Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Велика грешка, Дарлинг...то што праве у Пеливану не може да се назове боза.Једном сам се зезнула и то пробала....страшно!!!

Они користе воду која им остане од кувања жита па је само засладе... жешћа превара а укус, бљак.

Боза се прави искључиво од кукурузног брашна које мора да ферментише,

то је процес који траје..Укус је вредан труда.

 

 

Voda od kuvanog zita ume biti super, kada se fino potrefi slatkoca (tj. da nije ni preslatko a da nije ni bez slasti)

Link to comment

ma bre sta vam je, kakva voda od kuvanja zita?! 

da l imate ideju koliko se zita proda u pelivanu, a koliko boze? logicnije je da prave zito od kukuruza, nego bozu od zita :D

Edited by darling
Link to comment

Voda od kuvanog zita ume biti super, kada se fino potrefi slatkoca (tj. da nije ni preslatko a da nije ni bez slasti)

 

То нико не спори али ово је био неки буђави бућкуриш после кога се пио пробиотик више дана.

Link to comment

Нисам никад пробала ту босанску, али верујем ти да је добра. До почетка деведесетих у посластичарници код Студењака била је првокласна боза, ( од кукурзног брашна) и као што неко рече секли су је са лимунадом правили шприцер.Али отераше људе, зграду срушише и готово... :ph34r:

Понекад да ме жеља мине сама направим али није као њихова...

A gde u BG može dobra boza da se proba?
Link to comment

Je li neko jeo ovo? Postojali su albumi sa sličicama iz filma pa je i ova čokolada u taj vakat izbačena na tržište.

ejsojd.jpg



Znam da je postojala, vidio sam je kod rodbine ali nisam bio u prilici da probam. Da li su još negdje na svijetu slike leševa bile na omotu čokolade?

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

ja se ovoga ne sećam

Ovo je vjerovatno iz prve polovine sedamdesetih, malo poslije filma urađeno da se iskoristi popularnost i još koji dinar zaradi. I meni bi promakla da je rodbina nije kao nešto važno i značajno čuvala godinama. Malo u vitrini na istaknutom mjestu među kompletom kristalnih čaša a kasnije i pokraj tv-a.

 

Sjećam da od partizanštine na prehrambenim proizvodima postojale Mirko&Slavko bombone .

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Ova tura, kad moras da probusis dve rupe dijagonalno da mozes lepo da sipas ... secam se kad je izasao ovaj sa sargarepom i moje reakcije "are you fuckin' insane" kad su matorci pokusali to da mi podvale jer je navodno zdrav. Sok od sargarepe  :yucky:  :)

 

Verovatno najraniji događaj u mom životu koga se sećam (mislim da nisam imao ni 3 godine) jeste taj Fruktalov sok od šargarepe kako stoji na starom kuhinjskom stolu, ali tako da slika šargarepe stoji naopako. Ja prilazim tetrapaku i okrećem ga da bi slika stajala ispravno i, naravno, prosipam sok jer je pokojni deda već bio otvorio tetrapak sa gornje strane. Sećam se i kako je deda skupljao prosuti sok kuhinjskim nožem (!) koji nam i danas stoji u kuhinji, posle više od 35 godina.

Link to comment

A gde u BG može dobra boza da se proba?

 

 

И ја бих волела то да знам...посластичарнице полако исчезавају а са њима и пића која смо тамо пили.

Није само то, него бозу су потиснула пића попут Кока Коле, Швепса, Пепси...ново време - нова пића.

Link to comment

Хамлете, пробала ту и здравој храни али само личи...можда у Призренској у оној посластичарници.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...