Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

e bre, ovo uopste nije mala stvar. el moze neko da dodje do teksta kojim je trazena ocena ustavnosti ove uredbe? kako se uopste trazi ocena ustavnosti necega?
Prema informaciji iz medija, inicijativu za ocenu ustavnosti i zakonitosti ove odluke podnelo je Udruženje građana Društvo trgovaca Novog Sada. Mrmljmj, kmhm, ovaaj člaan 168. ehem, daklee Ustava Srbijeeee kaaaže: Postupak za ocenu ustavnosti i zakonitosti mogu da pokrenu državni organi, organi teritorijalne autonomije ili lokalne samouprave, kao i najmanje 25 narodnih poslanika. Postupak može pokrenuti i sam Ustavni sud. Svako pravno ili fizičko lice ima pravo na inicijativu za pokretanje postupka za ocenu ustavnosti i zakonitosti. Zakon ili drugi opšti akt koji nije saglasan Ustavu ili zakonu prestaje da važi danom objavljivanja odluke Ustavnog suda u službenom glasilu.Ustavni sud može, do donošenja konačne odluke i pod uslovima određenim zakonom, obustaviti izvršenje pojedinačnog akta ili radnje preduzete na osnovu zakona ili drugog opšteg akta čiju ustavnost ili zakonitost ocenjuje. Ustavni sud može oceniti saglasnost zakona i drugih opštih akata sa Ustavom, opštih akata sa zakonom i po prestanku njihovog važenja, ako je postupak ocene ustavnosti pokrenut najkasnije u roku od šest meseci od prestanka njihovog važenja.Na osnovu čl.4. Zakona o Ustavnom sudu Svako lice može zahtevati da mu se omogući uvid u spise predmeta i da mu se dozvoli prepis spisa, u skladu sa zakonom koji uređuje slobodan pristup informacijama od javnog značaja.Uvid u spise predmeta i prepis spisa neće se dozvoliti ako postoje razlozi za isključenje javnosti i u drugim slučajevima, u skladu sa zakonom.Na sajtu Ustavnog suda postoji obrazac zahteva za pristup informacijama od javnog značajahttp://www.ustavni.sud.rs/page/view/sr-Latn-CS/97-101118/pristup-informacijama-od-javnog-znacaja-obrazacU zaglavlju obrasca se nalaze kontakt telefoni, adresa i imejl.O naknadi

Član 17.Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značajaUvid u dokument koji sadrži traženu informaciju je besplatan.Kopija dokumenta koji sadrži traženu informaciju izdaje se uz obavezu tražiocada plati naknadu nužnih troškova izrade te kopije, a u slučaju upućivanja itroškove upućivanja.Vlada propisuje troškovnik na osnovu koga organ obračunava troškove izprethodnog stava.Od obaveze plaćanja naknade iz stava 2. ovog člana oslobođeni su novinari,kada kopiju dokumenta zahtevaju radi obavljanja svog poziva, udruženja zazaštitu ljudskih prava, kada kopiju dokumenta zahtevaju radi ostvarivanja ciljevaudruženja i sva lica kada se tražena informacija odnosi na ugrožavanje, odnosnozaštitu zdravlja stanovništva i životne sredine, osim u slučajevima iz člana 10.stav 1. ovog zakona.Poverenik prati praksu naplaćivanja naknade i oslobađanja od naknade i upućujepreporuke organima vlasti radi ujednačavanja te prakse.

Link to comment

E, je l' još nekom na onu stvar što počinje na K a završava se na URAC (tm by drugarica) ide ova gnusna i šaljiva ženska pojava sa lepim glasom?http://www.youtube.com/watch?v=HuCydkmGd1QMeni do neizdrža. Pola mojih studentkinja ima vaginalna navodnjavanja na taj jad. Druga polovina dvagalebuje. I gde je sad pravda?

