Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

44 minutes ago, omiljeni said:

Sportski komentator je realno, jedno od zajebanijih zanimanja kojima se čovek može baviti. Ja najviše gledam utakmice sa stranim komentatora i retko tu ko može da dobije prelaznu ocenu.

 

U tom slucaju nije do njihovog kvaliteta vec do tvojih kriterijuma.

 

Nije to zanimanje zajebano vec je jedno od onih gde svako misli da bi to bolje radio kad bi mu se pruzila prilika, narocito ako je u zivotu odgledao dvocifren broj utakmica. Te genijalce bih bas voleo da vidim za mikrofonom na dva sata jednom, kamoli desetak puta nedeljno. Bilo bi ozbiljnog smeha.

Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Nismo, ali ne daj da te to ometa. Mislio sam da je meni nesto promaklo i sad sam preleteo raspravu, bukvalno niko nije napisao da Edin ne poznaje kosarku. Naprotiv. Uostalom, to da li neko poznaje kosarku ili ne nema nikakve veze s tim da li je zabavan ili nije. Nema tu nikakve podele osim one koju si upravo sam izmislio.

 

upravo si je ti izmislio da bi opravdao biser da je Nikita neka nedostižna visina za današnje komentatore

Link to comment
1 minute ago, levi said:

 

upravo si je ti izmislio da bi opravdao biser da je Nikita neka nedostižna visina za današnje komentatore

 

Nisam ja, ti si, u-ta-ta. Slabo ti je to. Nikitovic jeste komentatorska velicina za danasnje komentatore koji, zapravo, i nisu komentatori vec solidni poznavaoci kosarke iz hobija, kojima su uvalili mikrofon jer ne traze mnogo para a oni su srecni da mogu da upraznjavaju svoj hobi za sitnu kintu. Nikitovic je vodio dnevnike, radio autorske emisije, mogao je da radi u bilo kojoj redakciji da je hteo. Covek je bio novinar-komentator, ovi sada su internet klinci kojima je kosarka hobi. I nije to nista ni strasno ni lose, jedino sto je lose je sto njihove redakcije nece da odvoje malo para i da iskoluju te ljude makar toliko da ne podriguju u mikrofon. Njima je mnogo teze nego starcima jer imaju mnogo vise posla nego sto su starci imali, taj posao se sve manje ceni, urednike i vlasnike zabole da im obezbede pristojne uslove za rad i napredovanje a sere im se i za najmanju gresku koju naprave u prenosu.

 

Ali, pusti sad to, ne klizi kroz diskusiju u nove radne pobede koje nemaju veze sa prethodnim porazima. Ocekujem da navedes te silne postove drugih forumasa u kojima se tvrdi da Edin Avdic ne poznaje kosarku i dokazes svoju pronicljivost i svevidost. Od nekog drugog bi ocekivao i da se izvini kad uklaviri da takvih postova nema i da ih je izmislio ali avaj, za tako nesto treba imati karaktera i domaceg vaspitanja.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

Nikitović komentarisao McDonalds turnir kad je igrala naša repka protiv Celticsa :wub:

To je prenosio Mutic koji je bio car, ne lelemud. Svako iz stare generacije, sa izuzetkom Luke Jezine, Kominjala i Anzulovica, je imao neku minijaturu (Delic, Djurkovic, Milojko...) ili biser (Vladanko) koji se i dan danas pamte a koje mladji pokusavaju da dostignu ali to izgleda izvestaceno.

 

Nikitin vrhunac je kad u trenutku kad Partizan osvaja Evropsku titulu nasiroko objasnjava da je i zasto  na trenutak zacutao.

 

 

Edit: Imao je i Anzulovic fantastican biser kad je najavio zensku kosarkasku utakmicu u kojoj igraju momcad Elemesa protiv momcadi Jezica.

Edited by jimi
Link to comment

Cela TvZg ekipa je bila potkovanija statistikom od naših, Mutić, Anzulović, Sušec i Babović; ali niko nije bio superstar kao Nikita, Rača Marković i Mladen Delić.

Mi smo tad mislili da su oni bolji; sa protokom vremena, međutim, čini se da nema velikog prenosa bez harizme komentatora. Naslednik je mogao da bude Memedović, ko se seća njegovih bokserskih prenosa, ali je on otišao na drugu stranu. I evo sad, imamo Edina.

Dakle, nije lako odgajiti TV zvezdu, džabe desetine televizija i jurnjava za rejtingom. Lično mislim da talenta ima, ali da su im urednici bulja i da zato ne mogu da se razviju.





Sent from fav toy

Link to comment

Aca Stojanovic je obecavao na samom pocetku, dok nije resio da se ostvari kao drustveno bice. Onog trenutka kad je usred prenosa okacio sliku kuce koju je upravo kupio Stiven Dzerard poceo je njegov propas'.

Link to comment
5 hours ago, jimi said:

 

 

Nikitin vrhunac je kad u trenutku kad Partizan osvaja Evropsku titulu nasiroko objasnjava da je i zasto  na trenutak zacutao.

