Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Ja sam skinuo, ali nikako da se nakanim da pocnem sa citanjem... u medjuvemenu, evo sta jesam citao:tua_m.jpgth_TheUmbrellaAcademy032007Minutemen-B.jpg th_TheUmbrellaAcademy22007Minutemen-Br.jpgNova Dark Horseova uzdanica. Superojstina, ali naginje tom nekom sofisticiranom pristupu materiji (videti pod Hellboy). Brzo i lako se cita, Gabriel Ba crta za medalju (covek polako postaje jedan od omiljenih mi crtaca), a James Jean kreira naslovnice za fuckin' Nobela. Za sada su izasle dve serije od po sest stripova, Apocalypse Suite i Dallas plus nekoliko kratkih prica. Sve vredi procitati.boxofficepoison_lg.jpgth_BOPoison044.jpg th_BOPoison128.jpgKad sam video da je jedna od najnovijih Fibrinih najava i Box Office Poison, setio sam se da ga imam narezanog na disk jedno sto godina te bi bio red da ga vec jednom procitam. U pitanju je inace knjizurina od dobrih 600+ strana, sto je verovatno uticalo na moje odugovlacenje sa doticnom. Enivej, strip je super, pogotovo ako ste fan filmova Kevina Smitha ili recimo High Fidelityja. Krajnje simpatican uradak. :)tricked-709200.jpgth_Tricked_213.jpg th_Tricked_227.jpgJos jedan strip od kreatora BOP-a, Alexa Robinsona... ovaj ima duplo manje strana, bednih 300 i kusur. Premisa je slicna kao i u BOP-u, Robinson stvara ekipu od 6-7 likova i onda ih temeljno razradjuje. Strip na trenutke deluje malo preforsirano i samim tim slabije od BOP-a, ali je svejedno dobra zabava za nedeljno popodne™.

Link to comment

Zna li neko gde se moze naci/kupiti/downloadovati strip Igora Kordeja "Vam" i "Vamova deca"?Izdavao se onomad u Stripoteci, ali skoro da je nemoguce pohvatati u kojim sve brojevima i u kolikoj su meri izneli celu pricu...Takodje ako je neko slucajno natrapao na knjigu po kojoj je radjen strip bugarskog (ili rumunskog) autora Vladimira Colina "Legende Vamove zemlje" neka javi.Hvala unapred

Link to comment
Zna li neko gde se moze naci/kupiti/downloadovati strip Igora Kordeja "Vam" i "Vamova deca"?Izdavao se onomad u Stripoteci, ali skoro da je nemoguce pohvatati u kojim sve brojevima i u kolikoj su meri izneli celu pricu...Takodje ako je neko slucajno natrapao na knjigu po kojoj je radjen strip bugarskog (ili rumunskog) autora Vladimira Colina "Legende Vamove zemlje" neka javi.Hvala unapred
izaslo je mislim na francuskom u tri albuma, u (meni neprirodnom) koloru. ali cini mi se da to nije vise u stampi, poslednji put sam ih video pre mozda 15 godina. verovatno se kraj sene mogu naci nekada za sitne pare, ali ne znam kolko to bas pomaze...na hrvatskom mislim da nije izasao album, makar ne onomad kada su izasle zvezde, metro i (cini mi se) stranac.u stripoteci mi se cini da je bilo u konsekutivnim brojevima, a i u stripoteci su uvek numerisali strane u nastavcima.ja imam ukoriceno tako da ne znam da li imam negde koji su brojevi bili, ali mogu da proverim koliko je tacno bilo strana nekada kada budem u beogradu. nesto tipa 150.kad smo kod toga, jel zna neko sta je bilo sa serijalom pet (?) godisnjih doba - zima (vidici), jesen (heavy metal)....edit:2 dela (nemam pojma koja) na francuskom amazonu Edited by kurdi
Link to comment
u stripoteci mi se cini da je bilo u konsekutivnim brojevima, a i u stripoteci su uvek numerisali strane u nastavcima.
na sajtu stripovi.com postoji link prema bibliografiji/popisu stripova objavljivanih u stripoteci:http://stripovi.com/asp/StripotekaPopis-Renky.zipsudeći prema tome, vam i vamova deca izlazili su, zbilja, konsekutivno -- od broja 853 do 864. Edited by king_mob
Link to comment
000-2.jpgth_044.jpg th_075.jpgJos jedan TenNapel, jos jedno mini remek-delo. Cetiri procitana stripa i vec mi je zaseo na presto omiljenog strip autora. :) Intimna prica o decaku koji dobija T-rexa kao ljubimca prosarana sjajnim humorom i onim posebnim TenNapelovim stilom. Majstorija. RASL0101.jpgth_RASL0108.jpg th_RASL0119.jpgIliti: sta je Jeff Smith radio posle Bonea. Izlazi prilicno neredovno (pocelo februara prosle godine, za sada samo pet brojeva), ali ipak ide... doduse, ovo sto se da procitati ostavlja podeljene utiske. RASL nema tu prijemcivost Bonea, gde ste na prvoj strani zagotivili sve likove, ali deluje kao zanimljiva prica u povojima pa cu nastaviti da je pratim. Ne davati deci, NIKAKO.ss_0001.jpgth_ss_0004.jpg th_ss_0020.jpgTrazio sam manje poznate radove dvojca Fabio Moon/Gabriel Ba i naleteo na ovu minijaturu od tridesetak strana (originalno webcomic, mislim) koji je Moon radio sa Jossom Whedonom (gledali ste Buffy?). Otkaceno i bez mnogo smisla, ali prilicno zabavno i definitivno prekratko.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...