Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

"mudro" su predvideli da ne postoji niko nadlezan za utvrdjivanje osnova za pruzanje usluge (osim one stare fore "pisite gradonacelniku, IMA I MEJL" :isuse: ), i da li je stan kome je usluga dodeljena uopste u stanju da pruzi uslugu (zgrada sa sopstvenim sistemom grejanja i ventilacije koji odrzava firma za to strucna i sertifikovana, stan tu ne sme ni da prismrdi, a ne da jos babra po instalacijama). citam sad zakon o komunalnim delatnostima, pa cemo dalje. bilo bi kul kad bi se pojavilo vise od 20 novosadjana kojima ovo takodje ide na kurac, pa da im niko ne placa ove banditske harace za stranacko finansiranje.

Edited by garoviks
Link to comment

pa nema odzacara, napravili su sminku i provizorijum sa tri uniforme da prikazu kao da je osnovana sluzba, a za par meseci kad glupavi gradjani zaborave, nece se ni truditi da se bakcu sa dimnjacima. jebem im mater, nece me drpati sigurno.

Link to comment

zakon o komunalnim delatnostimaclan 4Jedinica lokalne samouprave uređuje u skladu sa zakonom uslove obavljanja komunalnihdelatnosti, prava i obaveze korisnika komunalnih usluga, obim i kvalitet komunalnih usluga inačin vršenja nadzora nad obavljanjem komunalnih delatnosti obezbeđujući naročito:1) odgovarajući obuhvat, obim i kvalitet komunalnih usluga, koji podrazumeva naročito:zdravstvenu i higijensku ispravnost prema propisanim standardima i normativima, tačnost upogledu rokova isporuke, sigurnost i zaštitu korisnika u dobijanju usluga, pouzdanost,pristupačnost i trajnost u pružanju usluga.A tu tacnost, sigurnost, zastitu, pouzdanost, pristupacnost i trajnost ce nam pruziti ovo preduzece:UiqHVMB.jpg

Link to comment

Pozivam sve Novosadjane kojima je sloboda na srcu da dodju na topik Zlatni tukan i glasaju za Jelicu Greganovic, osobu koja simbolizuje duh malogradjanske hajke na vase bivse sugradjane iz Biciklisticke kuhinje.

Link to comment

:oWOW!Moracu da se organizujem nekako i banem do NS-a.. Hocem to da igraaam!Kakav je filing? Kao u filmu, a? :DJe l` ti daju na kraju snimak da gledas sebe kako si lunjao :D

Link to comment

meni je bilo super. ne znam lika a reklamiram mu posao :Dima varijanta za firme da dovedu zaposlene kao na team building i onda imss psihologa koji gleda rad tima i na kraju izruci analizu od 10 strana. ja nisam gledao svoje snimkeposle, zurilo se na pivo

Link to comment
meni je bilo super. ne znam lika a reklamiram mu posao :Dima varijanta za firme da dovedu zaposlene kao na team building i onda imss psihologa koji gleda rad tima i na kraju izruci analizu od 10 strana. ja nisam gledao svoje snimkeposle, zurilo se na pivo
ovo je nesto najdepresivnije sto sam u skorije vreme procito
Link to comment

