Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Zaboravili ste da pomenete dva odlična komentatora RTS-a, Radoslava Simića (atletika,plivanje) i Predraga Milinkovića (odbojka). Raletovi komentari na Felps/Čavić i na Štefanekovo zlato su antologijski.

 

Link to comment

Najjače da je Dobrosav Gajić bio dobar komentator...čovek bez ikakvog pojma o košarci,sa čuvenom frazom "itekako važan,itekako značajan poen" koju je besomučno koristio više puta u toku utakmice.Ni Nikitović nije bio bolji,on je jedino za boks bio ok.Generalno,cela ta ekipa jeste imala više ili manje šmeka,ali vrlo malo ili nimalo pojma o sportu koji prenose.Doduše i do informacija se znatno teže dolazilo tad,mada deluje da ih nije previše ni interesovalo da do istih dođu.:fantom:

Od ovih današnjih,skoro svi sa Arene i SK koji prenose basket su manje-više ok.Za prenose fudbala mi je ekipa sa Arene mnogo bolja od SK.

I naravno od te old skul ekipice tu je Žule legendica:Jova:

Link to comment

Kuzmanović je ubedljivo najiritantniji pošto od njega kao bivšeg i iskusnog košarkaša očekuješ kojekakve insight-e, a on ponavlja opšta mesta i bukvalno prepričava stanje na terenu u to malo rečenica što izgovori, odprilike, kao da mu je fudbal recimo prva preokupacija i polje interesovanja, ali sticajem okolnosti mora malo i da se bavi basketom. Toliko je površan i dosadan. Plavšić bolje razume dešavanja od njega na terenu jedno 100 puta, i isto toliko dublje zalazi u tematiku ali ima u njemu nešto iritantno, valjda jer povremeno previše nadmeno zvuči, ne znam.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

Ko je komentarisao reprezenaciju osamdesetih? Uvek mi smesno kad cujem da je neko uputio udarac prema kosu.

   Ili varijacija "tukao je prema košu", to je Nikita patentirao. Užasno. Ne znam kako ih nije bolelo dok su to izgovarali. Naravno da se danas ide i u drugu krajnost, bombardovanjem svakakvim podacima, ali neke osnove sporta koje komentarišeš bi morao da poznaješ. Na to se niko od reportera iz rtb-a nije obazirao. Dobrosav do penzije nije naučio pravila košarke, niti je znao šta sudija pokazuje. Denda je njegova loša kopija. Ako se ne varam, on je iz prištinske redakcije, kao i nesrećni Albijanić (to je zaista samo dno novinarstva, njegova pojava je uvreda za tu profesiju, zna da postavi samo jedno pitanje na engleskom jeziku, voc jor opinion abaut gejm i bez obzira na odgovor odvergla tenk ju i prelazi na sledećeg. Kako li se on snalazi na utakmicama van Srbije mogu samo da nagađam). 

Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Meni je Avdic sa Arene neuporedivo bolji iz ugla gledaoca. To je covek koji moze i najdosadniju utakmicu da ucini zanimljivom. Ima i on, naravno, mnogo mana kao i svi ostali ali bar oseca i voli kosarku, ponekad je i zabavan. Plus ima teg na nozi u liku onog njegovog partnera koji je tezak smor. Kod Plavsica mi se nikad nije dopadao njegov nadobudni stav i jeftini sarkazam kad mu se nesto ne dopadne u igri nekog igraca, mislim da je to bas losa politika za komentatora osim ako nije izuzetno duhovit.

 

Naravno, stavljati Plavsica ispred pojedinih komentatora starije generacije tipa Boze Suseca ili Nikitovica je na granici bizarnosti.

 

+1000

 

Govoreći o novim radio voditeljima, Modli je rekao - oni sve znaju o muzici, ali su loši prezenteri.

Zato ja nemam problem ni sa Edinom, ni Debelim, kao što ranije nisam imao ni sa Nikitom, čak ni sa Vladankom.

 

Jebo ove mudrijaše sa temperamentom Laze Bakmaza.

Link to comment

ne znam kako ste došli do toga da Edina svrstate u zabavne prezentere nasuprot dosadnih mudrijaša. pošto je čovek među najboljim poznavaocima košarke od svih koji komentarišu na našem jeziku

 

uopšte ta podela na zabavne neznalice i dosadne znalce je obična glupost. nema ništa zabavno u tome da košarku prenosi neko ko ne zna da prepozna zonu i govori udarac prema košu

Link to comment
32 minutes ago, fandorin said:

   Ili varijacija "tukao je prema košu", to je Nikita patentirao. Užasno. Ne znam kako ih nije bolelo dok su to izgovarali. Naravno da se danas ide i u drugu krajnost, bombardovanjem svakakvim podacima, ali neke osnove sporta koje komentarišeš bi morao da poznaješ. Na to se niko od reportera iz rtb-a nije obazirao. Dobrosav do penzije nije naučio pravila košarke, niti je znao šta sudija pokazuje. Denda je njegova loša kopija. Ako se ne varam, on je iz prištinske redakcije, kao i nesrećni Albijanić (to je zaista samo dno novinarstva, njegova pojava je uvreda za tu profesiju, zna da postavi samo jedno pitanje na engleskom jeziku, voc jor opinion abaut gejm i bez obzira na odgovor odvergla tenk ju i prelazi na sledećeg. Kako li se on snalazi na utakmicama van Srbije mogu samo da nagađam). 

