego realno) imaćemo situaciju veoma sličnu situaciji kao u meču protiv Češke prošle jeseni. Novak će ili pauzirati u petak ili će igrati pod džet legom i emotivnom i fizičkom iscrpljenošću. E sad, prošle godine nam je u toj situaciji pobedu donela neverovatna inspiracija 1-og Tipsarevića. Ne znam za vas ali nije to nešto na šta bih ja smeo računati da će se desiti "more than once in a lifetime" :D.Još ako na to dodamo da je Delpo ipak jedna klasa u odnosu na Tomaža "labilnost je moje srednje ime" Berdiha mislim da je to sasvim dovoljno argumenata za tvrdnju da protiv Argentine nikako ne možemo biti favoriti...Meč sa egal šansama u najboljem slučaju...

Link to comment
U principu, ako Novak dodje do finala USO ( što pri sadašnjem rasporedu snaga deluje i više nego realno) imaćemo situaciju veoma sličnu situaciji kao u meču protiv Češke prošle jeseni. Novak će ili pauzirati u petak ili će igrati pod džet legom i emotivnom i fizičkom iscrpljenošću. E sad, prošle godine nam je u toj situaciji pobedu donela neverovatna inspiracija 1-og Tipsarevića. Ne znam za vas ali nije to nešto na šta bih ja smeo računati da će se desiti "more than once in a lifetime" :D.Još ako na to dodamo da je Delpo ipak jedna klasa u odnosu na Tomaža "labilnost je moje srednje ime" Berdiha mislim da je to sasvim dovoljno argumenata za tvrdnju da protiv Argentine nikako ne možemo biti favoriti...Meč sa egal šansama u najboljem slučaju...
Pogotovo što Delpotro i Nalbandijan nisu poznati po povredama (čak i nekom ko prati tenis koliko i ja) i apsolutno je sigurno da će u Beograd doći u punoj formi i snazi.
Link to comment

Sva ova moja razmatranja se iz perspektive sadašnjeg trenutka. Naravno da se sve i svašta može promeniti u ova dva meseca koliko nas deli do tog meča...

Link to comment

Ljudi, opustite se. Gledacemo dobar tenis u Areni, par ekstra igraca i sjajnih momaka i to je to. Davis Cup smo vec jednom osvojili i ne bi mi uopste bilo zao da ga jedna takva sportska nacija kakva je Argentina i dve takve ljudine kakvi su Delpo i Nalbi osvoje preko nasih ledja, jer bi i njima to bilo prvi put. Naravno, navija se za nase ali ne treba sad praviti ne znam kakvu dreku i paniku oko toga. To se ionako igra svake godine.

Link to comment

Ako Novak osvoji USO može slobodno da pauzira do januara :D Dejvis kup je ionako već osvojen i što kaže harper, igra se svake godine. A i bolje za Jankelu da ne skače iz aviona, treba još da dobije Darvinovu nagradu :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...