Nova vlast - nova voda

Šta će biti s vodom u Novom Sadu?Novi Sad -- Novosadski "Vodovod" planira da dosadašnji sistem dezinfikovanja pijaće vode hlorom zameni hlorogenom, koji može biti izuzetno opasan ukoliko se ne pazi.Naime, ovakav sistem funkcioniše na proizvodnji oblika hlora na licu mesta elektrolizom kuhinjske soli natrijum hlorida, način dezinfekcije koji je bezbedniji u smislu da izostavlja mogućnost eksplozije, koju sa sobom nosi stari sistem, koji zahteva korišćenje deponovanog hlora, piše portal 021.Kako za 021 kažu u ovom preduzeću, prestanak upotrebe gasnog hlora se planira iz ekonomskih i bezbednosnih razloga. "U toku je izrada idejnog projekta koji radi međunarodno priznati Institut 'Jaroslav Černi' u Beogradu. Po izradi idejnog projekta pristupiće se reviziji, koju će raditi Pokrajinska reviziona komisija i tek nakon toga će se znati konačno opredeljenje u pogledu promene postojećeg sistema dezinfekcije vode", kažu u "Vodovodu". Oni dodaju da je u izradi studija opravdanosti, kao sastavni deo idejnog projekta, koja će pokazati razloge za i protiv promene. Međutim, problem je u tome što je ceo sistem novosadskog Vodovoda prilagođen starom sistemu, a zaposleni su obučeni da upravljaju gasnim hlorom i on se do sada pokazao kao bezbedan i efikasan. Naime, kako bi bilo garantovano da će hlorogen funkcionisati kako treba, neophodan je stalni stručni nadzor lica koja su obučena za praćenje ovakvog sistema dezinfekcije, kao i visok kvalitet soli, koju je teško naći na ovim prostorima. "Za prečišćavanje vode pomoću hlorogena, morate da nabavite so vrhunskog kvaliteta koja u sebi ne sadrži brom. Ona se iskopava u pojedinim rudnicima u Poljskoj, a nekad je ovakve soli bilo i u Tuzli. Dakle, tenderi za nabavku tih sirovina moraju da budu vrlo jasni i ne sme biti preferiranja jeftinijih opcija, poput obične morske soli", kaže za 021 Božo Dalmacija, profesor na Departmana za biologiju i ekologiju novosadskog PMF-a. Dalmacija podvlači da nije protivnik sistema dezinfekcije hlorogenom, ali navodi da je neophodno izraditi detaljnu studiju rizika pre prostog prebacivanja na novi način prečišćavanja. "Ovaj sistem funkcioniše u svetu, ali na mrežama koje su daleko bolje od naših i na kojima nema oštećenja", kaže ovaj profesor. Šta kaže bivši direktor?Bivši direktor "Vodovoda" Branko Bjelajac smatra da novo rukovodstvo ne želi da pređe na drugačiji način dezinfekcije vode zbog bezbednosti, već radi sprovođenja javne nabavke celokupnog sistema koji otvara brojne mogućnosti "ugradnje". "Njihov motiv za investicije je da što više novca ide u nabavke, jer gde ima mnogo nabavki ima i mogućnosti zarade - veća suma, veća zarada. Sada naglo žele da idu na promenu sistema dezinfekcije i to na centralnom postrojenju fabrike vode Štrand koje snabdeva ceo grad Novi Sad vodom za piće. Bojim se da to ne bude samo nova, skupa nabavka a onda se Novom Sadu desi ono što se sada dešava u Užicu", kaže Bjelajac za 021. Nekoliko malih postrojenja "Vodovoda" još od prošle godine koristi hlorogen za dezinfekciju i to na krajevima distributivne mreže koji služe za dohlorisanje. Jedno veće postrojenje je izgrađeno na Mišeluku pre više godina, ali ono nikad nije korišćeno. Novi Sad bi, kompletnim prelaskom na hlorogen, postao prvi grad u Srbiji na kom se novi sistem dezinfekcije vode testira na tako dugoj mreži, koja iznosi oko 1.500 km.
Link to comment
još preporuka za najbolju igru u gradu, roomscape. juče sam odigrao i drugu, težu, sobu pljačke banke i opet je bilo odličnou budapest, bangkoku i gomili drugih gradova to je No1 stvar za uraditi na tripadvisoruhttp://www.tripadvis...al_Hungary.htmlhttp://www.blic.rs/S...pasavanja-svetahttp://www.24sata.rs...ta/120125.phtml
Da zapljunem i ja ovo.Odradio spasavanje sveta i to za 7:30 minuta fore,pa se sada ostrim da za koju nedelju odem i u pljacku banke.Kaze lik da je u pripremi i Zombi apokalipsa kao i Bekstvo iz zatvora. Stvarno odlican feeling.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...