Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

O, BožeZa te pare opušteno pazariš Škodu Yeti.Inače. u tzv. Pop paketu nemaš ni radio, ni klimu, ni tempomat. Ponuda do moga
Ma, POP je klot varijanta... Dobro da daju i volan i točkove uz nju...Inače, fijatove varijante sa paketima su tuga i inače... Klima se skoro uvek doplaćuje, dok je kod skoro svih drugih uračunata u osnovni paket...Inače, men' se čini da će ovo slabo ići, u tom cenovnom rangu ( sa klimom i ostalim normalnim stvarima~15000), ovde, ima mnogo boljih automobila...
Link to comment
Inače, men' se čini da će ovo slabo ići, u tom cenovnom rangu ( sa klimom i ostalim normalnim stvarima~15000), ovde, ima mnogo boljih automobila...
U Srbiji neće ići sigurno, ovo je tzv. emerging markets model i prodaja se očekuje tamo + najvećim svetskim gradovima.
Link to comment
U Srbiji neće ići sigurno, ovo je tzv. emerging markets model i prodaja se očekuje tamo + najvećim svetskim gradovima.
odakle ti ovo za emerging markets model?¿ automobil je predvidjen kao globalni proizvod i nema nikakvih naznaka da bude pojednostavljen za pojedina trzista, cak je u pripremi i produzen model.btw, srbija spada u emerging trzista. Edited by Lancia
Link to comment
Os se kladimo da ce drzavne institucije, po Mladjinom naredjenju, da kupe subvencionisu kupovinu par stotina desetina hiljada komada, da se pomogne domacoj industriji?
Link to comment
odakle ti ovo za emerging markets model?¿ automobil je predvidjen kao globalni proizvod i nema nikakvih naznaka da bude pojednostavljen za pojedina trzista, cak je u pripremi i produzen model.btw, srbija spada u emerging trzista.
Mislio sam na to da će bilo koja verzija kod srpskih kupaca biti daleko manje popularna i tražena nego globalno. Pod emerging markets podrazumevam zemlje sa preko 50 miliona pretežno mladih stanovnika i nadirućom srednjom klasom, a nikako umiruću Srbiju u kojoj se srednja klasa sistematski zatire. Upravo zbog toga u Srbiji nema ko da se zainteresuje za 500L osim Dinkićevih minstarstava.
Link to comment
Mislio sam na to da će bilo koja verzija kod srpskih kupaca biti daleko manje popularna i tražena nego globalno. Pod emerging markets podrazumevam zemlje sa preko 50 miliona pretežno mladih stanovnika i nadirućom srednjom klasom, a nikako umiruću Srbiju u kojoj se srednja klasa sistematski zatire. Upravo zbog toga u Srbiji nema ko da se zainteresuje za 500L osim Dinkićevih minstarstava.
Emerging markets podrazumeva da se na jednom trzistu plasira ili potpuno nov model automobila prema standardu (ovo je moguce jedino u slucaju mnogoljudnih zemalja poput Indije i Kine) ili se postojeci model modifikuje sa kvalitetom nadole (npr WV Gol u Brazilu) ili se pojednim trzistima isporucuju modeli sa motorima neprihvatljivim po ekoloskim zahtevima Evrope.Fiat 500 ne ulazi ni u jedan kalup. To sto je zamisljen kao auto koji ce kupovati mlade porodice srednjeg staleza i sto kosta koliko kosta je vec druga prica za nase podneblje, ionako je predvidjen uglavnom za izvoz.Veci je problem kako ubediti npr. prosecnog Amera da se presaltuje na malolitrazni automobil i na izgled koji je negde izmedju feminiziranog i slabasnog, da ne kazem bolesljivog. Mislim da ce trziste za njega biti jug Evrope, Kina i Juzna Amerika.Mali Off: ne ubija se srednja klasa u Srbiji sistematski, vec po inerciji i bezvoljnosti da se bilo sta uradi sto nije po zahtevu EU. Inercija postoji u svim zemljama koje su ekonomskoj krizi, bezvoljnost (citaj, kurcobolja) je vec nas izum.
Link to comment
Veci je problem kako ubediti npr. prosecnog Amera da se presaltuje na malolitrazni automobil i na izgled koji je negde izmedju feminiziranog i slabasnog, da ne kazem bolesljivog. Mislim da ce trziste za njega biti jug Evrope, Kina i Juzna Amerika.
Slažem se skroz. Možda probaju nešto da naprave i u Rusiji + susednim centralnoazijskim despotijama.
Link to comment

