Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Bio nedavno u Karolinama, pa me put bio odveo u Ahsville, NC koji je mecca craft pivara. Gradic od 80,000 stanovnika ima 24 mikro-pivara. Nevjerovatna scena. Nazalost, nisam mogao ostati vise od jednog popodneva.
 
Potom sam bio u Raleigh, NC i tamo bio u basti koja je u Guinnessovoj knjiza rekorda jer ima preko 360 vrsta tocenog piva! Nestvarno!
 

 

 

290zdcj.jpg

 
Doduse, i totalni overkill, posto sam siguran da se ne pije vise od 50-ak vrsta, jer vecina gostiju ne zna sta da pije zbunjena tolikim izborom, a konobari guraju svoje favorite. Osim toga, mislim da je kvaliteta kontrole nemoguca - ko ce da redovno cisti i sanitazira toliku burad, cijeva i ostalo.
 
Ne znam da li je zbog toga, ili sto je pivo jednostavno bilo lose, ali neki lokalni weiss koji sam probao je bio potpuno nejestiv (nepitak?). Imao nekakav plasticno-hemijski smak, da je to bila katastrofa. Uz to pio i jos par lokalnih IPA favorita, koji su bili korektni. Cijene takodje veoma prihvatljive.
 

29nidyt.jpg

 
Ne znam da li su mozda Eraser i WTF podrobnije pisali, posto mislim da oni zive dolje, ali ako nekoga put nanese tamo, nije lose mjesto za posjetiti.
Link to comment

Da, inace sam dan prije puta sasvim slucajno u mojim lokalnim novinama citao tom mjestu i rekordu koji drze.

 

Lokal se zove Raleigh Beer Garden.

Bio tamo :) za ne znam koliko tačno probanih vrsta piva, gost dobije tanjir na zidu sa svojim imenom - jel to ta kafana?...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...