Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

nešto najbolje što sam ikada jeo, kečap od paprike, u staklenim flašama, Droga Portorož, uh, kako sam to obožavao
jao jeste, droga portorož.fenomenalan je bio.
Link to comment

Sad mi pade na pamet vise kao zanimljivost nego kao obozavana hrana da je kasko osiguranje svojevremeno davalo bombone uz polisu koje su bile pakovane u limenu ambalazu slicnu onoj za kremu Nivea.Ili sam to nesto sanjao?

Link to comment

Kasko - bomnone za prave vozače, Pionir Suboticareklamni spot: jugo kojeg vozi dosta poznat YU glumac (kome ne mogu da se setim imena sad) jurca okolo trkajući se sa nekim džipom, na kraju spota jugo se naginje na dva bočna točka, a sa donje strane automobila piše Kasko

Link to comment
Kasko - bomnone za prave vozače, Pionir Suboticareklamni spot: jugo kojeg vozi dosta poznat YU glumac (kome ne mogu da se setim imena sad) jurca okolo trkajući se sa nekim džipom, na kraju spota jugo se naginje na dva bočna točka, a sa donje strane automobila piše Kasko
Ako sam lose linkova, pocinje na 1m23s :)
Link to comment
btw za poštovaoce čokolina:jel vam bolji slovenački il rvacki?
čokolino je samo & jedino hrvatski (podravka) - sve ostalo je - kao sto mu samo ime kaze "sve ostalo". Inace moji favoriti (al' u prethodnoj inkarnaciji):kras-wafers-baton-nougat-web.jpg101597289-260x260-0-0_Kras+Bajadera+Nougat+Dessert+500+g+Kras.jpg
Link to comment
Ako sam lose linkova, pocinje na 1m23s :)
E jeste, ali ove su obicne u kesici.Ja se secam onih VIP u metalnoj okrugloj kutijici ala Nivea. Te nisu imale omot, za direktno u kljun.
Link to comment

Da li sed neko seca neke cokolade koja je "mogla da se lomi preko kolena"? Mislim, tako je reklama isla.Ja sam mislio da je ova: image-5475_500F9F49.jpgAli je ona bila na vec isecenih 8 komada, pa nema logike da se lomi.Anyone?

Link to comment

ma najbolje su bile neke koje mi je ujak donosio, obicne pionir subotica, samo giga-size, pola kile najmanje. to nije ni bilo da se kupi, samo su delili poslovnim partnerima. nisu bile na kocke, nego onako stangle, zaobljene... ufff :piggy:

Link to comment
pa ta je, lomi se kutija, a ne cokolada.
daaa :Da jel mogla i svaka čokoladica zasebno da se podeli na dva beše? imala je usek na sredini? :D
Link to comment

sećam se, mislim da sam bio treći razred oš, dakle, recimo, '77.radilo "takovo" samo crno u staklenim teglama od kilobrzo su odustali, malo ko uzimao "šareno"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...