Verujem da ce u Americi auto naci svoju nisu. Koliko sam cuo, u Kanadi se npr. novi "fica" prodaje ko blesav, prva tura je otisla jako brzo. Mini je takodje u Americi nasao svoje trziste. Velika je Amerika, naci ce se tamo neki spoj eko-frikova (manje je bolje), 3. generacije italijanskih imigranata (lozaca na italijanske brendove), i sofisticiranih urbanih vozaca pa ce prodaja biti zadovoljavajuca. Nece se tamo prodavati stotine hiljada komada, ali nesto nalik Miniju (30-50 hiljada godisnje) je ostvarivo.

Link to comment
Verujem da ce u Americi auto naci svoju nisu. Koliko sam cuo, u Kanadi se npr. novi "fica" prodaje ko blesav, prva tura je otisla jako brzo. Mini je takodje u Americi nasao svoje trziste. Velika je Amerika, naci ce se tamo neki spoj eko-frikova (manje je bolje), 3. generacije italijanskih imigranata (lozaca na italijanske brendove), i sofisticiranih urbanih vozaca pa ce prodaja biti zadovoljavajuca. Nece se tamo prodavati stotine hiljada komada, ali nesto nalik Miniju (30-50 hiljada godisnje) je ostvarivo.
Fica koji se prodaje u Americi je uglavnom onaj koji ima velliki broj konjskih snaga, kao i MINI koji se uglavnom prodaje u turbo varijanti (modeli SD i S). Ovaj 'nas' auto je malolitrazan i slabasan za americki ukus, s druge strane vec sam nesto citao da eventualno dodavanje konskih snaga ne bi bilo pozeljno s obzirom na konstrukciju i narocito visinu - iovako dosta balansira pri brzoj voznji. Zato zabari zure da izbace SUV varijantu (500X) koji bi bio najbliza i jeftinija konkurencija za MINI. Btw, bolje ce se prodavati u Kanadi, kad smo vec na tom kontinentu, oni imaju blizi ukus Evropljanima a ima i dosta hipstera:)
Link to comment

Da. U Kanadi se npr. Smart prodaje prilicno dobro dok ga u Americi uopste nema u prodaji, tj. bar znam da do pre godinu-dve nije bilo, ne znam da li se u medjuvremenu pojavio.

Link to comment
Da. U Kanadi se npr. Smart prodaje prilicno dobro dok ga u Americi uopste nema u prodaji, tj. bar znam da do pre godinu-dve nije bilo, ne znam da li se u medjuvremenu pojavio.
Ima ga uglavnom u Brabus varijanti, znaci opet nesto sa natovarenim konjima. Skoro sam gledao na jutub kako panduri 'jure' takvo cudo negde u los Andjelesu. Smejurija.
Link to comment

To natovarivanje konjskim snagama je ja mislim cesto potrebno zbog sigurnosnih standarda u SAD - sasija mora da bude jaca, da bude u stanju da primi jaci udar nego sto je slucaj sa evropskim standardima, dakle vozilo dobija na tezini, sto povlaci vece motore, vise konjskih snaga i vecu potrosnju. No naravno ima i do toga da je americko trziste istrenirano da trazi jako&veliko, a sve sto nije jako&veliko je za pedere i male devojcice.Secam se svojevremeno u Kanadi (pre 7-10 godina) nisi mogao da nadjes auto sa motorom manjim od 1,8L i potrosnjom manjom od 8-9 litara (a da nije Jetta TDI).

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...