Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

U srpskom ne mogu,
Kako sad ne mogu? :huh:Zar nije pravilo na srpskom da na latinici može da se bira da li transkripcija ili original? (a na ćirilici da mora transkripcija)Mada opet mislim da bi padeži bili "na Wikipediji"?
Link to comment

<razmišljanje>Ma mora biti da jeste.U nominativu ostaje tačno kako jeste, a za druge padeže dobija "J" tamo gde treba.Npr, ovo je Billy, videla sam Billyja, pričala sam sa Billyjem, itd.sigurno je tako ispravno zato što ja tako radim O:)

Link to comment
<razmišljanje>Ma mora biti da jeste.U nominativu ostaje tačno kako jeste, a za druge padeže dobija "J" tamo gde treba.Npr, ovo je Billy, videla sam Billyja, pričala sam sa Billyjem, itd.sigurno je tako ispravno zato što ja tako radim O:)
Јес, а чита се "ово је Били, видела сам Билиџеј, причала сам са Билиџим, ај ти ди" :o
Link to comment

Joj, obećavam da neću više da se javljam po pitanjima pravopisa. Nemam to ovde u obliku knjige, a i slabo ikad razmišljam o istom (saće Pejs da uleti s različitim :D), te povlačim sve što rekoh iznad. :D

Link to comment

Eh imala ja svojevremeno i topik "transkripcija ili original" ali je potonuo negde...Možda ga i izvučem sada :D>>>> evo ga <<<<

Edited by Amelija
Link to comment

ovaj mercedes liči na onog audijailiovaj mercedes liči na onaj audiovaj hjundai liči na onog opelailiovaj hjundai liči na onaj opel Mislim da su boldovani primeri tačni, a jedna osoba misli da su oni drugi tačni, presuđujte ! :)

Link to comment

Tu je čini mi se fora da je oblik akuzativa za nežive objekte isti kao i nominativ a za živa bića nije, pa bi bilo onda:onaj tip liči na ovog tipaonaj auto liči na ovaj autoonaj petao liči na ovog petlaonaj sto liči na ovaj stoitd

Link to comment
kad su bile tridesete godine dvadesetog veka, od 1920. do 1929. ili od 1930. do 1939?
u matematici su bile od 20-29 (tzv treca desetica)a u zivotu verovatno 30-39. ista fora kao sa pochetkom milenijuma, chista psihologija :P
Link to comment
Dabre. Ko jos u stvarnom zivotu kaze da je Dinastija snimana devedesetih?
jesvala, nego ajde ovo, u realnom vremenu:eo dosho deda da razmatramo neko shrafljenje. i pita me ovo: jel kod tebe proshli put ostala ona moja vinkla?vinkla je onaj ko ugao, metalni, sa podelom, ko trougao, samo nema hipotenuzu. sluzi da naterash objekte u prav ugao. ima i na pijaci i nije kod mene :Pal zashto se tako zove, bob da me ubije :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...