Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

13 hours ago, radisa said:

Pa da... 

 

No, meni stvarno upada u oči pravljenje mitinga za dan Oluje... Mislim, ne može biti proslava šta je to onda? Tugovanka? Čemu to služi? Gro ljudi koji ce tu biti nema nikakve veze sa Krajinom, a i oni koji slučajno imaju odavno su ovde, imaju neke živote i ono što je tad bilo su i zaboravili...

 

U stvari, još jedan izliv nekrofilije u Srbiju... 

jel se to zaista pitas ili?

koriste svaku priliku da od nacionalne tragedije skupe politicke poene

 

a naravno da ce se svako ko je bio deo toga secati dok je ziv

samo se nadam ce se za 50godina govoriti i o odgovornosti ovog koji organizuje miting

  • +1 5
Link to comment

Naravno da je bilo retoričko pitanje...

 

A o sećanju... Pa ne znam, imam u kući primer potiskivanja dogadjaja iz 92 i Tuzle, pa sam extrapolirao na većinu... Secanje sve vise bledi jer se o njima ne razmišlja, život odneo dalje... 

 

  • +1 2
Link to comment
Uzgred...
 
https://rs.n1info.com/vesti/stigao-odgovor-iz-istre-gradonacelniku-novog-sada-evo-zasto-nas-posecuju-srbi/
 
Ono, da ostaneš bez reči ko je gradonačelnik NS i šta mu se u glavi mota...
 
Pozdrav mu iz Poreča... fantom.gif
to je u stvari samo sledeci nivo drame kao kad je aleksandar, veliki poznavalac vina, kao sluchajno nagrdio vino [emoji38]ol:

osim shto ovaj gnom paradoksalno ima vishe slobode od gazde, pa ne mora da glumi ili bira rechi.

ali, shto kaze novi saziv skupshtine, kad se ugase mikrofoni i kamere, sve fin svet na lebac da ga mazesh za personalnog asistenta da ga uzmesh. takav je posao ni oni ga ne vole dry.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment
19 minutes ago, nenad said:

 

pretpostavljam da misli na ulogu zvalavog u svemu tome.

Pa nisu jedini. Mislim Zvalavog i SPS ovde glasaju sa 50% isti oni koji su prošli kroz hiperinflaciju i bombardovanje.

 

Mene je jedna meni bliska osoba koja je is bivse RSK i koja od devedesetih mrzi Slobu i Šešelja i sada Vučića i glasa za opoziciju danasnju otkada je dobila drzavljanstvo, pitala - a zašto DS nije tako nešto napravio prvi. Demokratska opcija nije umela da komunicira sa tom populacijom na emotivnom nivou, da im pogodi žicu a da ne prosipa otrov ili demagogiju. Mi smo smatrali, da se bolje živi da ljudi vide perspektivu pa će zaboraviti rat i progon. Neće

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa nisu jedini. Mislim Zvalavog i SPS ovde glasaju sa 50% isti oni koji su prošli kroz hiperinflaciju i bombardovanje.

 

Mene je jedna meni bliska osoba koja je is bivse RSK i koja od devedesetih mrzi Slobu i Šešelja i sada Vučića i glasa za opoziciju danasnju otkada je dobila drzavljanstvo, pitala - a zašto DS nije tako nešto napravio prvi. Demokratska opcija nije umela da komunicira sa tom populacijom na emotivnom nivou, da im pogodi žicu a da ne prosipa otrov ili demagogiju. Mi smo smatrali, da se bolje živi da ljudi vide perspektivu pa će zaboraviti rat i progon. Neće

 

nisam ja ni rekao da su jedini, a nije ni zivana.

 

ovo dalje samo pokazuje koliko je tadasnji ds bio odvaljen od realnosti. :( 

kojim misaonim procesom ste dosli do toga da ce zaboraviti? 

a trebalo je nesto da uradite, da potpuno ogolite ulogu drzave srbije i njenog uzeg i sirek rukovodstva u tom progonu, pa sad mozda, samo mozda, ne bi gledali zvalavog i ivicu. trebalo je i saradjivati sa hrvatskom, kako se ne bi desavalo da ljude, ni krive ni duzne, hrvati strpaju u zatvor na osnovu nekakve sulude optuzbe. takvih slucajeva je bilo previse.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, nenad said:

 

nisam ja ni rekao da su jedini, a nije ni zivana.

 

ovo dalje samo pokazuje koliko je tadasnji ds bio odvaljen od realnosti. :( 

kojim misaonim procesom ste dosli do toga da ce zaboraviti? 

a trebalo je nesto da uradite, da potpuno ogolite ulogu drzave srbije i njenog uzeg i sirek rukovodstva u tom progonu, pa sad mozda, samo mozda, ne bi gledali zvalavog i ivicu. trebalo je i saradjivati sa hrvatskom, kako se ne bi desavalo da ljude, ni krive ni duzne, hrvati strpaju u zatvor na osnovu nekakve sulude optuzbe. takvih slucajeva je bilo previse.

 

Malo vremena je bilo za ovo, sa sve Kostunicom za vratom.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, nenad said:

 

nisam ja ni rekao da su jedini, a nije ni zivana.

