Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

1 minute ago, pbg12345 said:

ovo je iz nekog razloga postalo bas cesta pojava

pre neki dan me covek umalo udari otpozadi i ja bih bio kriv, jer sam skretao desno i ocekivao isto to od vozila ispred mene u raskrsnici, ali on je zapravo bo "parkiran"

od svih mogucih mesta za stati raskrsnica, ulaz u istu je valjda najgore moguce

 

 

u odbranu stajanja na sva 4, deluje mi da bi toga bilo znacajno manje da je parking iole pristojnije resen

naravno, ima idiota kojima se prosto jebe za sve druge ucesnike u saobracaju

 

mnogi zaista imaju problem da negde stanu da caskom kupe nesto u kiosku ili pekari. to se i u nemackoj tolerise kao "3 minute za perecu", ali mahom ljudi ostane, obave gomilu stvari ili izgleda najcesce cekaju nekog da pokupe. 

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

mnogi zaista imaju problem da negde stanu da caskom kupe nesto u kiosku ili pekari. to se i u nemackoj tolerise kao "3 minute za perecu", ali mahom ljudi ostane, obave gomilu stvari ili izgleda najcesce cekaju nekog da pokupe. 

Kad jje ulica sa 3 trake, pa nekako, problem su ulice sa 2 trake, kao Rumenačka/Hajduk Veljkova/Maksima Gorkog... Na Bulevaru to neće napraviti problem, ali kad se naređa njh 5 kod ABCa da ode u pekaru/apoteku ode sve do đavola... Pogotovo što svi stanu tačno ispred autobuske stanice, recimo...

Link to comment
Just now, radisa said:

Kad jje ulica sa 3 trake, pa nekako, problem su ulice sa 2 trake, kao Rumenačka/Hajduk Veljkova/Maksima Gorkog... Na Bulevaru to neće napraviti problem, ali kad se naređa njh 5 kod ABCa da ode u pekaru/apoteku ode sve do đavola... Pogotovo što svi stanu tačno ispred autobuske stanice, recimo...

 

najgore je kad treba da vozis desno na sledecem semaforu, a neko se zaglavio u desnu traku, pa onda vozis nazad u srednju traku, pa opet u desno. uvece jos i vidis sve te desnjake pa teras dokle ide, ali preko dana je haos.

 

kad vec pomene maksima gorkog. nedostatak semafora za pesake kod benzinske/suda je WTF. po dogovoru se prelazi preko pesackog :D

 

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

 

u odbranu stajanja na sva 4, deluje mi da bi toga bilo znacajno manje da je parking iole pristojnije resen

 

 

kolicina automobila je prestigla kapacitete parkinga, uopste ne vidim resenje

 

mozda biciklo kao obaveza i da se dokaze policajcu da si morao da palis jedno od dvoje kola i da ti se jedno oduzme ako nemas papir da je bilo neophodno

u zdravom telu zdrav duh

 

ko kupi decu po skolama taj da moze svuda da stane, recimo moja skola je ogradila sebe kao da je tvrdjava il crkva sa pridodatim zemljistem od nekoliko hektara i onda svi moraju kada je kisa da se parkiraju po okolonim putevima i to je opsti haos kada su smene i kada je jesen. deca ni ne treba da idu u skolu u tim periodima, inace

 

Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

 

ko kupi decu po skolama taj da moze svuda da stane

 

kad je uopšte počela ta praksa

 

ne mogu da se setim da li su i jednom roditelji došli po mene ili sestru u školu

 

doduše škola je bila u bloku, nismo ko dragan torbica išli 8km uzbrdo iz škole, i u školu

:fantom:

 

Link to comment
11 minutes ago, Ros said:

 

 

 

kad vec pomene maksima gorkog. nedostatak semafora za pesake kod benzinske/suda je WTF. po dogovoru se prelazi preko pesackog :D

 

Tu je posebno ludilo što je ulica ispred suda jednosmerna, ali to malo ko zna, pa se dodatno sve zapetlja...

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kad je uopšte počela ta praksa

 

ne mogu da se setim da li su i jednom roditelji došli po mene ili sestru u školu

 

doduše škola je bila u bloku, nismo ko dragan torbica išli 8km uzbrdo iz škole, i u školu

:fantom:

 

 

praksa je pocela paraleno sa idenjem na tri treninga i dva engleska i jedno slikanje sa radionicom, pa da se postigne

Link to comment

Nije problem što dovode decu autom. Ima ih izdaleka, nekima je usput do posla i slično.

