Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

mislim da bi bilo previse otvarati strip pdf, nisam sigurna da je interesovanje toliko veliko.eno, postoji strip forum, no mahom zvrji prazan, od ne znam koliko clanova, njih 7-8 redovno postuje, i to su mahom strip crtaci.tako, da iskreno sumnjam da bi otvaranje pdf-a bilo produktivno. e sad, sto se tice marvela/vertigo/dc-a...ja sam silom prilike, vise vezana za marvel no za druga dva. od ovih novijih sto su izasli/izlaze, Thunderbolts mi je bio super zanimljiv; Blade dosadan... uspeli su nekako da od Blade naprave dekicu koji se seta u prevelikim dzemperima i losem kaputu... X Men serijal ne mogu da pratim, jer ima previse toga sto izlazi... a na Daredevil-a cu se baciti kroz koji dan.od ovih not so popular, poslednje sto sam citala je From Hell, koji me je oduvao. sto super crtezom, sto odlicnom pricom. ..

Link to comment
donekle... nije mi nesto legao. mozda probam opet.suvise linerano i ne-stripovski u mom tradicionalistickom smislu. meni je to ilustrovana knjiga. i to ne bas dobro. (ali pazi mene ne privlaci ni sacco, niti.... wait for it... for the record... no edit allowed... spiegelman.) ne da je david b los crtac, kao ilustrator, ali editovanje, montaza, kadriranje... ipak sam ja odrastao na hermannu. ili... znas ono na pocetku sandmana kada se tockom invalidskih kolica presece krug... a ti to ne vidis nuzno u prvom citanju, ali sve je tu, sam si kriv.mada je ovo gruba generalizacija obzirom da volim seth-a, a da ne govorimo o mnogo puta pominjanoj stripizaciji city of glass. kao uostalom i mnogo lirskog stripa, tipa munoza & sampaya, ali opet ta estetika meni bolje lezi u kratkoj formi.doduse bio je u tom konkretnom slucaju bitan i jedan prakticni faktor; krenuo sam da ga citam u doba kada sam bio toliko zauzet i umoran da mi je trebalo nesto pred spavanje sto me opusta i/ili radnjom vuce u najosnovnijem who dunnit smislu.ali i generalnije, kao sto sam iznad vec hintovao, mislim da ce u nasim ukusima vecno ostati neka razlika u tome sto sam ja do dobrog stripa stigao preko (uslovno receno) loseg stripa a ti preko knjizevnosti.u nekim ociglednim stvarima cemo se preklopiti, ali ja cu uvek pre izabrati solidan zanrovski b-comic umesto... ne ume da zavrsim recenicu koherentno ali znas sat mislim.(sve sam ovo malo natrpao, nema sada vremena za pazljivije razmisljanje)
pa znam, kao i ti sto znas zasto ja volim ove autore/btw, da li si slucajno, slucajno bar prelistao 'blankets? ili 'the playboy'?, c.thompson i ch.brown/, ja sam cak toliko daleko isla/u samoistrazivanju/ da mi je okay bio i flood /bez reci/ drookerov.'blankets' i 'the playboy' poklanjam i levo i desno , mada se mnogi prepadnu kada vide 'blankets'.medjutim, s odrastanjem mislila sam da ce te zainteresovati i ove mainstream socijalne teme. da ne kazem 'hipsterski' comics.spiegelman je cudan autor, mnogo snazniji i tmurniji od povrsnog saccoa.meni je i dalje vrh, neprikosnoveni will. eisner, staromodno, ali to je to. Edited by PussyGalore
Link to comment
medjutim, s odrastanjem mislila sam da ce te zainteresovati i ove mainstream socijalne teme. da ne kazem 'hipsterski' comics.
da, hipster, dobra rec koja mi je falila.kako mislis s odrastanjem? jel vis ti sta pise u podnaslovu?ne znam blankets & the playboy, obecavam prelistavanje cim se nadjem u nekoj dobroj striparnici.
Link to comment
osim toga, nije bas vertigo nego wildstorm, ali slicno, ed brubakerov sleeper je meni bio prijatno iznenadjenje (to ima samo 4 kniige + prequel koji nisam citao)
sleeper je odlican i prava steta sto ga nece biti vise, a za preporuku je i gotham central gotam koji je u pocetku radio sa gregom ruckom.mnogo mi je drago sto se brubejker vratio krimicima, nisam jos oprobala novi serijal criminal, ali deluje vrlo zanimljivo:From Harvey Award-Winning Best Writer Ed Brubaker, and Scream Award-Winning Best Artist Sean Phillips comes the first collection of Criminal, one of the best reviewed comics of 2006. Coward is the story of Leo, a professional pickpocket who is also a legendary heist-planner and thief. But there's a catch with Leo, he won't work any job that he doesn't call all the shots on, he won't allow guns, and the minute things turn south, he's looking for any exit that won't land him in prison. But when he's lured into a risky heist, all his rules go out the window, and he ends up on the run from the cops and the bad men who double-crossed him. Now Leo must come face-to-face with the violence he's kept bottled up inside for 20 years, and nothing will ever be the same for him again. Collects Criminal #1-5inace, moja trenutna opsesija je (pored mnogo lepo veselog prvenca romana warrena ellisa, Crooked Little Vein) scott pilgrim.od love&rockets se nisam toliko primila na neveliki strip. za svaku preporuku - http://www.scottpilgrim.com/post-378-1192968212_thumb.jpgi povuci rec da je y:the last man limunada. sta je onda ovo sto sad sa uzivanjem citam :rolleyes:limunada na ex
Link to comment

