Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Meni licno se ne svidja, i mislim da nece zabiljeziti nekakav poseban uspjeh* ovdje (Amerika). Iako ce dosta zavisiti od prodajne cijene, ocekujem da mu glavna prepreka bude problem segmentacije, odnosno neuklapanje u uobicajenu americku automobilsku segmentaciju: coupe-sedan-crossover-SUV/pickup-minivan. Dakle, imace tu "krizu identiteta", a snaga brenda i kvalitet proizvoda nisu dovoljno jaki da iznesu kreiranje posebnog segmenta, kao sto je to svojevremeno Chrysler uradio sa minivanom.Dalje, ni brand perception mu nece pomoci, jer dosta ljudi pamti neslavnu sudbinu Alfa Romea, Renaulta, a posebno Yuga. Ostaje i pitanje samog kvaliteta jednom kad udje u prodaju, da li ce biti na nivou prosjeka ili ispod.Naravno, to sve ne znaci da nece uspjeti, samo smatram da ce mu biti izuzetno tesko i dosadanji rezultati FIAT-a sa ovim prvim modelom ne daju previse nade.----------Pod uspjehom podrazumijevam nesto vise od pukog pojavljivanja na trzistu; npr. da izguraju cijeli design cycle (4 ili 6 godina) i da dozive prodaju slijedece generacije modela

Link to comment
  • 1 month later...

Fiat 500L ce se u Srbiji prodavati po ceni od 10900 evra uz popust od 3000 evra koje ce subvencionisati vlada Srbije. Uz ovaj popust davace se i povoljni krediti od 3% godisnje kamate na 5 godina otplate.

Link to comment

Evo sa 92-ke:Kupci mogu da biraju između tri vrste motora. Najjeftiniju verziju, čija je cena 10.900 evra, pogoni 1.4 litarski benzinac sa 95 ks. Model koji je opremljen 1.3 litarskim dizel motorom sa 85 ks košta 12.900 evra, dok će za najskuplju verziju modela Nacionale, koji ispod haube ima 1.6 litarski MultiJet dizel motor sa 105 ks, kupci motrati da izdvoje 13.900 evra. Važno je napomenuti da je paket opreme Nacionale isti kod sve tri pogonske varijante i da za razliku od osnovnog modela koji je lansiran u jesen 2012. godine uključuje i manuelni klima uređaj.Što se tiče bezbednosti, pored ABS-a sa EDB funkcijom, FIAT 500L Nacionale standardno je opremljen i ESP sistemom sa Hill Holder asistencijom prilikom polaska uzbrdo, vazdušnim jastucima za vozača i suvozača, bočnim vazdušnim jastucima i vazdušnim zavesama. Verzije sa dizel motorima imaju i Stop/Start funkciju. U standardnu opremu spada i tempomat, daljinsko otključavanje, priprema za radio, električni podizači prednjih stakala, servo upravljač podesiv po visini i dubini, dok je vozačevo sedište podesivo i po visini. Zadnja klupa FIAT-a 500L Nacionale deljiva je u odnosu 60:40 i može se potpuno preklopiti, a sadrži i centralni, sklopivi naslon za ruku. Automobil standardno dolazi u pastelno crvenoj boji karoserije (u istoj boji su i branici i spoljni retrovizori) sa crnom, hromiranom bočnom zaštitnom lajsnom, a opremljen je 16 inčnim čeličnim felnama, dok je rezervni točak manjih dimenzija.Sva ostala oprema se doplaćuje. Tako, recimo, dodatni Paket 1, koji košta 850 evra, sadrži električne podizače zadnjih prozora, elektropodesive retrovizore sa funkcijom odmrzavanja, multimedijalni uređaj sa 5.4" touchscreen-om, radio/CD/mp3 + bluetooth + USB + AUX, kožni volan sa telefonskim i audio komandama, kožnu ručicu menjača. Po istoj ceni u ponudi je i Paket 2 koji obuhvata svetla za maglu, parking senzore i 16 inčne aluminijumske felne. Ako kupac, na primer, želi belu ili crnu boju krova, moraće da izdvoji dodatnih 700 evra, a za metalik boju još 400 evra, itd. Važno je napomenuti da neke dodatke na paket Nacionale nije moguće dokupiti pojedinačno kao opciju, a među njima su i parking senzori.Šta znam, bolje nego što sam očekivao. Kakav je taj 1,4 i pošto je plin?

Link to comment

Sve u svemu, i to ima da završi sa gomilom vozila koja će zaostati na parkingu ispred fabrike, kao i sa prethodnim projektom kupovine "novog Punta" na kredit. Srećom, možda se deo toga prebaci na izvoz...

Link to comment
Fiat 500L ce se u Srbiji prodavati po ceni od 10900 evra uz popust od 3000 evra koje ce subvencionisati vlada Srbije. Uz ovaj popust davace se i povoljni krediti od 3% godisnje kamate na 5 godina otplate.
svi ljudi pune budet a vlada ce dati subvencije kupcima koji vec imaju dovoljno para (cim imaju toliko za ucesce i mesecne rate)?ovo je mera- uzmi od siromasnih da pomognes bogate..mozda ja nisam shvatila poentu ove price..
Link to comment

Mene zanima da li neko zna, jel su ovi uslovi slični kao za punta, tj ova kamatna stopa od 3% jel rata fiksna ko za punta ili kao i za sve kreneš da plaćaš 112 evra ratu a završiš na 250?Ako se ne radi o nekom zelenaškom kreditu, ja bih rekao da je ovo ok ponuda, 112 evra rata 72 meseca i 3000 evra učešće. Mislim da je to više nego prihvatljivo za ovakav auto. Realno u odnosu na punta koji je bio uvaljivanje nečega što niko više neće da kupi napolju za cifru koja nije baš povoljna ali pod povoljnim uslovima otplate, ovo je sad svetski proizvod dostupan po nižoj ceni, bar ja tako gledam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...