Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Nenade, iz tvog pisanja vidim da ne znas mnogo toga oko desavanja u hrvatskoj devedesetih ali napadas Hamleta iako dobro pise.

Da te obavestim ukratko: narod u RSK je znao da je prodan jos u januaru 1992 kada je Milosevic zaustavio rat kada su Srbi imali inicijativu na celom frontu. To je Vensov mirovni plan o kojem se malo zna u Srbiji. Tada je Milosevic skoro ubio Babica koji se protivio planu. Tada je RSK praktino razoruzana i usli su cuveni "plavi slemovi". Onda su usledili Medacki dzep, Maslenica zbog cega je cak hrvatska bila osudjena u SB UN  ali, gle cuda, bez posledica...za sve to vreme nikakvog odgvora iz RSK nema iako most koji spaja dva dela hrvatske iz RSK moze da se gadja svaki dan...tek sredinom 1993 pocinje da se formira nekakava vojska koja se zvala Srpska vojska Krajine-SvK, nikakva VRSK i slicne nebuloze koje se pisu. Medjutim vec je dosta ljudi otislo nakon 1992 i 1993. Jos jedno veliko osipanje SvK se desilo posle zaustavljanja zauzimanja Bihaca 1994...tako da je sa nekih 70k borbeno spremnih ljudi u RSK 1991 se spalo na 35k sa katastrofalnim moralom.

 

Problem sa tom razmenom teritorija 1994 i 1995 je to sto niko nije smeo da preduzme odgvornost da objasni ljudimka u RSK sta su se vec dogovorili tokom 1994. Pa je sve izgledalo haoticno i uzasno da bi se prebacila odgvornost na upravo te ljude i recimo Martica. Milosevic je lagano mogao da natera Martica da pristane na neki mirovni plan ali koliko znam Beograd nikada nije insistirao na tome. Verovatno u to ulazi odredjena kalkulacija oko karadjordjeva, ekonomske odrzivosti RSK i problema Kosova.

I svi su znali sta se desilo jos u zbegovima.

 

Nestvarna je kolicina lazi pustana iz Beograda koje su se drzale sve vlasti i veliki deo opozicije od 1995 do danas.

Price o 7 dana, koje inace Kordun izdrzao pa zato doziveo da ljude sa Korduna vijaju i streljaju po putevima...

 

Screenshot-2022-08-05-at-17-20-54-14-10-

Gle uglavnom sva streljanja civila u kolonama su povezana sa Kordunom...sta vi mislite zasto?

Isitne radi, Crne mambe koje su streljale u avgustu, nisu dobro prosle mesec dana kasnije u blizini. Uglavnom je nad njima izvrsena smrtna kazna.

 

O tome kako je Milosevic predao istocni deo RSK, Tudjmanu u Dejtonu 1995...vi sigurno znate da nije cela RSK pala u avgustu 1995, U stvari najneseljeni deo-Istocna Slavonija i Baranja su i dalje postojali. Zli jezici pricaju da kada je hv napala zapadne delove RSK 4. avgusta 1995. poslato naredjenje iz Knina u Vukovar da krene napad na Osijek i Vinkovce kao odgovor. Posto se Vukovarski korpus SvK nalazio u predgradjima Osijeka i Vinkovaca celo vreme, cak i kada se mocna hv prisla na "samo" 20km od BL. Zli jezici kazu da je Beograd strogo zabranio bilo kakave akcije Vukovarskog korpusa SvK. Kazu da postoje komande oko toga u arhivama, kao sto postoji naredba VRS da se 1. maja 1995. nikako ne tuce hv po zapadnoj Slavoniji.

 

Sto se tice podrske SRS a sada SNS.

Ko je osim Seselja i Vucica od politicara iz Srbije dolazio u RSK tokom rata?

Ko je tim ljudima dao zemlju da izgrade neke kuce* da prezive dok Milosevic i dobar deo opozicije ne zeli da im da drzavljanstvo?

Eto, to je razlog.

 

*-ne ulazim u urbanisticka i arhitektosnka resenja koja su se desila nakon toga. Prvomajska u Zemunu je ozbiljno nastradala od toga ali taj narod je dobio neku sansu od strane SRS do su svi ostali na neki nacin ogradjivali od njih.

 

I sada se pita kako Vucic ima njihovu podrsku, stvarno kako...

Edited by pasha
  • +1 1
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Jeste, kalemili na spaljeno drveće zelene grani dok Ti.., ovaj, Vučić prolazi da ne pita što je spaljeno...

 

Bože me sačuvaj :ph34r:

Jesu bar stavili istu biljku :unsure:

Link to comment
59 minutes ago, nenad said:

 

ovo je vec drugi put da mi ucitavas nesto sto nisam napisao. ne znam da li si samo bezobrazan, ili je nesto drugo u pitanju.

 

osudis koga mozes, za koga imas dovoljno dokaza da je znao/ucestvovao. svakako medju njima i vucica, seselja i milosevica. i javno objavis da je drzavni vrh srbije ucestvovao u organizaciji toga i to do detalja.

