Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Evo, sad bas na slovenackom forum.striparna.com naleteh na najmanje cudnu informaciju, a to je da uskoro krece jos jedan izdavac sa Bonelijem u Serbiji (to nije toliko cudno), sa Magicnim vetrom i jos dva junaka a u igri su Gregori Hanter i Dzonatan Stil a kasnije i Lazarus Led i Gordon Link (to jeste cudno). Gregori i Gordon su UEFA^2, to ni u Italiji nije pozivelo 20ak epizoda (prvi 18, drugi malo vise), Stil je malikce bolji (dogurao do 64 kod SBE) ali ga je preuzeo Star Comics i tu je dogurao do 40 i kusur epizoda. Lazarus je jos i ponajbolji od svih ostalih (pored MVa, naravno), ali cisto sumnjam da ce 1 mix Nika Rajdera, Dilana Doga i Martija Misterije da uhvati korena. A i on ga je proslog novembra ugasio, zakljucno sa 151vim brojem. Izdavac je bio Star Comics, a Linka, jadnu verziju DDa, Dardo.No, najcudnije je da ce ovi stripovi da idu u malo luksuznijem formatu od Veselog nam Cetvrtka, u malom tirazu od 500 primeraka i po ceni od oko 2 jevreja. Ako oni to uspeju, skrsice sve zakone logicnog poslovanja, jer na takom malom tirazu i po tako maloj ceni niko nikada nije uspeo da povrati ulozeni novac u prava (koja nisu jeftina, a posebo za Srbiju), prevod i stampu.'Aj, zivi bili pa videli.

Edited by Њујоркер
Link to comment
gradgrehaxr9.jpgTrenutno čitam... pa mi se naročito dopao dijalog: The Salesman: She shivers in the wind like the last leaf on a dying tree. I let her hear my footsteps, she only goes stiff for a moment. The Salesman: Care for a smoke?" The Customer: Sure, I'll take one. Are you as bored by that crowd as I am? The Salesman: I didn't come here for the party, I came here for you. I've watched you for days, you're everything a man could ever want. It's not just your face, your figure, your voice. It's your eyes, all the things I see in your eyes. The Customer: What is it you see in my eyes? The Salesman: I see a crazy calm. You're sick of running, you're ready to face what you have to face but you don't want to face it alone. The Customer: No, I don't want to face it alone. The Salesman: The wind rises electric. She's soft and warm and almost weightless. Her perfume with sweet promise that brings tears to my eyes. I tell her that everything will be alright. That I'll save her from whatever she's scared of and take her far far away. I tell her I love her. [gunshot] The silencer makes a whisper of the gunshot. I hold her close until she's gone, I will never know what she was running from. I'll cash her check in the morning. Edited by GRIFF
Link to comment
Hajd' pročitaj, baš me zanima tvoje mišljenje o ČF. ;)

Meni se čini da je epizoda UEFA, i to big time. Osim u kontekstu povratka nekih bitnih likova, ne vidim nikakav dublji smisao.

