Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Gutenberže?Kad smo već kod toga - jel u srpskoj transkripciji Gutenberg ili Gutemberg? :unsure:
Da potvrdim ono sto je rekao Ferdinand- GuteNberg...I meni je pao na pamet taj vokativ, ali mi jako blesavo zvuci, ne znam da sam igde videla taj oblik...Redbuse, sad nam je vise nego ikad pre potrebna tvoja fristajl gramatika... ^_^ Edited by Joshua
Link to comment
Da potvrdim ono sto je rekao Ferdinand- GuteNberg...I meni je pao na pamet taj vokativ, ali mi jako blesavo zvuci, ne znam da sam igde videla taj oblik...Redbuse, sad nam je vise nego ikad pre potrebna tvoja fristajl gramatika... ^_^
Opšte pravilo je da se dodaje nastavak, ali je u nekim slučajevima dopušteno da nominativ bude jednak vokativu, a strana imena spadaju tu. Znači može i Gutenberg i Gutenberže.
Može i Bolek i Boleke. :D
Link to comment
Osecam se kao kompletan debil sto ovo pitam, ali- da li gospodin Gutenberg ima vokativ? :huh:
А да како ће га ословљавати ови медији, тј медијуми, ма ови што не носе икс-ел ни икс-икс-ел него причају са мртвима? У вокативу. То што је мртав није никакво оправдање.
Link to comment
Нађите ми где кокошкуДоста ми је једна сама,Која ј' слала пилад својуУ клостере лисицама.
Шта су јебени клостери? Орао сам по Гуглу, изилази ми билијун неких руских сајтова, али од неког ваљаног објашњења ништа. Edited by Hella
Link to comment
Vokativ bi trebalo da bude Gutenberže.Pravilno je Gutenberg, ne dolazi do jednačenja (kao kod Istanbul, tako kaže pravopis).
Sve mi jasno, al mi nije jasno koje su to siticaije u realnom zivotu da nekome trebavokativ od Gutenberg. Taj mrtav poodavno. kada ga to prizivash i zasto?Ja uzviknem, Ej Henry,Ej Gutenberg ili ej Vinska :rolleyes:
Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...