 

to je mogla da uradi srbija za svoje "nove" gradjane a i za sve ostale. i onda bi imala i pravo i moralni legitimitet da isto to trazi od hrvatske.

ovako imamo perverzno slavljenje progona i u srbiji i u hrvatskoj. 

 

p.s.

nije ni cudo sto je ds toliko fajlovala, kad joj je istaknuto clastvo ovoliko slabo kapiralo.

Mislio sam da ti odgovaram, ali ideš ne ignore listu. 

  • Tužno 1
Link to comment

hamlete zaista imas neki problem sa ucitavanjem forumasima neizrecenog i to onako bas direktno, po ko zna koji put se ponavlja

i nikao ti ne ide taj cinizam kojim se sluzis

ne znam kad tacno si poceo tako da pises, al bas je vidljiva promena

 

@pasha

to sto ti pises je 1/1 propaganda tih koje branis

i jako, jako daleko od istine

  • +1 2
Link to comment

@pbg12345

 

Da te pitam bez ikakve krajnje i lose namere, jer volim da procitam tvoje misljenje iako se cesto ne slazemo, kako gledas na obelezavanje Oluje od strane Hrvata, tacnije na slavlje povodom iste?

 

Ne iz nekog pragmaticnog ugla, to mi je jasno i svasta bi u politici trebalo da "razumemo" i opravdamo ako tako gledamo, nego iz moralnog/ljudskog? Moralnog/ljudskog, zato se si mi na forumu 90% vremena bavimo time.

Edited by Milošica
Link to comment
31 minutes ago, Milošica said:

@pbg12345

 

Da te pitam bez ikakve krajnje i lose namere, jer volim da procitam tvoje misljenje iako se cesto ne slazemo, kako gledas na obelezavanje Oluje od strane Hrvata, tacnije na slavlje povodom iste?

 

Ne iz nekog pragmaticnog ugla, to mi je jasno i svasta bi u politici trebalo da "razumemo" i opravdamo ako tako gledamo, nego iz moralnog/ljudskog? Moralnog/ljudskog, zato se si mi na forumu 90% vremena bavimo time.

ne odnose se svi hrvati isto prema oluji, kao sto se ne odnose ni svi srbi

to je jako bitno za reci, koliko god bilo opste mesto

 

da obelezavaju je sasvim normalno, oslobodili su drzavu, sustinski zavrsili rat, veliki broj ljudi se mogao vratiti kuci...

da slave mogu samo notorne budale i ustase

od slavlja daleko prigodnije, a posle ovoliko vremena bi se moralo i podrazumevati je da pored ovog gore naglasavaju i zlocinacku stranu te akcije i posete neka od mesta zlocina tokom oluje

 

 

inace, dobro je cuti kako je govorio tito u glini 1952

za sve one koji govore kako se o zlocinima nad srbima u ndh nije smelo govoriti

itekako ima veze sa ovim sto pisemo

https://www.portalnovosti.com/mi-nismo-sijali-nacionalnu-mrznju

 

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Hamlet Strašni said:

... али како то да се уради са целом популацијом, немам одговор.


Ne zna ni Vucic, ali zna da ne zna i zna koga da plati da mu nacrta i oboji

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Hamlet Strašni said:

Не знам. Да знам, био бих сада председник општине Земун рецимо :)

 

Треба да се нађе начин да им признаш посебност и да схвате да прихваташ њихову муку, а да их истовремено прихваташ као равноправне чланове друштва (не само грађане). Ја мислим да умем да то урадим у личним односима - један на један са људима који имају иоле нормалне ставове (не рачунам 10% екстремиста као и у свакој популацији) али како то да се уради са целом популацијом, немам одговор.

 

Odgovor na emocije je da demokratske snage takođe trebaju da budu patriotske. Znači da ne daju Kosovo, da se ne pale na gay parade, da ne govore da je u jednoj opštini bio genocid i da Srbuju.  To rade i svi ti SNS, SRS, dveri, DSS i ostali.. 

Ne dobija Vučić glasove na emocije i patetiku nego zato što je "patriota i srbenda".  

  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, mareeee said:

 

Odgovor na emocije je da demokratske snage takođe trebaju da budu patriotske. Znači da ne daju Kosovo, da se ne pale na gay parade, da ne govore da je u jednoj opštini bio genocid i da Srbuju.  To rade i svi ti SNS, SRS, dveri, DSS i ostali.. 

Ne dobija Vučić glasove na emocije i patetiku nego zato što je "patriota i srbenda".  


A sta radi ostala populacija? Da zivi u rednekovskoj vukojebini?

 

sto onda ne idu svi u istu stranku, jedan firer, jedno ovo, jedno ono…

 

»Srbende» do mojega. Go choban, do chobana koji samo od serendanja misli da zivi. I virenja iz dupeta slicnima.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment

Najosnovnija podela na srpskoj polit sceni je na patriote i izdajnike/poluizdajnike.   Može Đilas da obećava 900 evra platu kad će Vučić da obeća 1200 evra, a Vučić ima medije a Đilas ima ku.ac na biciklu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...