 

Jeste, obojica su odozdo. Denda je i u toj redakciji sluzio za sprdnju i opijanje kod Mileve u kafani "Sport" koja je bila preko puta ulaza u televiziju. Ne znam kako je on uopste uspeo da se dokopa Beograda i ko ga je tamo poslao, on je ovde dosao mnogo pre pocetka rata. Dule Albijanic je prosto tatin sin, nesposoban sin uticajnog oca kojeg su zaposlili tamo gde mu se kao klincu ucinilo zanimljivim.

Link to comment
17 minutes ago, levi said:

ne znam kako ste došli do toga da Edina svrstate u zabavne prezentere nasuprot dosadnih mudrijaša.

 

Nismo, ali ne daj da te to ometa. Mislio sam da je meni nesto promaklo i sad sam preleteo raspravu, bukvalno niko nije napisao da Edin ne poznaje kosarku. Naprotiv. Uostalom, to da li neko poznaje kosarku ili ne nema nikakve veze s tim da li je zabavan ili nije. Nema tu nikakve podele osim one koju si upravo sam izmislio.

Link to comment

Nikitović komentarisao McDonalds turnir kad je igrala naša repka protiv Celticsa i svakih par minuta izbacuju statse za assist i rebounds, i kaže Nikita dok je trajao timeout "evo dragi gledaoci to su te neke američke statistike" :lolol:

ja sam tada imao možda 7-8 godina, ćale mi morao objašnjavati da Celticsi nisu država kao što je Jugoslavija nego da postoji NBA liga gde igraju najbolji igrači bla bla, ali sam tad bio u stanju da na polici nađem rečnik i potražim prevod tih termina i da mi posle ćale objasni na šta se to odnosi. Nikitovića boleo džonson da uradi isto to što i mali švrćan omunjeni, a sigurno mu je bilo ispod časti da barem pita nekog ko zna o čemu se radi. Ono, možemo mi sad pričati kako su današnji komentatori opsednuti statsima, factoidima i sličnim stvarima i da nas udaviše dok se se trude da u 2 sata prenosa uglave sve te silne podatke koje su skupili u pripremi prenosa, ali taj pristup koji su imali Nikitović i ta "stara škola" su prosto mnogo gora opcija od ovih što će sve da izguglaju. Ako ima lep glas i dobru dikciju eno im vesti iz zemlje i sveta, vremenska prognoza pa neka tamo čitaju sa papira, ali komentarisanje sporta je ipak skroz drugi par opanaka.

Nikita, Mutić, Dobrosav, Denda, Slavuj Cvitković i svi ti 80s i 90s lelemudi su bili exposed kad se pojavio 1 Šarenac. Šareni je tih godina bio totalno osveženje, posle je upao u kurcobolja mode i otaljavao prenose baš loše, ali verovatno ni tad u početnoj fazi nije bio baš majstor nego je dobijao mnogo bonus kredita samo zato što su ovi prethodnici bili totalni šusteri.

Jovanović je radio malo i na televiziji, komentarisao povremeno šore na Areni (zajedno sa Sonicsom sa ppp), mislim da je radio i par prenosa fudbala na SK, verovatno belgijsku ligu. Ali je brzo on odustao od toga.

Edin mi je isto odličan i njegovi prenosi su uglavnom solidno uživanje.

a Korać je bio najveći degenerik u istoriji te branše. I verovatno će mu ostati ta titula do kraja sveta i vremena. Ne znam kakav bolid treba da se pojavi pa da pretekne DuletaTM, meni to nezamislivo.

Ove sad sa SK i ostalih kanala ne znam nikog po imenu i prezimenu, jer ne gledam dovoljno, ali sam skontao da ih bukvalno kupe sa ulice, bude kasting, oni se prijave i ako nisu baš totalni odron odmah uleću u vatru jer treba neko da odradi svih tih 130 prenosa dnevno na svih 15 kanala i onda tu rade i momci koji su na nivou Loknera sa Soska. Ko zna, možda iz tog kvantiteta ispliva i neki kvalitet. :lolol:

Sportski komentator je realno, jedno od zajebanijih zanimanja kojima se čovek može baviti. Ja najviše gledam utakmice sa stranim komentatora i retko tu ko može da dobije prelaznu ocenu. Doduše, ja imam tu sreću da sam se uz gledanje all22 na gejpasu istrenirao da gledam utakmicu bez komentatora, pa sad mogu da ih totalno ignorišem i kad gledam običan prenos. :wub:

Link to comment

Pa ludi Vladanko nije primecivao ni da je pao gol. :laugh: Strajnic prosle godine nije znao da je CR7 presao u Juventus. 

Nemanja Matic ne ume da akcentuje reci, svakakvih bolida ima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...