 

ovo dalje samo pokazuje koliko je tadasnji ds bio odvaljen od realnosti. :( 

kojim misaonim procesom ste dosli do toga da ce zaboraviti? 

a trebalo je nesto da uradite, da potpuno ogolite ulogu drzave srbije i njenog uzeg i sirek rukovodstva u tom progonu, pa sad mozda, samo mozda, ne bi gledali zvalavog i ivicu. trebalo je i saradjivati sa hrvatskom, kako se ne bi desavalo da ljude, ni krive ni duzne, hrvati strpaju u zatvor na osnovu nekakve sulude optuzbe. takvih slucajeva je bilo previse.

Ниси рекао, али је тако звучало. Није ни битно.

Није та одлука донета на ГО него је то једноставно проблем који сви људи, па и политичари, имају - да сагледају ствари и из другог угла.

Нпр, мислило се да ће убрзана урбанизација Алтине - инфраструктура и градски превоз која је урађена у време Богдановића променити мишљење о градској власти. Наредни избори су показали да није. 
 

Доста се сматра, нарочито у демократским организацијама, да људи гласају рационално - оно приче програме, биографије и закључе шта је њима најбоље па гласају. И онда се воде тиме. При томе се процењује шта је другим људима најбоље из сопствене визуре. Ту доста има и до апсолутне младости организација, инситуција и пратећих алата везаних за анализу бирача и јавног мњења. Па се још од политичара тражи да доносе одлуке засноване искључиво на вредностима а са друге стране вребају популисти да то све искористе.

 

При томе је у демократским организацијама било јако мало људи из те популације који су могли да им приђу или су били потпуно интегрисани у “редовно” друштво па ни они нису схватали своје рођаке, пријатеље и комшије кое су гурнуте на маргину и у паралелно друштво.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Није та одлука донета на ГО него је то једноставно проблем који сви људи, па и политичари, имају - да сагледају ствари и из другог угла.

Нпр, мислило се да ће убрзана урбанизација Алтине - инфраструктура и градски превоз која је урађена у време Богдановића променити мишљење о градској власти. Наредни избори су показали да није. 
 

Доста се сматра, нарочито у демократским организацијама, да људи гласају рационално - оно приче програме, биографије и закључе шта је њима најбоље па гласају. И онда се воде тиме. При томе се процењује шта је другим људима најбоље из сопствене визуре. Ту доста има и до апсолутне младости организација, инситуција и пратећих алата везаних за анализу бирача и јавног мњења. Па се још од политичара тражи да доносе одлуке засноване искључиво на вредностима а са друге стране вребају популисти да то све искористе

 

 

Ali kako onda moze da se pridje tim ljudima, ako bold ne menja nista? Sta je sa ostalim ljudima koji podrzavaju tu neku opciju, njihovim osecanjima i vrednostima i konacno njihovim zivotima? 

 

Ovde se pise o onima iz JP koje su vozikali juce, ima mnogo onih koje nisu i kojima je normalna drzava i bold prioritet. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

Ali kako onda moze da se pridje tim ljudima, ako bold ne menja nista? Sta je sa ostalim ljudima koji podrzavaju tu neku opciju, njihovim osecanjima i vrednostima i konacno njihovim zivotima? 

 

Ovde se pise o onima iz JP koje su vozikali juce, ima mnogo onih koje nisu i kojima je normalna drzava i bold prioritet. 

Болд није довољан. Политичке преференце су пар емотивно питање, много више него рационално (па и вредносно). Инфраструктуром поставиш темељ, а онда нађеш начин да им приђеш кроз неки вид комуникације. При томе мораш да нађеш начин да делујеш неусиљено (а не као ја када играм коло са неким пензионерима). То је процес.

 

Проблем је што у комуникацији везаној за 4творогодишње (или краће) циклусе што је неминовност код демократских система мораш да правиш и тријажу коме ћеш и колико посветити ресурса, где је време један од кључних, и онда тако. 

Link to comment

Pa sta onda moze da bude zajednicko i poveze one sa njihovim emotivnim stanjem i ostale birace sa drugacijim emotivnim  preferenicijama da bi se povezali u jednoj prici ako nije ta infrastruktura i normalan svakodnevni zivot?

 

Kome se i kako podilazi, a ko se u toj emotivnoj prici uzima zdravo za gotovo?  Ja tu ne vidim resenje.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Не знам. Да знам, био бих сада председник општине Земун рецимо :)

 

Треба да се нађе начин да им признаш посебност и да схвате да прихваташ њихову муку, а да их истовремено прихваташ као равноправне чланове друштва (не само грађане). Ја мислим да умем да то урадим у личним односима - један на један са људима који имају иоле нормалне ставове (не рачунам 10% екстремиста као и у свакој популацији) али како то да се уради са целом популацијом, немам одговор.

Link to comment
11 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Треба да се нађе начин да им признаш посебност и да схвате да прихваташ њихову муку, а да их истовремено прихваташ као равноправне чланове друштва (не само грађане).

 

Pa ovo bi nekako trebalo da je dvosmerna ulica jer postoji posebnost i muka drugih ljudi.

 

Onda je bolje da imaju nekakvu svoju stranku u demokratskoj i pristojojnoj varijanti i gotovo, a da se zajednicki momenti povezu u koalicijama. Postenije je. 

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...