Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

OK, prvi utisci... onako, neloše, očekivano uspavljivo, iznenađujuće jednolično. Previše wordy, Cave kao da čita svoje knjige uz nebitnu background melodiju. I dalje nisam oduševljen tendencijom da nasumično osavremenjava svoj rečnik... osim We Know Who U R, imamo i wikipedia i hotspots i Hannah Montana i Miley Cyrus... jebiga, valjda je već u toj "damn kids" fazi karijere, šta da se radi.Water's Edge zvuči bar malo old school, kao i Wide Lovely Eyes :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

ima i ovo: May 25th Barcelona Spain Primavera Festival May 30th Porto Portugal Primavera Festival June 13th Bergen Norway Bergenfest June 14th Oslo Norwegian Wood Festival June 15th Denmark Northside Festival Aarhus July 7th France Festival Beauregard Normandie July 11th Italy Lucca Summer Festival July 13th Slovakia Pohoda Festival Trencin July 28th Germany Greenville Festival Aug 9th Helsinki Flow Festival Aug 15th France Festival le Route du Rock Aug 17th Austria Frequency Festival

Link to comment

Је л' био још неко на оном његовом концерту у скцу деведесете ваљда? Ја после тога мање-више престао да га слушам, толико ми је добро било да је - форумским речником - Кејв за мене тада затворио свој топик, отприлике када је кренуо Тупело.

Link to comment

@Daba Pa red bi bio posle onakvog koncerta 2008, a i Grinderman je dobro prosao na Exitu. :DLM, kako vam se cini novi album? Jedino sam video Lancia da je komentarisao do sad. Meni se svidja, ima dosta vajba '80ih i ranog Cavea, i malo Boatman's Calla, koji je i sam imao '80e u sebi. Stvar je, mislim, samo da li ovakav album odgovara vasem trenutnom raspolozenju. Primetio sam da mi prija u nekim trenucima, ali recimo onog dana kad je "izasao" trebalo mi je nesto drugo, brze i agresivnije, pa mi je lego tek na kasnije slusanja.

Link to comment

ljubaljana skroz pase. taman imam povod otici tamo i videti grad, ne bih se nakanila cisto turistickii novi album mi pashezadnji put slusala kejva u pesti 94 (skoro smo pominjali taj koncert)

Link to comment
LM, kako vam se cini novi album?
Meni se na prvu loptu najvise svideo Jubilee Street, ali cenim da ce na duze staze stvar koja ostaje biti Higgs Boson Blues. Album je u celini suzdrzan (cak i u pogledu vremena trajanja, 43 minuta, to je danas gotovo maksi singl). Naslovna pesma je takodje vrlo ljupka, cinematicna (idealni odjavni krediti).Na omotu vidimo da je vreme globalnog otopljavanja, zato mu je (signifikantno, hairy) zena gola. Vruce je. Cak i u Engleskoj. [ "I've been sitting in my basement patio, aaaah, it was hot!" ... "...Motel is hot, it's hot, that's why they call it the hot spot!" ] On navlaci roletne da malo ohladi sobu (='push the sky away' & 'we real cool'). U njegovom svetu takodje on je i dalje macho man, bez obzira sto su isti ukinuti dekretom u RL. Stoga je on obucen (clothed male, naked female). Izjavio je u intervjuu da u "njegovom svetu" i dalje moze da se pusi u zatvorenim prostorima. Znaci, otud taj neki skoro konzervativizam, skoro zizekijanski. Postalo je nemoguce i zamisliti Kejva u dzinsu (a neki dan gledam N. Chomskog u izlizanim farmerkama sa 84 godine.)Prava muzika za endarkenment, fin de siècle. "... If you feel you've got everything you've came here for, if you've got everything and want no more, you got to keep on pushing, push the sky away". Interesantno je da je taj sentiment umora koji nije toliko iscrpljenost koliko ispunjenost/ispraznost svih zelja, umor od samsare (da se osetiti, mozda jasnije, u sestoj deceniji zivota) bio jasno prisutan i na (muzicki suprotno pozicioniranom) Grindermanu (npr. tekst "Go tell the women"...)
Link to comment

Nekad je imao jednu ili dve od tih "annoyingly long" pesama po albumu što je imalo smisla, ono kao atmosfere radi... Ali meni je stvarno problem kad su praktično sve takve. Ne znam da li mi tekst ili muzika zvuči više lenjo i umorno. Stvarno me ne zanima da 40 minuta slušam besmrtne rime kao što su "Hannah Montana does the African savanna" <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...