Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Bernard Cheski celebration lager.Dobro pivo,pogotovo ko se lozi na IPA ima da mu se svidi.Amber boja buduci da je nepasterizovano i tezak dugotrajan ukus zrelih citrusa i gorcina .Pena stoji kao vojnik ,ne nastaje ni posle pola krigle popijene.Uz kremaste  sireve,suve kobaje,kiseli hleb bi ovo islo kao blesavo.

Link to comment

svaka čast za izbor, mada ne znam gde si našao voćkasti ukus, meni je bilo jako hmeljasto /kompliment/

 

doduše nimfi pijem samo iz flaše, moguće da u konzervi ispadne drugačije

 

 

Link to comment

sumnjam da je toliko velika razlika između flaše i konzerve, imalo mi je neki blago citrusni šmek, sad pio sam pre toga sajder uz večeru, jedino ako mi je od njega ostao kiseli ukus u ustima...ja hmelj povezujem sa gorkim ukusom u pivu, ovo definitivno nije gorko.

 

izbor je bio daj da probam nešto grčko od piva a da nije mythos ili alfa, ovo je bilo na ponudi pa uzeh, dakle totalna slučajnost.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Trenutno sam u Japanu, i uglavmo cepam Asahi Dry, ali sam htio probati i ovo bezalkoholno da "zatvorim vece". Nije lose, ali je previse gorko i ne bih ga preprucio. Od tih bezalkoholnih mi je dosad bio najbolji Heineken 0.0

Asahi Dry Zero.jpg

Link to comment

@Peter Fan

Evo ja upravo cepam Sapporo.
 

 

IMG-0566.jpg

 

To mi je trenutno prvi izbor što se tiče lagera kad uspem da ga nađem. Jadna je inače ponuda lager piva kod mene. Tu je srećom i Modelo da izvadi stvar, a amerićka redneck piva, Bud, Cors i slično su uglavnom za izbegavanje. 
 

E, osim što je pivo vrhunsko i ambalaža mi je fascinantna kako je izrađena. Za ovu limenku od 22oz su koristili lim od minimum 0.5 mm i nema šanse je spljoštiš kad je prazna, a ima i lepu težinu. Zašto li su to radili, nemam pojma. 

Edited by bios
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, bios said:

@Peter Fan

Evo ja upravo cepam Sapporo.
 

 

IMG-0566.jpg

 

To mi je trenutno prvi izbor što se tiče lagera kad uspem da ga nađem. Jadna je inače ponuda lager piva kod mene. Tu je srećom i Modelo da izvadi stvar, a amerićka redneck piva, Bud, Cors i slično su uglavnom za izbegavanje. 
 

E, osim što je pivo vrhunsko i ambalaža mi je fascinantna kako je izrađena. Za ovu limenku od 22oz su koristili lim od minimum 0.5 mm i nema šanse je spljoštiš kad je prazna, a ima i lepu težinu. Zašto li su to radili, nemam pojma. 

Pijem ga i ja kad sam kuci, mada je taj u konzervama punjen u Vijetnamu, a onaj u flashama u Kanadi.

Link to comment
10 hours ago, Peter Fan said:

Trenutno sam u Japanu, i uglavmo cepam Asahi Dry, ali sam htio probati i ovo bezalkoholno da "zatvorim vece". Nije lose, ali je previse gorko i ne bih ga preprucio. Od tih bezalkoholnih mi je dosad bio najbolji Heineken 0.0

 

 

Asahi Dry Zero.jpg

 

preporuka da potražiš bar ili izakaju gde prodaju točeni asahi ohlađen na temperaturu tik do smrzavanja, ima digitalni termometar na točilici koji pokazuje koliko je stepeni - najčešće oko 0.2C. u pivu budu male flakes od leda, dobro pivo, vrhunski ugođaj. kampai...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...