 

 

 

I objašnjava da je tako nešto video samo '78 u Manili, kada Oskar Šmit pogađa sa pola terena... Jbt, pravi trenutak za takvu nebulozu, pogotovo što nije Oskar nego Marcelo, da dodam......

Link to comment

Memedovic je odlican da vozi pricu, sta god sam gledao a da je on vodio je bilo super. Lezi mu i boks i putopisi i Potera, a vodio je i onaj svet sporta - otkad imam internet nisam to gledao, bilo je subotom uvece. Rale je onaj drugi sto je vodio svet sporta, je l' da? Onaj vedri i nasmejani? Ako je to on, i on je mi je ok. 

Kad je Denda prethodni put prenosio nesto sto nije KLS? Samo tu sam ga sretao u bliskoj proslosti. 

 

Link to comment

edin i srdjan su najbolji kosarkaski komentatori. iako i jedan i drugi znaju ozbiljno da nerviraju. prvi smara koliko se cuje kada navija za jednu ekipu a drugi ima neprestanu zelju da pokaze koliko zna o svakom igraci u svakom jebenom koledzu. tu je i ivan, njega sam zaboravio, steta sto ne prenosi vise i to sa edinom jer je kole apsolutno uzasan iako se bolje razume u nba nego sto sam mislio. ima tu jos jedan lik sa arene koji iznenadjuje ali ne znam mu ime. ostali su uzasni a najvise me nervira plavsic. obecavao na pocetku a posle se opustio i realno je uz viskovica najgori komentator na sk

 

od fudbalskih su jedino podnosljivi zivkovic i loncarevis sa sk i ona dvojica od trojice sto prenose ls na areni. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Lord Stef said:

Aca Stojanovic je obecavao na samom pocetku, dok nije resio da se ostvari kao drustveno bice. Onog trenutka kad je usred prenosa okacio sliku kuce koju je upravo kupio Stiven Dzerard Majkl Oven poceo je njegov propas'.

 

+1

Link to comment

Za sudije se obicno kaze da su dobro obavile posao ako su neprimetne. Isto vazi i za komentatore. Sa pojavom televizije prestala je potreba da komentator melje i prenosi nam sve ono sto i sami vidimo, ali je kod nas ostala ta pogresna praksa do danas. O urlanju u mikrofon i tim vestackim izlivima emocija da ne govorim. Zato je i toliko atipicno Nikitino izvinjenje sto je zacutao u onakvom trenutku. A za mene je to samo bio plus. Iz istih razloga gotivim i VIska i Pralicu, na stranu poznavanje tenisa, oni mi nikad nece upropastiti trenutak kada Djokovic osvoji neki turnir (recimo Vimbldon), kao sto ce to uraditi onaj idiot Vujicin zeljom da udje u spice urlanjem.

 

Komentator nikada ne sme da bude vazniji od samog dogadjaja. A kada ima strucnog konsultanta kao sukomentatora (sto je nekada kod nas bila prava retkost), da mu da glavnu rec. Vec sam spominjao derbi koju su zajedno prenosili Nikita i Moka, to je bilo uzivanje slusati. Za razliku od Nikite koji je znao svoje limite i kada treba da zacuti, Korac je bio susta suprotnost. Secam se nekog plivackog takmicenja i za divno cudo pozvao jednog od nasih plivaca (zaboravih ko je bio) da mu pomogne u prenosu. I ovaj momak lepo nam objasnjavao stvari, na sta da obratimo paznju, ko od plivaca duze roni, koji ima bolje okretaje, gomilu nekih korisnih tehnickih stvari. Ali je sve to upropastio narcisoidni magarac, konstantno ga prekidajuci uz naravno neizbezno dranje. Potpuno mi ubio volju za gledanjem..

  • +1 1
Link to comment

Tokom SP u košarci 1994. godine, Šarenac doveo Moku kao tzv. stručnog komentatora. Igrala (se) reprezentacija SAD sa nekim levatima tipa Kinezi. Na bazi qrtsa Ameri vode nekih pedesetak razlike, nema šta da se zanimljivo razglaba. U jednom momentu, Šareni upita Slavnića:

 

- "Smatrate li i vi kako Stiv Smit igra slično Medžik Džonsonu?".

 

- "Gde igra? U diskoteci...".                                  :D

 

Link to comment

Apropo stručnih komentatora...

 

Stara Juga, Mutić radi prenos, recimo Zadar-Sarajevo... Stručni kosultatnt trener Šibenke (ili tako neka kombinacija, zapamtio sam da nije bila neka top utakmica)... Ja sam kao klinac ostao zapanjen... Svaki tajmout, stručni konsultant objasni šta će jedan i drugi trener reći svojim igraćima, kako će igrati koja ekipa posle tajmouta, ta će biti idej da se igra... I sve bude tako, svaki put... Mutić je u jednom trenutku rekao "Pa vi ste vidoviti, sve znate" :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...