Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

puris curece virsle i gavrilovic virsle! petovija! i moj greh retko, al s puno ljubavi, tirolska! i zvijezda majonez.

onda, ruska salata iz dnevne proizvodnje c marketa (centroproizvoda?!), u plitkoj kvadratnoj posudi od stiropora, plasticna folija odozgo zalepljena za majonez. nikad kod kuce i ni kod koga nije bila tako dobra. 

 

nostalgija za prodavacicama koje sabiraju cene na papiru za pakovanje drvenom stolarskom olovkom, potpisuju cifre, i onda proveravas da l je pogresila. tad su svi znali osnovne racunske radnje! 

Link to comment

378745_10150422442285998_326825200997_82

Posle jednog skoro fatalnog davljenje usled igre "ko ce natrpati najvise tvrdih bombona u usta", caletova i mamina kuma je dozvoljavala samo supermint jer imaju "rupu u sredini" pa se necemo podaviti. :lolol: Roditeljska logika. 

Jel se neko seca Rondomenta, bile isto okrugle ali pljosnatije sa nekim blagim udubljenjem i bez rupe. Imale cudan ukus, bila sam uvek u dilemi da li volim ili ne. 

Link to comment

Ja napisah par strana unazad da mi je rondoment bio broj 1, nešta lepše, žuto pakovanje

Malo je imao neki "medicinski" smek .... nije da je to problem, i danas volim puding od malina jer me podseca na neki sirup, mislim baktrim :)

Link to comment

Ajoj, draga, divna dekstroza. Bilo je i normalnih kesica, čak odlično dizajniranih, ne samo ova dvokilaška. Ala smo mi to satirali kao klinci...

meni ova i ananas omiljeti bili

Link to comment

A gde u BG može dobra boza da se proba?

Odgovorno tvrdim-nigde...nikada nije ni mogla baš baš prava, sve su bile manje ili više prevarantske.Ono što se po zdravim hranama danas prodaje je tek teška budalaština.

Najbliža prava Beogradu je u

poslastčarnici Apče u Skopju.

https://foursquare.com/v/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B0%D0%BF%D1%87%D0%B5/4bae23cef964a5201d893be3

Link to comment

attachicon.gifimage.jpeg

Ово паковање, само од кајсије и мркве који је био најбољи, а који се нажалост данас више не производи.

Srecom pa se vise ne proizvodi, probusis viljuskom rupice da izlazi sok i trecina se prospe.

Link to comment

Srecom pa se vise ne proizvodi, probusis viljuskom rupice da izlazi sok i trecina se prospe.

Комбинација кајсија/мрква се нажалост више не производи.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...