Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

igor mihaljevic

 

ne znam dal' mi vise lici na melanholika ili gonza... mislim, lici i na teofila koji je neposredno pred izbor, takodje kukao kako novi sad to ne zasluzuje. kao da ne shvataju da je to projekat, a ne titula i da evropska komisija najvolije projekte gde ima kulturnih industrija i gde privatni sektor /u ovom slucaju exit/, vodi glavnu rec i obrce pare pa od 1 dodjes na 5 eura itd...

Link to comment

igor mihaljevic

 

ne znam dal' mi vise lici na melanholika ili gonza... mislim, lici i na teofila koji je neposredno pred izbor, takodje kukao kako novi sad to ne zasluzuje. kao da ne shvataju da je to projekat, a ne titula i da evropska komisija najvolije projekte gde ima kulturnih industrija i gde privatni sektor /u ovom slucaju exit/, vodi glavnu rec i obrce pare pa od 1 dodjes na 5 eura itd...

Ja sam baš optimista u pogledu projekata i finansiranja istih - verujem u čudo neviđeno od projekata i da šljam neće pokupiti sve pare [emoji38]ol:

 

Nisam ispratio proces nominacija, ko ulazi u izbor, ko bira, ili se pak kandidati prijavljuju sami? U svakom slucaju nekim drugim gradovima u zemlji ovo vise treba nego NSu.

Edited by maheem
Link to comment

da, na zalost, kada su ti EU projekti u pitanju, pare uvek dobijaju ''najpouzdaniji'' - dakle institucije, gradovi, nevladine koje imaju najvise uradjenih projekata, kojima je najvise para preslo preko ziro racuna, a to su po pravilu uvek najpovlasteniji i najblizi kako ambasadama, devenportu, usaidu, tako i gradskim i vladinim telima. jedini gradovi u srbiji koji imaju solidan kulturni zivot, manifestacije, neke nove ideje...a to su postigli bez preterane pomoci politike su pancevo i subotica i po meni je steta sto se nisu kandidovali /beograd kao glavni grad uopste nije ni mogao da se kandiduje/. a herceg novi je delovao kao scena za odvijanje tog projekta, ne deluje da je sam iznedrio ideju o kandidaturi niti je poslednjih dvadesetak godina ista znacajnije u njemu, od kulturnih dogadjaja bilo realizovano, pa je sigurno iskustvo novog sada bilo presudno u finisu.

Link to comment

ok, ja nisam citala propozicije za projekte EPK, ali otprilike znam kako i sta se boduje kod IPE i kreativne evrope, a tu su zaista jako vazna prethodna iskustva, kapaciteti menadzmenta ali i sami ucesnici/umetnici tj.akteri. cinilo mi se logicnim da je i ovde tako, ali ok ako ti kazes :-)

Link to comment

igor se lepo nalupetao u tom tekstu.

 

Nisam ispratio proces nominacija, ko ulazi u izbor, ko bira, ili se pak kandidati prijavljuju sami? U svakom slucaju nekim drugim gradovima u zemlji ovo vise treba nego NSu.

sami gradovi se prijavljuju al je izrada projekta prilično obimna, pa je ove godine predselekciju u toj kategoriji zemalja kandidata prošao samo NS i herceg novi. inače, naravno da može beograd da se kandiduje i jeste to uradio i ove godine (ali nije rađeno ništa dalje od apliciranja) a i beše ozbiljnija priča za kandidata 2020. kada opet nisu išli do kraja.

Link to comment

čitala sam prošlog meseca daškov tekst i nešto sam razmišljala, stvarno... već dvajes godina odlazim u novi sad, s vremena na vreme... i stalno je nešto raskopano.

bila sam sad za vikend, od sinagoge do izbe ko da se sprema rovovska borba... da se preimenuje trg u rov mladenaca.

eto sad dobrog izgovora, raskopavamo zbog stolovanja

lijep je novi sad, ko inostranstvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...