ja criminal cekam da se jos malo nakupi pre nego sto krenem. mrzim kad se navucem pa moram da cekam.edit: sad vidim da je dobio best writer eisnera, a i criminal dobio best new series. al mislim da je vreme da probam vaughnov ex-machina, koji bi valjda trebalo da bude ko sf west wing, i bukvalno po temi, a i lako mi je da zamislim vaughna da to dobro pise, one lineri mu generalno idu. i toga vec ima dosta, a i last man se valjda uskoro zavrsava - mada meni nije bas jasno kako ce sve da se zavrsi u jednoj knjizi, sve mi nesto lici da ce gomila stvari ostati nerazjasnjena, od vecih stvari tipa kako je sve pocelo ili sta zapravo hoce alter i izraelci, do recimo nekih stvari tipa ko su one bube sto su ubile onu tantra psihologicarku tamo negde na pocetku.250px-Ex_Machina_TPB_v1.jpeg

Edited by kurdi
Link to comment
najveca vrednost lucifera je sto kao podseca na sandmana.
uf, ovo si prokleto dobro rekao!
od ovih not so popular, poslednje sto sam citala je From Hell, koji me je oduvao. sto super crtezom, sto odlicnom pricom.
not so popular?not so popular?mlada damo, ovo je jedan od najlegendarnijih naslova.genijalan, u svakom pogledu...inace, uzeo kompletnu milerovu 'martu washington'.bum napisao utiske za neki dan.jel citao neko kolinso/rejnerov 'road to perdition'?prelistao sam ga i ucinio mi se vrlo zanimljiv, pa da vidim dal da ga nabavljam.
Link to comment

argh, not in that way, toni...al marvel/dc produkcija nije.ja za popularne uzimam ove dve kuce, jer mesecno izbacuju preko 50 naslova i prodaju se u milionskim tirazima.no, nisam citala, al kakav je the league of extraordinary gentlemen?i jel ima negde kod nas da se uzme na engleskom, posto mi je potpuni idiotizam da citam nase prevode, koji su mahom krsh.

Link to comment

ex-machina je u top 5 koje sam citala ove godine, doduse stigoh samo do cetvrte, nisam narucivala dalje.ne samo one lineri, sve mu ide od ruke, glavni baja (gradonacelnik) je da ga pozelis da bude predsednik sveta, duhovito je, ironicno, ma, odlicno.igleda da mu prija rad na lostu, nekako mu se ucvrstila recenica i radnja je mnogo "akcionija", izem ti rec, ali je tako.listala sam martu washington nedavno, deluje zanimljivo, ali sam vec toliko para pukla u striparnici gde su svi zajedno, i prodavci i kupci, imali manje godina od mene, da me bilo sramota.a i onda sam videla nesto o cemu sam mastala a nigde da ga nadjempost-378-1192981061_thumb.jpgi to onaj prelepi hardkaver, dzesika od mamurnog budjenja do... pa kraja.mnogo volim tog bendisa.