UEFA, jasta. Uostalom, ja od Paole Barbato ista pametno ne mogu ni da ocekujem. Ona je najobicnija glupa, isfrustrirana kucka koja svoje frustracije reflektuje na Dilana, od kojega je uspela da napravi sonju. Ajde sto ona u svojim pricama Dilanu nikada nije nabacila ribu u krevet, vec ga je ovde ladno naterala da se odrekne zenskog roda za vejk i vjekov. Zene? Sta ce mi to? Dovedes, pojebes, i bacis... :blink: Onu Sklavijevu premisu da Dilan kroz razne ribe trazi pravu, a ne moze da nadje, jer je prava samo jedna, Morgana, koja mu je majka, je bacila pod noge. Naravno, ceo CF vrvi od sablona, a uspela je da jednog vrcavog, i meni izuzetno dragog Hamlina pretvori u placipicku. Da li to Paola ima problema sa vaskolikim muskim rodom, pitanje je sad.A Pikato je uzasan. Gde je nestao onaj meni sjajan crtac kojega pamtim po remek delima Njujork, Njujork, Golkonda, Maelstrom?...S druge strane, Faracijev Ucenik je pravo malo osvezenje. Ne zato sto je ekstra napisano, vec valjda sto su moja ocekivanja od DDa prilicno niska. Ali, ajde, da ne zakeram previse, nije bilo lose... <_<
Link to comment
UEFA, jasta. Uostalom, ja od Paole Barbato ista pametno ne mogu ni da ocekujem. Ona je najobicnija glupa, isfrustrirana kucka koja svoje frustracije reflektuje na Dilana, od kojega je uspela da napravi sonju. Ajde sto ona u svojim pricama Dilanu nikada nije nabacila ribu u krevet, vec ga je ovde ladno naterala da se odrekne zenskog roda za vejk i vjekov. Zene? Sta ce mi to? Dovedes, pojebes, i bacis... :blink: Onu Sklavijevu premisu da Dilan kroz razne ribe trazi pravu, a ne moze da nadje, jer je prava samo jedna, Morgana, koja mu je majka, je bacila pod noge. Naravno, ceo CF vrvi od sablona, a uspela je da jednog vrcavog, i meni izuzetno dragog Hamlina pretvori u placipicku. Da li to Paola ima problema sa vaskolikim muskim rodom, pitanje je sad.A Pikato je uzasan. Gde je nestao onaj meni sjajan crtac kojega pamtim po remek delima Njujork, Njujork, Golkonda, Maelstrom?...S druge strane, Faracijev Ucenik je pravo malo osvezenje. Ne zato sto je ekstra napisano, vec valjda sto su moja ocekivanja od DDa prilicno niska. Ali, ajde, da ne zakeram previse, nije bilo lose... <_<
Uh, Faracijevo plagiranje Apt Pupila je meni previše ofirno. Motivi su malo preeeeeviše poplagirani, a nisam siguran ni da je poenta njegova. No, to je 1 Faraci, a Dylan je, čini se, u najgorem razdoblju još otkako su Dostava smrti i Svemirac podstrekavale na samoubistvo pa epizoda djeluje...drugačije.Piccato, s druge strane, je ogromno razočarenje. Nekada najluđi crtač DD-staffa se pokvario, ali nije ni čudo - Barbatičin oversirkumsajzd Dylan nije Dylan iz epizoda koje si pomenuo nego evnuh koji se, onako usput, bavi istraživanjem natprirodnih pojava. Paradoks: htjela je napraviti emotivnijeg Dylana, ali ga je odlaskom katalizatora njegove emotivnosti i tu napravila kastraciju.Da ne govorim o tome da je čak i ubogi Ruju sa moronom Cossuom napravio kreativnije doticanje teme bajki u 1 "Zvjerskom brlogu". :mellow:
Link to comment
ubogi Ruju
Kad vec pomenu ubogog Rujua, moram da priznam da me je prijatno iznenadio u Kuci duhova. I corava koka ponekad ubode zrno...
Link to comment
Kad vec pomenu ubogog Rujua, moram da priznam da me je prijatno iznenadio u Kuci duhova. I corava koka ponekad ubode zrno...
Iako mislim da niko ne može napisati sranje k'o Ruju, imam dojam da je on jedan od onih učenika koje profesori hoće da izlemaju jer znaju da mogu više, ali su lijeni. Tu i tamo čovjek napravi odličnu epizodu (ona sa Fallenom, zaboravih joj ime, je fenomenalna) no veći dio opusa mu čine drek, sranje i govno.
Link to comment
Ih, pa Mister No i Marti Misterija se krosoveruju svako malo. Ko ti je Dzeri Drejk iz MM#2 Osveta bozanstva Ra nego ostareli Mister No? Ima gai u prici Misterija i Anabel Li, a i kasnije se pominje. Pajtosi su to, bre ;) Negde nacuh da ce MM biti u sledecem talasu Bonelijevaca, i da ti pravo velim jedva cekam da ga vidim ponovo na srpskom jeziku.Dampir je 1 UEFA. Sve su epizode na isti kalpu pisane. Procitas prve 3-4, procitao si sve. Bice to jedno veliko razocarenje. Bolje da su odabrali Magicnog vetra koji je ispocetka imao problema, ali je danas jedan izuzetno stabilan i dobar serijal.
U tom specijalu je jedini pravi krosover, tijekom ostalih susreta MN se pojavljuje samo na par stranica."Sledeci talas" nece biti tako skoro.Prvih 30-tak epizoda Dampira koje sam procitao su relativno zanimljive...princip istog kalupa bi se mogao pripisati i MV-u, koji se u svakoj drugoj epizod suocava sa Hoganom ili necim vezanim za njega.
Link to comment
U tom specijalu je jedini pravi krosover, tijekom ostalih susreta MN se pojavljuje samo na par stranica."Sledeci talas" nece biti tako skoro.Prvih 30-tak epizoda Dampira koje sam procitao su relativno zanimljive...princip istog kalupa bi se mogao pripisati i MV-u, koji se u svakoj drugoj epizod suocava sa Hoganom ili necim vezanim za njega.
Ma naravno, samo je jedan team-up (a i bolje da ga nije ni bilo), Bekstvo iz Skajneta. Ja sam samo potencirao da se Marti i Mister No ukrstaju vise puta u MM serijalu, dja direktno, dja cameo...
Link to comment
Night_bookcover_half.jpgkad sam pre desetak godina otkrio cari amazona ukucao sam imena svih zivih xu autora ne bih li iznasao nesto sto su mozda objavili napolju. i nasao ovo, al je tada bilo outta print.i sad se nedavno setim opet i otkrijem da je reizdato jer se neko dosetio da snimi film sa ben stillerom po trencovom stripu.veze nema sa trencom kakvim smo ga voleli, i nacisto je decije, do 5 godina kapiram, cak ne mogu da procenim ni da li je posebno dobar deciji strip, ali jebiga kad nista drugo od trenca nema(m) u albumskoj formi.Nightspread_feature.jpgb0092105_2285473.jpg
Link to comment

