Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

digrsija. obratila sam pažnju. radi se o lancu originalnog naziva, pizza pizza.
Srce si. :) Ali u okviru kioska, pored lanca pizza pizza i dalje ima onaj drugi deo gde se, kao i ranije, prodaju mekike mekike ;) i taj klasični asortiman o kome Vasa govori.
Link to comment

@Renne:siguran sam. Keva mi je radila u Podravci. Oni su tamo dobijali stalno da vuku kući sve proizvode, od Kinderlade do Tuborga. Kod nas je u špajzu stalno bilo nekoliko tegli od 2.5 litre, a ja nisam tamo ulazio bez supene kašike. A kad se svakodnevica ostavi po strani, išli smo kao klinci u Podravkina dečija odmarališta na more gde smo opet, gle čuda, jeli svaki dan Kinderladu. Mogao bih se zakleti da sam jedno vreme i kenjao u te dve boje. Tako da sam siguran. Čuj, ima neko da se pohvali teglicama ili čašama kao trofejima. Trice i kučine!

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Linolada ima tu falingu u odnosu na legendu™ da joj je nigga dio previše sladak a premalo lješnjaakast i kakaovast. Kinderlada je imala po tom pitanju zagasitiji bouquet™ te shodno tome objašnjavala™ na svim poljima

Mogao bih se zakleti da sam jedno vreme i kenjao u te dve boje.
:DA sad sirijusli, pa ima li neko tu koji nije iz ovih mojih™ krajeva ili nema moju™ putovnicu!? angry.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment
A sad sirijusli, pa ima li neko tu koji nije iz ovih mojih™ krajeva ili nema moju™ putovnicu!? angry.gif
Šuti, bre angry.gifUstav Socijalističke Rapublike Hrvatske (1974.)Član 1....Socijalistička Republika Hrvatska je nacionalna država hrvatskog naroda, država srpskog naroda u Hrvatskoj i država drugih naroda i narodnosti koje u njoj žive....
Link to comment
A sad sirijusli, pa ima li neko tu koji nije iz ovih mojih™ krajeva ili nema moju™ putovnicu!? angry.gif
Pazi ga etnički čistač, odmah bi da pravi neke liste. Rekao sam da su davali zaposlenima da nose kući proizvode, ne putovnice. Ja sam veselo poluostrvo napustio sa crvenim YU pasošem -_-
Link to comment
Keva mi je radila u Podravci. Oni su tamo dobijali stalno da vuku kući sve proizvode, od Kinderlade do Tuborga.
Ah, good ol' days... tako je i moj ćale dovezao kući desetak autobusa... ne, čekaj.Dobro bre, nekoliko tegli od 2.5l u špajzu, uvek? Na šta ste ličili? Hoću reći, znam kakav bih ja bio...I reci molim te, kao pobednik u ždranju Kinderlade, liči li Lino na istu?
Link to comment
ne zajebaji.samo je jedan, Pik Čačkov ČIPS :wub: , ostalo su presoljeni, masni listići nečega. ja ga prežalit neću, kao ni njihov Gricko, ono od čega ti ostanu crveni prsti.Chipsy i inačice ne konzumiram.
Nema vise Gricka :unsure: :(
Link to comment
Ah, good ol' days... tako je i moj ćale dovezao kući desetak autobusa... ne, čekaj.Dobro bre, nekoliko tegli od 2.5l u špajzu, uvek? Na šta ste ličili? Hoću reći, znam kakav bih ja bio...I reci molim te, kao pobednik u ždranju Kinderlade, liči li Lino na istu?
Pa nismo jeli svaki dan kući samo kinderladu. Bili normalni potpuno - ćale i ja gradili kuću sami, trenirao sam aktivno atletiku itd.Sve je to sagorevalo kalorije samo tako.
to nikad nisam videla. kako je izgledala ta tegla?
Ma normalna tegla bre kao ona u koju se pakuju kiseli krastavci i druge stvari koje su pakovali. Poenta je da su ta velika pakovanja bila valjda namenjena za razne establištmente koji su imali kinderlada-loving klijente (vrtiće, škole, restorane itd) , ne za krajnje kupce u radnjama. Edited by Razzmatazz
Link to comment
a ja isto odavno tvrdim da linolada=kinderlada
@Renne:siguran sam. Keva mi je radila u Podravci. Oni su tamo dobijali stalno da vuku kući sve proizvode, od Kinderlade do Tuborga. Kod nas je u špajzu stalno bilo nekoliko tegli od 2.5 litre, a ja nisam tamo ulazio bez supene kašike. A kad se svakodnevica ostavi po strani, išli smo kao klinci u Podravkina dečija odmarališta na more gde smo opet, gle čuda, jeli svaki dan Kinderladu. Mogao bih se zakleti da sam jedno vreme i kenjao u te dve boje. Tako da sam siguran. Čuj, ima neko da se pohvali teglicama ili čašama kao trofejima. Trice i kučine!
Lino lada = Kinder ladabanatjanin objasnio svima koji imaju neosteceno culo ukusa
konačno glasovi razuma.zorglube, ne radi se čak ni o subjektivnoj proceni ukusa.radi se o jednom od direktora Podravke koja proizvodi i Linoladu i mom tet - a - tet razgovoru sa njim. Linolada je do poslednjeg molekula identična Kinderladi. amin. Edited by banatjanin
Link to comment
ja sam bila i ostala mojonezoman. u to vreme ništa nije moglo da mi zameni tomi, ali se sećam nekog u kesici, zlatnoj sa uzdužnim presekom jajeta, koji je to bio? ovo tvoje mi ne liči na pakovanje iz tog vremena...a ubedljivo najgori majonez bio je neki libig u teglici. strava i užas. taj sam jela leti u selu jer nije bio nijedan drugi da se kupi.
ti si jedno rafinirano bice kad su majonezi u pitanju.sve je tako kako kažeš.tomi, pa stara zvijezda majonez (ta sa jajetom na slici!) su majoneški olimp.i ogavni nakiseli libig, nakaza za riganje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...