Edited by Buck Naked
Link to comment
E, je l' još nekom na onu stvar što počinje na K a završava se na URAC (tm by drugarica) ide ova gnusna i šaljiva ženska pojava sa lepim glasom?Meni do neizdrža. Pola mojih studentkinja ima vaginalna navodnjavanja na taj jad. Druga polovina dvagalebuje. I gde je sad pravda?
Ja sam imo tu nesrecu da mi sviraju nad uvce u avionu od Londona do Beograda, promotivni EXIT let. Ne daj Boze nikome.
Link to comment
Ja sam imo tu nesrecu da mi sviraju nad uvce u avionu od Londona do Beograda, promotivni EXIT let. Ne daj Boze nikome.
Stvarno je to cruel and unusual punishment. Ne mozes da pobegnes a ne mozes ni da ih upucas.
Link to comment
E, je l' još nekom na onu stvar što počinje na K a završava se na URAC (tm by drugarica) ide ova gnusna i šaljiva ženska pojava sa lepim glasom?http://www.youtube.com/watch?v=HuCydkmGd1QMeni do neizdrža. Pola mojih studentkinja ima vaginalna navodnjavanja na taj jad. Druga polovina dvagalebuje. I gde je sad pravda?
Druže u bolu! Imam osećaj da su trenutno na svakom (K)URCU. Te na ovoj priredbi, pa na onoj manifestaciji, onda opet neko tv gostovanje...'Bem li ga ko ih/im gura...Inače...
Pikavac izazvao požar u novosadskom suduU jednoj sudnici u novosadskoj Palati pravde izbio je juče požar, pošto je sudija bacila upaljenu cigaretu u korpu za otpatke.Zahvaljujući brzoj intervenciji čuvara, vatra nije zahvatila i okolne sudnice, a u požaru su oštećeni sto i računar, dok je izgoreo deo dokumentacije. U sobi se od dima nije gotovo ništa videlo.Iako je posle uviđaja utvrđeno da je požar uzrokovao neugašen pikavac u korpi pored stola sudije Tamare Radović, predsednik Osnovnog suda Vidoje Mitrić prihvatio je verziju po kojoj je vatra izbila zbog "samozapaljenja kabla klima uređaja". - Sudija je pepeljaru istresla u papir, zamotala i bacila u korpu, ali cigareta nije bila ugašena. Vatra se iz korpe proširila na sto, pri čemu je izgoreo i kabl od klima uređaja - kaže jedan službenik suda, a prenosi NS kriminal.Požar je izbio po završetku radnog vremena, a dim koji izbija iz sudnice na drugom spratu prema Radničkoj ulici su primetili prolaznici. U Palati pravde je strogo zabranjeno pušenje.
Link to comment
6. aprilPovodom proslave 30 godina Sportsko-poslovnog centra "Vojvodina", 14. aprila biće organizovan veliki koncert na kom će, između ostalih, nastupiti i Atheist Rap i Nataša Bekvalac. Kako za 021 kaže gitarista Ateista Vladimir Radusinović Radule, otvaranje Spensa Svetskim prvenstvom u stonom tenisu je događaj koji mu se posebno urezao u sećanje."To je bio prvi događaj kog se ja sećam da se ceo svet slio u Novi Sad. Sećam se da smo se svi zaprepastili kad smo ušli u Veliku dvoranu – 16 stolova, svi pikaju stoni tenis...ne znam, to je nama tad delovalo impozantno", priseća se Radule.Program proslave tridesetog rođendana Spensa počinje u 11 ujutru, kada će najmlađi Novosađani uživati u dečjoj predstavi. U 20 sati ispred nekadašnje Gradske kafane biće održana modna revija, a centralni događaj dana počinje u 21h u Velikoj dvorani. Pored Ateista i Nataše Bekvalac, nastupiće i Lee Man, Tanja Banjanin, Frajle, Amajlija i Apsolutno romantično. Ulaz na sve manifestacije će biti slobodan. (M.S.)
13. aprilKoncert "Najbolje iz Novog Sada" i modna revija koji su bili najavljeni za četvrtak povodom proslave 30 godina Spensa otkazani su.U saopštenju ovog centra se ne navode razlozi otkazivanja programa, a dodaje se da će novi termin biti naknadno objavljen.Bilo je najavljeno da će na koncertu nastupiti Atheist Rap, Nataša Bekvalac, Lee Man, Tanja Banjanin, Frajle, Amajlija i Apsolutno romantično.
13. april, uveče Kako svet.rs ekskluzivno saznaje, od proslave 30 godina novosadskog SPENS-a koja je trebalo da se održi sutradan 14. aprila očigledno neće biti ništa pošto su gradske vlasti zbog sukoba sa Majom Gojković iz čije partije je direktor ovog javnog preduzeća - dva dana pred manifestaciju uskratile novac za istu. U okviru poslave bilo je u planu da se održe brojni kulturni programi, programi za decu, modne revije kao i koncert novosadskih pop i rok muzičara - Nataše Bekvalac, Li Mena i grupe Ateist Rep.Prošle srede održana je konferencija za štampu na kojoj je čitav program predstavljen, najavljeni su i govori nekadašnjih gradonačelnika Novog Sada, između ostalog i legendarnog Jove Dejanovića za čijeg je mandata sagrađen SPENS ali i podignut Most Slobode. Kako saznajemo, dva dana pred održavanje proslave iz Gradske kuće stigla je informacija da novca obećanog za proslavu neće biti pa se tako još jednom dogodilo da stranački sukobi budu stavljeni ispred interesa grada!
Link to comment
E, je l' još nekom na onu stvar što počinje na K a završava se na URAC (tm by drugarica) ide ova gnusna i šaljiva ženska pojava sa lepim glasom?Meni do neizdrža. Pola mojih studentkinja ima vaginalna navodnjavanja na taj jad. Druga polovina dvagalebuje. I gde je sad pravda?
idu mi na k vise nego Zaz :fashisto: Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...