Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Ma samo nek' se talasa.

 

A na koju stranu oni planiraju to čudovište da grade, prema sremskoj, ili prema bačkoj strani?

 

Hoće li i Štrand da dokače?

 

Nisam bila od pre pandemije, ne mogu da vizualizujem gde bi mogli to da nakarikaju.

Link to comment
1 minute ago, Ptica trkacica said:

A na koju stranu oni planiraju to čudovište da grade, prema sremskoj, ili prema bačkoj strani?

Na prostoru bivšeg brodogradilišta i zimovnika , između kasarne RRF i Ribarca.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Pegin said:

Na prostoru bivšeg brodogradilišta i zimovnika , između kasarne RRF i Ribarca.

Znači i Ribarac i sve će da pokvare :cry:

 

Čula sam da se Futog i cela ta strana praktično već spojila sa Novim Sadom, a sad i ovo, užas!

Link to comment

Da oni će taj pojas iz statusa forlanda i priobalja da "prevedu" u građevinsko zemljište i da nakarikaju stambene komplekse.
NSnV.



....shiit has hit the fan.

Link to comment
14 hours ago, Nevernik said:

Malo preterujem (više video poziva nego ljudi) ali da nije bilo puno ljudi...nije.

Barem po mojim standardima :)

ja sam bila par puta na protestima u novom sadu, kad su napali daška, 9. maj i slično... ovo sinoć je bio najbrojniji od svih. ohrabrujuće je što je bilo dosta mladih. 

mora da se ide kad god se može... pa makar nas ostalo troje.

  • +1 5
Link to comment

Bio sam sinoć na protestu, maksimum 1000 ljudi, dostojanstven i kulturan svet, sem nekoliko agresivnih likova. Bar polovina prisutnih su doputovali sa strane da prisustvuju skupu i državne službe koje su pratile skup. Preostalih nekoliko stotina su novosađani koji se ne slažu sa usvojenim GUP-om. Za grad od gotovo pola miliona stanovnika to je na nivou statističke greške ili 0,1%.

  • +1 1
Link to comment

Ja i dalje mislim da je bilo malo ljudi.

 

Grad ima 400k stanovnika + protest je solidno reklamiran + tema je lokalna da ne može biti lokalnija + svakodnevno svi samo kukaju kako je grad uništen, ne može se normalno živeti, Galens je Lucifer, čak i oni koji pozitivno pričaju o Vučiću znaju da izjave da je sve ovo u NS-u prevršilo meru...i na kraju se skupi toliko koliko nas se skupilo (dobar deo njih je bio iz Beograda i drugih gradova).

 

Protesti ništa neće promeniti, nisam toliko naivan ali ako toliko kukaš (lično imam osećaj da ljudi u Novom Sadu non stop kukaju, 24/7) onda barem možeš i da izdvojiš sat vremena da iskažeš revolt.

  • +1 2
Link to comment

Istina je da novosađani kukaju ali nikada nisam lično sreo nekog da se protivi novom mostu ili Novom Sadu na vodi, čak šta više ljudi se raduju. Protivnike toga vidim samo preko medija i portala, kontam da su to ljudi koji žive u neposrednoj blizini pa im ne odgovara iz nekog njihovog ličnog interesa i razloga. Kukanje uglavnom ide u pravcu manjka parkinga, gužva u saobraćaju, manjak i nedostatak pojedinih autobuskih linija, neasvaltirane ulice, rupe itd.

Link to comment
17 minutes ago, nsvladimir said:

Istina je da novosađani kukaju ali nikada nisam lično sreo nekog da se protivi novom mostu ili Novom Sadu na vodi, čak šta više ljudi se raduju. Protivnike toga vidim samo preko medija i portala, kontam da su to ljudi koji žive u neposrednoj blizini pa im ne odgovara iz nekog njihovog ličnog interesa i razloga. Kukanje uglavnom ide u pravcu manjka parkinga, gužva u saobraćaju, manjak i nedostatak pojedinih autobuskih linija, neasvaltirane ulice, rupe itd.

izmanipulisani su. neko ih je slagao da je to dobro.

ili su apolitični, a to je još gore... to je neizlečivo.

Link to comment
35 minutes ago, nsvladimir said:

Istina je da novosađani kukaju ali nikada nisam lično sreo nekog da se protivi novom mostu ili Novom Sadu na vodi, čak šta više ljudi se raduju. Protivnike toga vidim samo preko medija i portala, kontam da su to ljudi koji žive u neposrednoj blizini pa im ne odgovara iz nekog njihovog ličnog interesa i razloga. Kukanje uglavnom ide u pravcu manjka parkinga, gužva u saobraćaju, manjak i nedostatak pojedinih autobuskih linija, neasvaltirane ulice, rupe itd.

Ja ne znam nijednu osobu koja se raduje Novom Sadu na vodi. Izgleda da se krećemo u potpuno različitim krugovima 😁

 

Ovo ostalo što si naveo je rezultat pametnog Galens - Vučević - Dodik - Bocara urbanističkog razvoja grada.

Tako da, ako im smeta neka se pobude jer ova ekipa nema nameru da stane.

Ako im ne smeta...onda ništa. Negde oko 2025 Hong Kong će da nam postane grad pobratim fasciniran našom urbanom arhikteturom.

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Nevernik said:

Ja ne znam nijednu osobu koja se raduje Novom Sadu na vodi. Izgleda da se krećemo u potpuno različitim krugovima 😁

 

Ovo ostalo što si naveo je rezultat pametnog Galens - Vučević - Dodik - Bocara urbanističkog razvoja grada.

Tako da, ako im smeta neka se pobude jer ova ekipa nema nameru da stane.

Ako im ne smeta...onda ništa. Negde oko 2025 Hong Kong će da nam postane grad pobratim fasciniran našom urbanom arhikteturom.

Dosta ljudi misli da ce izgradnjom tog idiotskog kompleksa i cene njihove nekrtnine da porastu...

 

Ne kontam sta time dobijaju osim neke lazne sigurnosti jer negde moraju živeti i tu nekretninu koju imaju ne mogu prodati... 

 

Link to comment
4 hours ago, nsvladimir said:

(1) dostojanstven i kulturan svet (2) sem nekoliko agresivnih likova

 

1 - loši protestanti

2 - dobri protestanti, ako nisu ubačeni element

 

  • +1 3
Link to comment

po slikama sa drustvenih mreza bih rekla da je ovim protestantima bitnije da imaju 50 slika sa protesta na kojima izgledaju dobro sa pateticnim kao borbenim naslovima nego sam protest..sve poza do poze..

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...