Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

sve cesce vidjam spoplesti se u domacim tekstovima, prevodima i novinama. meni zvuci prilicno neknjizevno i rogobatno, od kuda uopste ta rec?
Ja sam je ponajčešće slušala od intelektualaca iz "kruga dvojke", nažalost.Naravno da je nepravilna i neknjiževna.A i kod Klajna postoji samo oblik saplitati, da se pozovem na njegov autoritet.
Link to comment
hm. meni najvise lici na ukrstanje spoticanja i saplitanja, a zvuci mi manje precizno, lepo i knjizevno od bilo koje od te dve. dopustam da gresim.
Pa, sad, lepota je relativna, a meni "spopleo" zvuči sapletenije od sapleo. Znači, može da bude efikasnaIstina, Google (gde sam se, kao i uvek, prvo obratio za savet) nije baš impresioniran tom rečju, tako da je verovatno nečija izmišljotina. I naravno da je nikad ne bih sam upotrebio (posebno ne u govoru).
Link to comment
sve cesce vidjam spoplesti se u domacim tekstovima, prevodima i novinama. meni zvuci prilicno neknjizevno i rogobatno, od kuda uopste ta rec?
prvi put čujem, tj. vidim. da nisi napisala da srećeš tako često, pomislila bih da je lapsus proizašao u trenutku dok se govornik dvoumio da li da upotrebi jednu od one dve reči koje si kasnije navela- spoticati se i saplitati se.mislim da nije književna, deluje pre kao dijalektizam ili žargon. Edited by stormy
Link to comment

Haleksija stavila i avatar!! Ostaje! :D ...Za spoplesti, meni to zvuči kao fantabulous, dakle veselite se, ljudi, jezičkoj kreativnosti. Nek na klajna prašina pada!

Edited by bus
Link to comment
Haleksija stavila i avatar!! Ostaje! :D ...Za spoplesti, meni to zvuči kao fantabulous, dakle veselite se, ljudi, jezičkoj kreativnosti. Nek na klajna prašina pada!
znam al to je poprilichno stara rech, ja sam je chula chak u dubini proshlog veka, u sremu one drzave, recimo... kao redovnu rech, niko se nije divio njenoj izuzetnosti... i ono, jeste, spoplitanje je vishe od saplitanja i spoticanja zajedno, kao 1 mnooogo kvalitetnije saplitanje, sa spopadanjem ^_^(vaistinu avatar, valjda ostaje! :lol: mislim, ovo je 1 neodoljivo mesto, kadgod chovek opet dodje!) Edited by thermal bug
Link to comment
kadgod chovek opet dodje!
:lolol:Neki od nas (ja) nikad ni ne odlaze. ...E da, zvuči kao da bi spoplesti moglo da ima validno stanište severno od Danubijusa, ali ja ga u Banatu nikad nisam čuo. A još mi zvuči i onako baš tršićki.
Link to comment
znam al to je poprilichno stara rech, ja sam je chula chak u dubini proshlog veka...
Da, ja sam izguglao barem jedno "spopleo" datirano iz 1999. :D Ne da baš kompulsivno uvek moram da podržim busov non-preskriptivizam, ali ako svako razume šta "spoplesti" znači (a razume), onda je to još samo 1 reč više na raspolaganju našoj poetski nastrojenoj naciji.EDIT. Sem toga, skoro da se rimuje sa apopleksija, a znači i Aleksija Edited by Indy
Link to comment
EDIT. Sem toga, skoro da se rimuje sa apopleksija, a znači i Aleksija
Спопада ме некаква споплексија под плексус...
Link to comment
koje su shanse da nas zatvore ovde dok ne poludimo sasvim? ^_^
a sto da nas zatvaraju? sasvim smo se lepo zatvorili i sami :P genitiv mnozine od krzno? krzana mi nekako ruzno. a, opet, mozda ja previse polazem na lepotu -_- poz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...