Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Cipiripi je zakon, eurokrem moz da prodje, a za ovo ostalo realno koga briga?
To zavisi od generacije. Za mene je eurokrem vrh, pa sve posle toga. Nekako ljudi najvise vole ono s cim su odrasli. Nutella iz Trsta included. :wub:
Link to comment
To zavisi od generacije. Za mene je eurokrem vrh, pa sve posle toga. Nekako ljudi najvise vole ono s cim su odrasli. Nutella iz Trsta included. :wub:
+1, samo sam ja Nuttelu hasao iz Nemačke, 2-3 puta godišnje, u najboljem slučaju...
Link to comment

milka iz nemačke 80ih. apsolutno nema veze sa ovim đubretom što se kod nas prodaje pod tim imenom. kod one je samo 1 kockica nosila toliko sabijene eksplozivne ukusnosti, da si je držao između prstiju dok se potpuno ne otopi da bi mogao da se zamažeš do balčaka u grešnom uživanju. ovo sada, ovde, to je šećerna tabla

Link to comment
To zavisi od generacije. Za mene je eurokrem vrh, pa sve posle toga. Nekako ljudi najvise vole ono s cim su odrasli. Nutella iz Trsta included. :wub:
Link to comment
To zavisi od generacije. Za mene je eurokrem vrh, pa sve posle toga. Nekako ljudi najvise vole ono s cim su odrasli. Nutella iz Trsta included. :wub:
Mislim da se, za razliku od drugih proizvoda, poboljšao po pitanju kvaliteta od tada. Pre mi se redovno dešavalo da po otvaranju eurokrema vidim ono odvojeno ulje, formiranu "koru/skramu" itd. Ne znam da li je to zato što je suviše dugo stajalo u magacinu na neadekvatan način lagerovano ili zato što su u međuvremenu poboljšali tehnologiju i proces proizvodnje. Ali sada takvih "incidenata" nema.
Link to comment
btw za poštovaoce čokolina:jel vam bolji slovenački il rvacki?
meni je bio bolji slovenackida pitam jos jednom... ima li negde da se kupi moto keks? znam da je sad u kutiji kao duplo pakovanje, nije vise u celofanu, ali nigde nisam nasla
Link to comment

Ma, nema to veze sa Grickom. Mislim da sam cak i pisao o tome.Doduse, ja sam moj uzeo u Merkatoru, a oni ne valjaju Premiu. Ali se zvao bas tako nekako Krcko... Grcko!

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

neki dan, kada sam jela kajganu, setila se da je nekad pre sto godina (kada sam ja bila student :( ) mogao da se kupi kečap od paprike.ne mogu da se setim ko ga je proizvodio a ni sliku ne mogu da nađem, možda podravka?taj kečap je bio fenomenalan, naročito sam ga koristila za bogato prelivanje preko kajgane.jel' se još neko seća ovoga ?

Link to comment

ne sjecam ga se, al sam nedavno probala harisu i sve sto imam da kazem je :Hail:kras sad pakuje coko drazeje i u kesice a ne samo kutiju sa citavim asortimanomodusevila sam se kad sam vidjelaprethodno su mi rodjaci iz hrvatske donijeli izvornu verziju u kutiji. kad smo se vidjeli poslije 20 godina, zaplakala sam. mislim, drazeje i ja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...