Magicni vetar je vec krenuo u Srbiji kod System comicsa. Ono sto sam video je najbolji vestern uz Ken Parkera. Ne znam kako idu dalje epizode. Inace niko ne pomenu dve super posvete Enki Bilalu u dva potpuno razlicita serijala u poslednjih par nedelja. Druga epizoda Mister Noa kad mu cale objasnjava sta se u stvari desilo u Spaniji fotograf koji radi sliku zove se, cini mi se, Enrike Bilalo i kadar definitivno podseca na naslovnicu "Falange crnog reda". Poslednji broj Stripoteke u kome je Valerijan neke slike direkno preuzete iz Parije lova.

Link to comment

moram da prekinem ove fanove mister noa.zavrsila upravo jednog od "novijih" ellisathunderbolt-742149.jpgodlican.crtao i neki tip koji se zove marko djurdjevic, zna ga neko?savrsena prica za ellisa, zlikovci koji su odradili svoje i treba da budu stavljeni pod drzavnu kontrolu. steta sto je prekinuo, ali razlog je njegov vecni princip " if I don't own it, I'm not going to spend my life on it."norman osborn odlican, venom, radioactive man, svi su to, ali najspektakularniji negativac, carla sophen. preporucujem silovito.

Link to comment
:rolf:znam ga ja. tog djurdjevica. :rolf:
rolf jer je los ili onako?kul su mu naslovnice, a on onako simpaticno izgleda. vidim da je katalina pisao nesto o njemu na b92, ali je bzvz tekst.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...