Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Ti listici su simple i brzinski ja to cesto pravim jer zahteva manje jebade od ustipaka, manje je tesko i brze.

To je testo kao za pastu / 50/50 jaja+vode , malo soli, brasno, kaska ulja/ umesi se malo samo mekse nego za rezance, taljatele i sl. i malo deblje se razvije ali ipak prilicno tanko, sece se na pravougaonike i malo zareze u sredini. Pece se u tiganju na dosta ulja ali ne mora da bude u dubokom, pa ako je veci tiganj moze po nekoliko odjednom. Posle se pospe prah secerom ... et voila. 

tzv poderane gace, braco i sestre :D

 

Кад већ спомињемо баке, код моје су за доручак били пексимети, најслађи су били врели. Недавно су ми их правили да се жеља мине.

shta je to zivota ti?

 

a osim urbanih legendi, da li je neko sreo nekog kome taj metkic zichani isterao oko?

sad klinci iz zgrade, vrlo interesantna stvar, pocheli da izlaze napolje, uzrast 7-11, da prave neke improvizovane motke i dele se u grupe i kao borba. a to je ekipa koja je rodjena sa telefonom, tabletom, laptopom i ostalim vajerlesima.

Link to comment

tzv poderane gace, braco i sestre :D

 

shta je to zivota ti?

 

a osim urbanih legendi, da li je neko sreo nekog kome taj metkic zichani isterao oko?

sad klinci iz zgrade, vrlo interesantna stvar, pocheli da izlaze napolje, uzrast 7-11, da prave neke improvizovane motke i dele se u grupe i kao borba. a to je ekipa koja je rodjena sa telefonom, tabletom, laptopom i ostalim vajerlesima.

 

Isto pitanje sam obrisao iz posta o  praćkama :) To izgubljeno oko je uvijek bilo u nekom drugom gradu ili školi, ne baš daleko ali dovoljno da se ne može odmah provjeriti.

Link to comment

moja strina pravi okrugle, velicine kao palacinke i bez rupe u sredini. testo ne znam kakvo je, samo znam da napravi kuglice i kad je mast vruca, razvlaci oklagijom na zeljenu velicinu i przi jedan po jedan. dok jedan przi, razvlaci drugi u tako redom. 

 

 

 

jedna baba tetka suboticanka nam je na moru pravila langose, sto je ona zvala lepinjice. lici mi na tvoj opis. uvek je pravila na slano. 

Link to comment

unutra bona

aaa. dobro. jasno :D

 

Isto pitanje sam obrisao iz posta o  praćkama :) To izgubljeno oko je uvijek bilo u nekom drugom gradu ili školi, ne baš daleko ali dovoljno da se ne može odmah provjeriti.

isto.

 

jedna baba tetka suboticanka nam je na moru pravila langose, sto je ona zvala lepinjice. lici mi na tvoj opis. uvek je pravila na slano. 

jeste, pravimo to pokuci. mada se fenomenalni, pavlakom i belim lukom nadeveni, prodaju u vrtlarskoj preko puta munze parka, u kiosku prigodno zvanom - keksi :lolol:

Link to comment

ima neka poslastičarnica u borči, dragi je odatle dovlačio bozu, kad god prođe uzme 1,5l,

dobre su im i baklave, njih je donosio za mene, mnogo dobre, za bozu ne znam, ne pijem je.

ali mi je rekao da imaju onu aparaturu kao što je svugde ranije u poslastičarnicama bila,

i da je i boza istog kvaliteta.

 

Tu aparaturu sam video u poslastičarnici na pijaci u bloku 44, pored tezgi sa cvećem. 

Link to comment

Meni se jedu domace krofne, old skul, ne one americka glazirana, punjena sranja.

Nisam jeo pravu krofnu bar 20 godina, ako ne i vise.

Testo slicno onom za langos, dizano, litar ulja u serpu. U sredinu kasika pekmeza, okolo secer u prahu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...