Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Pa imali su, prvo SRS sad imaju SNS.

Nema veze što su direktnim delovanjem funkcionera tih stranaka, izbeglice iz Hrvatske završile kako su završile, bitno je da oni znaju njihovu muku i povlađuju njihovoj posebnosti.

Da se čovek  nasmeje od muke.

 

 

  • +1 2
Link to comment

SNS je isto toliko i stranka većine ljudi u Srbiji - istih onih koji su nas proveli kroz vesele devedesete. Isto da se smeješ od muke. 

Link to comment
22 minutes ago, Moonwalker said:

Pa sta onda moze da bude zajednicko i poveze one sa njihovim emotivnim stanjem i ostale birace sa drugacijim emotivnim  preferenicijama da bi se povezali u jednoj prici ako nije ta infrastruktura i normalan svakodnevni zivot?

 

Kome se i kako podilazi, a ko se u toj emotivnoj prici uzima zdravo za gotovo?  Ja tu ne vidim resenje.

 

Možda ga i nema. Kao ni za, recimo Rome ili Albance ili jako siromašne i neobrazovane. Ili će vreme da resi sve, malo po malo. 
 

Ali nekome je prvenstvena stvar infrastruktura, nekome škola, nekome gender identity, nekome osećanje pripadanja. Nije to tako jednostavno. 

Link to comment

slažem se, samo je zbog datuma u fokusu izbegli narod iz Hrvatske.

Zato ovaj Psiho vlada toliko, jer podilazi emocijama i porivima običnog puka.

Link to comment

Preigrace se i on. Moj utisak je da se opasno blizi momenat kad ce i poslednja baba (makar ove iz predgradja) na opste zamajavanje da kaze da je boli p**** i to mnogo pre neko tviter ekipa. Zivi bili, pa videli.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa ovo bi nekako trebalo da je dvosmerna ulica jer postoji posebnost i muka drugih ljudi.

 

Onda je bolje da imaju nekakvu svoju stranku u demokratskoj i pristojojnoj varijanti i gotovo, a da se zajednicki momenti povezu u koalicijama. Postenije je. 

 

 

Pa dvosmerna je ulica. U politickom procesu se obraća pažnja na probleme raznih podgrupa. Od korisnika kredita u CHF do Roma. 
 

Uglavnom se zloupotrebljavaju problemi zarad poena, ali to je drugi par rukava. 
 

Sto se tiče stranke, da postoji prostor za to, neko bi je već napravio. To sa posebnom strankom bi samo pojačalo virtuelnu. getoizaciju. 
 

A inače, ta opsednutost vlasti na lokalu infrastruktuiranjem se pokazala pogresna i u podavalskim selima naseljenim domicilnom populacijom - na lokalnim izborima na Voždovcu 2009/10. Đilas osetio na svojoj koži još dok je uveliko bio gradonačenik. 

Link to comment

Problem ds su bili (vidljivi) kadrovi

Vecina tih ljudi se nije mogla pribliziti nikom, nema to veze sa "krajisnicima"

 

A problem, odnosno jedan od izbeglih srba iz hrvatske je sto smo intelektualno obezglavljeni jos pocetkom 90tih

Duga je to prica, al u najkracem nedostatak autoriteta u tom narodu je doprineo laksoj manipulaciji i potpunoj "krajinizaciji" hrvatskih srba

Link to comment
3 hours ago, nenad said:

a trebalo je nesto da uradite, da potpuno ogolite ulogu drzave srbije i njenog uzeg i sirek rukovodstva u tom progonu, pa sad mozda, samo mozda, ne bi gledali zvalavog i ivicu.

 

To je samo wishful thinking. Kad su otkopali onu hladnjaču u Batajnici, masa komentara je bila tipa, šta tamo kopaju, što to pokazuju, zašto se o tome priča itd, najbolje da neko ko je bio odrastao čovek 90-ih ne zna makar u najosnovnijim crtama šta se dešavalo

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

To je samo wishful thinking. Kad su otkopali onu hladnjaču u Batajnici, masa komentara je bila tipa, šta tamo kopaju, što to pokazuju, zašto se o tome priča itd, najbolje da neko ko je bio odrastao čovek 90-ih ne zna makar u najosnovnijim crtama šta se dešavalo

 

pa nije to posao od jednog dana, ali za par godina su itekako mogli promeniti svest ljudi, posebno sto su mnogi toga delom i sami svesni, ali im je lakse da o tome ne razmisljaju tj da lazu sami sebe.

