Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

13 i 16 igrac sveta guve protiv 17 i 74 igraca sveta 2:0ATP ranking je smesanArgentinci su jaki kao zemlja i mogu se dobiti samo na travi ili necem brzome. Kad podloga ima brzinu u kojoj Del Potro igra odbranu kao nadal i djokovic nemas u principu sta da ocekujes.0:2 idemo dalje, Sutra probati dobiti dubl i produziti mec u nedelju pa neka nas onda Novak vadi.

Link to comment
13 i 16 igrac sveta guve protiv 17 i 74 igraca sveta 2:0ATP ranking je smesan
Nije smešan ni najmanje. I Nalbandijan i Del Potro su igrači iz Top 5, to što su tako rangirani je samo treutna posledica povreda (i godina), ni u kom slučaju oni nisu tipičan 17. i tipičan 74. igrač ;)
Link to comment

meni je tragikomično da neko može računati na poen Viktora protiv Nalbandiana...isuse.gif

doduše, nemam pravo ništa da pričam pošto je moje računanje na poen Tipse protiv delpa još veći fail... :D

Link to comment
Nije smešan ni najmanje. I Nalbandijan i Del Potro su igrači iz Top 5, to što su tako rangirani je samo treutna posledica povreda (i godina), ni u kom slučaju oni nisu tipičan 17. i tipičan 74. igrač ;)
umesto koga bi oni trebali biti u top 5?
Link to comment

Nalbandian je overall baš tu gde i treba da bude. Druga je stvar što je on u momentima kad hoće da igra i kad je motivisan jedna krajnje opasna zver za svakog osim možda za prvu četvoricu...Delpo jeste Top 5 igrač koji prolazi kroz fazu lošije forme i povratka posle povrede još uvek!

Link to comment
umesto koga bi oni trebali biti u top 5?
Nalbandijan je bio u top 10 skoro šest godina, a neko vreme i u top 3, mrzi me sad da gledam koliko dugo. Naravno da sada kada je ostario i kada je imao operaciju kuka više ne može da bude u top 10, ali to ne znači da ne može da povremeno odigra kao nekada - Nadal je jedva iščupao prvi set na US Openu protiv njega, a posle toga više nije imao snage. Plus što u Dejvis kupu uvek igra 110%. Del Potro je pre povrede bio 5. i verovatno je samo pitanje vremena kada će ponovo biti u prvih 10. Edited by Time Crisis
Link to comment
Nalbandijan je bio u top 10 skoro šest godina, a neko vreme i u top 3, mrzi me sad da gledam koliko dugo. Naravno da sada kada je ostario i kada je imao operaciju kuka više ne može da bude u top 10, ali to ne znači da ne može da povremeno odigra kao nekada - Nadal je jedva iščupao prvi set na US Openu protiv njega, a posle toga više nije imao snage. Plus što u Dejvis kupu uvek igra 110%. Del Potro je pre povrede bio 5. i verovatno je samo pitanje vremena kada će ponovo biti u prvih 10.
Nalbandian bi Troickog dobio kad god mu se prohte. Sumnjam da je neko relevantan mogao da pretpostavi da smo u ova dva duela favoriti. Po meni su Jankove apriori sanse bile vece uprkos rezultatima.
Link to comment

Ovo je gotovo, verovatno cak i danas. Sa Novakom u singlu i dva poena od njega bi takodje bilo pretesko doci do treceg, a kamoli bez njega, sa nacetim Jankom i limitiranim Viktorom van forme.Ono sto mi smeta vec godinama je sto mi ne mozemo da iskoristimo jednog od najboljih dubl igraca sveta nego gubimo vecinu meceva drugog dana i isprobavamo sve igrace sa njim, a nikako da se odluci koja kombinacija je idealna i koju treba uigravati da bi uz Novakove to bio siguran treci poen.

Link to comment

bozoljac je jako dobar sa zikijem. imo, trebalo je prijaviti janka, vicu, iku i zikija a nole da bude rezerva. mislim da bi tada janko igrao prvi mec juce a danas bi imali iku za dubl. u nedelju bi onda mogao da uleti nole kao zamena za viktora. mozda do petog meca ne bi ni moralo da dodje, zapravo, to nam je bila jedina sansa, da ne dodje do petog meca.ovako, verovatno ce janko u dubl i u najboljem slucaju, morace da igra peti, odlucujuci mec protiv nalbija a to je mnogo teze izvuci nego da je igrao juce prvi mec, pogotovo sto ce mu to onda biti treci mec u tri dana a nalbi lepo odmara.ma nema pilica da im sve to smisli <_< .

Link to comment

Dudo! Samo maximalno 4 igrača imaju pravo nastupa. U toj situaciji Nole bi bio peti i ne bi mogao da igra. To je ona dilema da li igrati sa dva klasična jaka dubl igrača i dva singl i rizikovati da u slučaju povrede jednog singl igrača ( ili neke očajne partije prvog dana ) nemaš zamenu ili krpiti dubl jednim singl igračem ali imati rezervu za singl. Kada ti je dubl Braća Brajan onda i nema neke dileme ali ako ti je drugi dubl igrač Bozoljac onda dilema itekako postoji...Moje mišljenje je da je trebalo prijaviti za prvi dan Novaka i Viktora i onda Novaka zameniti Jankom. Tako bi prvog dana Janko igrao protiv Nalbandiana a Viktor sa Delpom. E sad ŠBBKBB je baš nešto što ne volim da potenciram u forumskoj diskusiji ali uveren sam da bi Viktor pukao podjednako dok bi Janko imao neuporedivo bolje šanse protiv Nalbija. Verujem da bi rezultat posle prvog dana tada bio 1:1 ( Nalbi je pojeo Viktora koji je postao jedan pušer vrlo lako preuzimajući inicijativu dok verujem da protiv agresivnog tipsinog stila ne bi mogao da izdrži dovoljno dugo u defanzivi zbog problema sa fitnesom). Manjkavosto ovog pristupa je što bi, ukoliko peti meč nešto bude odlučivao, taj meč igrali Troicki i David a videli smo na šta to liči...laugh.gifUostalom, i ja puno kenjam sada.... Kao da Bogdan Obradović deluje kao neko čija je glava u stanju da proizvede ovakav misaoni proces...biggrin.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...