Problem je što to više nije samo stanu, dete izađe i kraj. Sad većina izlazi i nosi torbu do ulaza u školu, ne kapije. I to je češće slučaj sa starijom decom. 5,6 razred.

To prevazilazi saobraćajni problem.

Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kad je uopšte počela ta praksa

 

ne mogu da se setim da li su i jednom roditelji došli po mene ili sestru u školu

 

doduše škola je bila u bloku, nismo ko dragan torbica išli 8km uzbrdo iz škole, i u školu

:fantom:

 

 

ta praksa je posledica povecanja broj vozila u saobracaju, i povecanjem ludila kod mnogo vozaca. meni je jezivo sto se ne postuje kad pesak stane nogom na pesacki nego ako je "daleko" onda malo gas i proletis ispred. ne bih bio miran da mi malo dete ide samo u skolu pod tim uslovima

Link to comment
13 minutes ago, tonyk said:

Nije problem što dovode decu autom. Ima ih izdaleka, nekima je usput do posla i slično.

Problem je što to više nije samo stanu, dete izađe i kraj. Sad većina izlazi i nosi torbu do ulaza u školu, ne kapije. I to je češće slučaj sa starijom decom. 5,6 razred.

To prevazilazi saobraćajni problem.

 

Torbe su preteske i dosta roditelja nema izbora sem da dolazi kolima ali jeste, sve, ne samo taj deo, prevazilazi kako smo regulisali saobracaj, biciklisti bivaju ugrozeni, kao i pesaci, mada se zalazem za vise takvog kretanja a sa druge strane voze po trotoarima cak i tamo gde postoje staze jer je trotoar bezbedniji. Jednostavno imamo previse auotomobila na ulicama a infrastruktura je iz proslih vremena. Cak i da postujemo jedni druge, a ne postujemo se uglavnom, jurca se da se obavi svoje, nema se vremena za druge. Ni to nije zdrav stres, mnogo je bolje biti mirniji, pogotovo sto neces, vrv u vecini slucajeva, previse zakasniti. probao sam da se opustim i da ne zurim i nije lose uopste.

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment
Just now, villiem said:

 

Torbe su preteske i dosta roditelja nema izbora sem da dolazi kolima ali jeste, sve, ne samo taj deo, prebazilazi kako smo regulisali saobracaj, biciklisti bivaju ugrozeni, mada se zalazem za vise takvog kretanja a sa druge strane voze po trotoarima cak i tamo gde postoje staze jer je trotoar bezbedniji. Jednostavno imamo previse auotomobila na ulicama a infrastruktura je iz proslih vremena.

U NS gotovo sve važne ulice imaju biciklističku stazu i može se relativno lepo voziti bajk po gradu...

 

Dobro, problem su budela koje guraju dečija kolica po bici stazi ili je koriste za šetnju, ali šta sad... Uvek ima nekih budala...

Link to comment

po mom mišljenju, glavni problem je (ne)funkcionisanje saobraćajne policije. Sve ostalo je je izvedeno iz toga.

No, pre ćemo dobiti leteće kočije nego što ćemo dočekati da saobraćajci savesno obavljaju svoj posao

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

po mom mišljenju, glavni problem je (ne)funkcionisanje saobraćajne policije. Sve ostalo je je izvedeno iz toga.

No, pre ćemo dobiti leteće kočije nego što ćemo dočekati da saobraćajci savesno obavljaju svoj posao

 

njima je lakse radarenje. kad bi napravili krug bulevarima, i popisali sve sto stoje nepravilno, bilo bi para u budzetu

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Ros said:

 

nisam siguran da je genitiv od Ivo -> Iva.

ivo, pero, stevo daju ive, pere, steve...

 

jeste mozda u dalmaciji i hercegovini

 

EDIT: procitah sta je @Filozof manijak napisao. ziveo sam dovoljno u vojvodini gde sam poznavao ljude imeno perO i perA, savO i savA, stevO i stevA u zavisnosti od njihovog porekla, ali su svi bili sa istim genitivom, "druzba pere kvrzice", dan svetog save...

 

Vidi - to sto moji u selu, pa i ja kod kuce, kazemo "di si" i "dideeeeš" ne znaci da je tako ispravno, pa tako i to sto ste ove varijante sa O menjali isto kao i sa A. Hocu da kazem, od Iva Andrica je svakako pravilno, vidimo da mogu i oba oblika, nema razloga da se bunis sto stoji tako. :)

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...