 

a ja sam sasvim siguran i da je u nasim arhivima bilo dovoljno dokaza da se bivsi rezim zbog oluje posalje na visegodisnje robije. a to bi bio i dobar stejtment za haski tribunal.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, nenad said:

 

pa nije to posao od jednog dana, ali za par godina su itekako mogli promeniti svest ljudi, posebno sto su mnogi toga delom i sami svesni, ali im je lakse da o tome ne razmisljaju tj da lazu sami sebe.

 

 

Mislim da jako potcenjuješ te stvari, par godina nema teorije da obrne višedecenijski, vekovni narativ da smo mi jedini ispravni, a svi drugi žele da nas unište jer smo jedini ispravni (i još pravoslavni). U toj isključivosti postoji samo crno i belo, Nemci i Partizani, a nećemo valjda da budemo Nemci

 

american soldiers GIF

Link to comment
29 minutes ago, Time Crisis said:

 

Mislim da jako potcenjuješ te stvari, par godina nema teorije da obrne višedecenijski, vekovni narativ da smo mi jedini ispravni, a svi drugi žele da nas unište jer smo jedini ispravni (i još pravoslavni). U toj isključivosti postoji samo crno i belo, Nemci i Partizani, a nećemo valjda da budemo Nemci

 

american soldiers GIF

 

ne razumemo se, izgleda.

 

taj narod iz rsk jeste unisten, i taj deo je jasan svima, barem pripadnicima tog naroda. trebalo je tom narodu jasno pokazati da je unisten uz podrsku rukovodstva srbije, sa sve dokazima, kojih je, verujem, bilo sasvim dovoljno. bilo bi i tu otpora u pocetku, ali ni izbliza koliko se misli. vecini tog naroda je i pre oluje bilo jasno da je rsk fejlovan pokusaj drzave, trebalo je "samo" ogoliti uzroke toga.

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, nenad said:

 

ne razumemo se, izgleda.

 

taj narod iz rsk jeste unisten, i taj deo je jasan svima, barem pripadnicima tog naroda. trebalo je tom narodu jasno pokazati da je unisten uz podrsku rukovodstva srbije, sa sve dokazima, kojih je, verujem, bilo sasvim dovoljno. bilo bi i tu otpora u pocetku, ali ni izbliza koliko se misli. vecini tog naroda je i pre oluje bilo jasno da je rsk fejlovan pokusaj drzave, trebalo je "samo" ogoliti uzroke toga.

 

Znaci, ovi koji su ubijali svoje gradjane i palili sve pred sobom su oslobodjeni svake odgovornosti ili nisu ni sudjeni, a svi su dobili ordenje. I onda osudiš Lilića i generala Perišića za to i onda se oni bolje osecaju?

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Znaci, ovi koji su ubijali svoje gradjane i palili sve pred sobom su oslobodjeni svake odgovornosti ili nisu ni sudjeni, a svi su dobili ordenje. I onda osudiš Lilića i generala Perišića za to i onda se oni bolje osecaju?

 

ovo je vec drugi put da mi ucitavas nesto sto nisam napisao. ne znam da li si samo bezobrazan, ili je nesto drugo u pitanju.

 

osudis koga mozes, za koga imas dovoljno dokaza da je znao/ucestvovao. svakako medju njima i vucica, seselja i milosevica. i javno objavis da je drzavni vrh srbije ucestvovao u organizaciji toga i to do detalja.

 

to je mogla da uradi srbija za svoje "nove" gradjane a i za sve ostale. i onda bi imala i pravo i moralni legitimitet da isto to trazi od hrvatske.

ovako imamo perverzno slavljenje progona i u srbiji i u hrvatskoj. 

 

p.s.

nije ni cudo sto je ds toliko fajlovala, kad joj je istaknuto clastvo ovoliko slabo kapiralo.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...