Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

kako se kaze kangla na srpskom ili engleskom ? to je neka slovenacka cup-cajnik-posuda, moguce da nemamo rec za to:Starinska-kangla-za-mleko_4c2f555129235.jpga2d41e5b-9bb8-4c30-8851-be120c5d5148.jpg65855f6a-300f-49d6-9e26-9a99dd89da00.jpgi koji je to obicaj sa dizanjem istih u vazduh za prvi Maj u Sloveniji ?

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
da li se Mindestens haltbar bis prevodi kao rok upotrebe nekog proizvoda? nije mi bitan najprecizniji prevod...
Рок трајања (кад се већ не јавља нико).
Link to comment
kako se kaze kangla na srpskom ili engleskom ? to je neka slovenacka cup-cajnik-posuda, moguce da nemamo rec za to:Starinska-kangla-za-mleko_4c2f555129235.jpga2d41e5b-9bb8-4c30-8851-be120c5d5148.jpg65855f6a-300f-49d6-9e26-9a99dd89da00.jpgi koji je to obicaj sa dizanjem istih u vazduh za prvi Maj u Sloveniji ?
Na engleskom se ovo zove milk can. Za srpski ne znam, ali ja bih samo kalkovao englesku reč i rekao kantica za mleko. Za običaj ne znam ali mogu da pitam ako je bitno.
Link to comment
Рок трајања (кад се већ не јавља нико).
Hvala. :) e, kad sam vec tu. da li ste primetili da se caj 'majcina dusica' sada zove 'majkina dusica'. (?)
Link to comment
e, kad sam vec tu. da li ste primetili da se caj 'majcina dusica' sada zove 'majkina dusica'. (?)
Да не мисле да ржују ржигошу тако измењено име? Edited by расејан
Link to comment
Literarni, pozorišni, filmski agent. Skroz mi smeta, prva asocijacija su mi KGB i CIA. A ne znam kako bi valjalo reći.
То се код нас звало импресарио, ал' смуљамрж да се још неко сећа тога. Колонизација рула по писти.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...