Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Nekad je imao jednu ili dve od tih "annoyingly long" pesama po albumu što je imalo smisla, ono kao atmosfere radi... Ali meni je stvarno problem kad su praktično sve takve. Ne znam da li mi tekst ili muzika zvuči više lenjo i umorno. Stvarno me ne zanima da 40 minuta slušam besmrtne rime kao što su "Hannah Montana does the African savanna" <_<
jedna je stvar ako te ne zanima nešto da slušaš, onda i ne slušaš. ali ako već poslušaš, valjda se potrudiš da ponešto i razumeš?
Link to comment
Tako je, kome se album ne sviđa taj ga prosto ne razume, i to zato što se nije dovoljno potrudio. Neka si mi rekao.
ajde da se ne igramo sa elementarnom logikom i diskusijom koja krši njena osnovna načela. samo nemoj podvaljivati nešto što nije rečeno, i sve je ok. dakle, nije problem u nesviđanju, ko je to i gde rekao? ali, ako se radi o "analizi" albuma na osnovu jednog stiha izvučenog iz konteksta (siguran sam da možeš još dosta toga da obesmisliš i iz ostalih pesama, tako da me eventualni drugi primeri ne zanimaju), onda svakako da je takav pristup problematičan.
Link to comment

Ništa nije bilo na osnovu jednog stiha izvučenog iz konteksta. Imaš i na prošloj strani malo šire, ali to je bilo posle prvog slušanja. Utisak se od tada nije bitno promenio. I muzika, i Kejvov glas, i tekstovi prosto nisu na nivou ranijih albuma. Ono što Indy gore kaže stoji, dakle OK i fin de siecle i minimalizam, ali...Oba Grindermana su remek-delo u poroeđenju sa ovim, a isto važi i za Abattoir Blues (i za Lyre of Orpheus). Čak mi je i Dig Lazarus Dig, bolje legao. Da ne idemo sad u dvadeseti vek.Mislim da bi mogao u dahu da nabrojim jedno 100 NC pesama kojima nijedna sa novog albuma ne bi mogla da prismrdi. Pritom su i naslovna, i Water's Edge, i Wide Lovely Eyes sasvim OK, ali ništa više od toga.

Link to comment
Ništa nije bilo na osnovu jednog stiha izvučenog iz konteksta. Imaš i na prošloj strani malo šire, ali to je bilo posle prvog slušanja. Utisak se od tada nije bitno promenio. I muzika, i Kejvov glas, i tekstovi prosto nisu na nivou ranijih albuma. Ono što Indy gore kaže stoji, dakle OK i fin de siecle i minimalizam, ali...Oba Grindermana su remek-delo u poroeđenju sa ovim, a isto važi i za Abattoir Blues (i za Lyre of Orpheus). Čak mi je i Dig Lazarus Dig, bolje legao. Da ne idemo sad u dvadeseti vek.Mislim da bi mogao u dahu da nabrojim jedno 100 NC pesama kojima nijedna sa novog albuma ne bi mogla da prismrdi. Pritom su i naslovna, i Water's Edge, i Wide Lovely Eyes sasvim OK, ali ništa više od toga.
u te stvari ne ulazim, niti mislim da je potreban bilo kakav konsenzus ili parametar, po kojem će se meriti uspešnost nekog/nekih albuma. lične top liste su isto nešto sa čim nemam problem, ali me, takođe, generalno ne zanimaju. međutim, ono što je upitno jeste stigmatizovanje neke pesme/albuma stihom (pa i stihovima), da bi se pokazala njegova nevaljanost. loših momenata, što tekstualnih, što muzičkih, možeš pronaći na bilo kom albumu. postoji brdo stvari koje mi, svojevremeno, nisu legle; meni se samo ne dopada demonstrirani pristup. razlog zašto sam pomenuo nerazumevanje nije bio da bih bilo kome izigravao ličnog hermeneutičara i ubeđivao kako, recimo, u konkretnoj pesmi ima nešto fajerabendovsko sa čime se kejv sučeljava, promišljajući odnos i paradigmu današnje nauke sa religijskim, već navedena lakoća sa kojom se otpisuje cela stvar. to je ono što je sugerisalo na nedovoljnu zainteresovanost ili udubljenost - ako razloga za udubljivanje ima.
Link to comment

vrhunski album. nisam veliki kejvov fan ali ovo je oduvavanje. otprilike svi detalji koji se provlače na ostalim albumima, a koji me oduševljavaju su ovde nabijeni u jednu ploču. pritom ima i tu neku toplu i smirenu silvijanovsku auru koju do sada nije posedovao ili je ja nisam primećivao.

Link to comment

Ah, dobri stari "šta ćeš ti na ovom topiku" argument.Ne brini, neću te dalje provocirati™. Tebi se dopao, mene je razočarao, McCabea je oduševio. To each his own.

Link to comment

Sasvim je legitimno da ti se ne svidja, a i da to kazes... opet, nacin kako to formulises kao da je nameren da pokvari uzivanje onima kojima se slucajno to dopada. Nisi jedini takav, eno ceo podforum film je manje-vise sastavljen od takvog vajba. Ali, naravno, mene niko ne tera da to citam... Mea culpa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...