Link to comment

e, da, alan mooreima u becu jedna striparnica koja uspesno odoleva invaziji ovih sto se oblace u srednjevekovne mantije i igraju se carobnjaka, menjaju one karte i sl. onako je, poput nekog natrpanog skladista u kome se snalazis po njuhu ili opipu, a posto vecina slicnih trgovackih pokusaja izumre posle godinu-dve, ovi prerasli skejteri onda otkupe ostavstinu preminulih i nekako naprave prostor u svojoj ali-babinoj pecini.najbolji su prodavci, za svakog ponesto. ima jedan sto prezire marvel i ako zatrazis nekog super heroja od njega, mrtav si covek. drugi opet nikako ne voli intelektualizam vertiga, pa pocne da nabraja sve prednosti spajdija.posle nekoliko susreta, naucim da je najpametnije da se ne upustam u diskusije ni sa jednim ni sa drugim i da, zavisi od toga koji je na kasi, prezivim prevrtanje ocima na ono sto sam kupila. malo sam im se omilila kad sam u gomili nicega iskopala skoro nenalaziv roman granta morrisona, pa su mi za par meseci nabavili figuricu spidera jerusalema i johna constantina.i tako, dolazim posle par meseci, pitamo se kako smo i sve sto ide, i onda mi marvelovac kaze u pola glasa da odem skroz iza i uzmem nesto sto je cuvao mesecima i nije hteo da proda nekom neverniku.odem, a tamo ovo:post-378-1192989626_thumb.jpgako ikad budete u prilici, procitajte. mur at his best.a onda je postao mladozenja :)post-378-1192990153_thumb.jpga ovako je bilo tamosvadba

Link to comment
no, nisam citala, al kakav je the league of extraordinary gentlemen?
meni se prva liga kada je izasla nije svidela (osobito su smorni oni tekstovi na kraju, mislim de su slike), onako prijatna forma ali sam se rzocarao, mozda zato sto sam previse ocekivao. drugu nisma ni procitao.medjutim sada kada sam (delimicno) iscitao i top 10 i tom strong-a i prometheu, nekako, kao sto sma ranije hintovao u predlozenom spisku tema, celu ABC ediciju nekako vidim drugacije, kao stilsku vezbu iz perspektive nekoga ko je od revolucionara (ovde s eogrnicavam na millera, moora, i gaimana) najvise izrastao iz, i najvise postuje, i ostao najverniji okvirima tradicionalnog stripa. meni ceo koncept deluje kao posveta. ovo bi mogla biti malo duza prica za sebe. al moram sad da picim.
Link to comment

pa nista onda, makar za sada...dakle abc (america's best comics, i ime je deo velike ozbiljne sale) edicija kao istovremeno perfekcionisticki dosledna stilska vezba i iskrena emotivna posveta, posveta medijumu i konceptu mita u stripu, i stripa kao mita u nasim zivotima, svaki paralelno razvijan serijal kao razrada jedne uske jasno definisane teme... mada su zrna svih ideja mozda donekle vec u watchmenu, ovde su razradjene istovremeno sa nepatvorenim postovanjem i ah-don't-i-get-it too-smart-by-half ironijskim odmakom. i treba ih gledati kao celinu. iliti opet o lepoti nekonzistencije i football in the groin. iliti moore je najveci jer je rovario iznutra i radio u zadatim okvirima. iliti gaiman je najdrazi but he had it easy (hvala karen berger). iliti opet sam se napio i mozda bi bolje bilo da napisem jos jedan not-just-now-playing umesto ovoga. iliti blah, blah, blah... (iliti ack ack ack?)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...