Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

dranje kože je subjektivan pojam.  Evo recimo ja ne mislim da je ovo dranje kože, ali bih kao dranje kože doživeo da se naplati ulaz i unutra u neograničenim količinama za dž. toči Lav, Jelen, Zaječarac i slično. 

 

Ovo su piva koja u najvećoj meri ne mogu da se nađu na ex yu prostorima, i koja se mogu probati na ovom festivalu i eventualno će se moći probati na sledećem ovom festivalu ako isti zaživi. Takođe, ako pogledaš njihovu jediničnu cenu u zemljama njihovog porekla videćeš da je ovih malo jače od euro za 0.15 kad se uradi račun, jeftinije od toga. 

 

 

šta ti nije jasno u onome što je napisao kenta?

 

na vinskim festivaliama - platiš ulaz i probaš sva izložena vina od kojih su mnoga  retka, nedostupna inače, skupa...- bez dodatnog plaćanja (kažem probaš, ne napijaš se).

 

drugo, aj meni se više jelena i lava, ovde niko ne priča o tome da bi trebalo piti samo ta piva i niko ne napada zanatska niti festivale kao takve

 

to što ste se naložili je sasvim u redu, ali ne morate svako smisleno pitanje ili suvisli komentar da doživaljavate kao napad.

 

što se mene tiče, svako sa svojim novcem neka radi šta hoće, ali to ni malo ne menja činjenicu da je na festivalu na kom se naplaćuje ulaz dodatno naplaćivanje degustacione količine i to po ceni kao u ugostiteljskom objektu - šišanje ovaca

Edited by banatjanin
Link to comment

šta ti nije jasno u onome što je napisao kenta?

 

na vinskim festivaliama - platiš ulaz i probaš sva izložena vina od kojih su mnoga  retka, nedostupna inače, skupa...- bez dodatnog plaćanja (kažem probaš, ne napijaš se).

 

drugo, aj meni se više jelena i lava, ovde niko ne priča o tome da bi trebalo piti samo ta piva i niko ne napada zanatska niti festivale kao takve

 

to što ste se naložili je sasvim u redu, ali ne morate svako smisleno pitanje ili suvisli komentar da doživaljavate kao napad.

 

što se mene tiče, svako sa svojim novcem neka radi šta hoće, ali to ni malo ne menja činjenicu da je na festivalu na kom se naplaćuje ulaz dodatno naplaćivanje degustacione količine i to po ceni kao u ugostiteljskom objektu - šišanje ovaca

 

Ja zbilja ne kontam one koji očekuju da će pivar iz Švedske, Norveške, Engleske, Škotske, SAD, Rusije ( da ne spominjem ove malo bliže zemlje ) doterati pivo ovde i još pustiti da se ta količina piva loče za dž, ali ajde da ostanemo na tome da je problem u meni.

 

Mislim ono, bio sam ja i na rakijskim festivalima, jeste to tako, platiš ulaz i degustiraš za dž. ali to je količina od pet kapi, taman da nakvasiš jezik u osetiš aromu. Bože sačuvaj da će da ti sipa 0.03 Stare Sokolove ili Žute Ose ili one Dunje (ne sećam se kako se zove ) od 70 eura litar stare 10 godina. 

Link to comment

možeš da daš primer ili šuketaš tek onako, u pokušaju da odbraniš koncept dranja kože na konkretnom pivskom festivalu?

 

Koncept je zapravo preslikana stvar raznoraznih stranih slicnih festivala - nije Kabinet izmislio toplu vodu.

 

Elem, stvar je vrlo prosta:

 

Besplatan ulaz - Srbi pohrle u neogranicenim kolicinama i u roku od sat vremena sve se raspadne

 

Ulaz se placa - dodju samo ovce koje konkretan festival interesuje; za ostale, tu je beerfest svakog avgusta

Link to comment

Ja zbilja ne kontam one koji očekuju da će pivar iz Švedske, Norveške, Engleske, Škotske, SAD, Rusije ( da ne spominjem ove malo bliže zemlje ) doterati pivo ovde i još pustiti da se ta količina piva loče za dž, ali ajde da ostanemo na tome da je problem u meni.

 

Mislim ono, bio sam ja i na rakijskim festivalima, jeste to tako, platiš ulaz i degustiraš za dž. ali to je količina od pet kapi, taman da nakvasiš jezik u osetiš aromu. Bože sačuvaj da će da ti sipa 0.03 Stare Sokolove ili Žute Ose ili one Dunje (ne sećam se kako se zove ) od 70 eura litar stare 10 godina. 

 

možda je u tome razlika - naravno da se vina na vinskim festivali ne loču. i dođu vinari i iz italije, francukse, argentine. ulaz se plaća, degsutacije ne. naravno, ima različitih manifestacija.

 

 

Koncept je zapravo preslikana stvar raznoraznih stranih slicnih festivala - nije Kabinet izmislio toplu vodu.

 

Elem, stvar je vrlo prosta:

 

Besplatan ulaz - Srbi pohrle u neogranicenim kolicinama i u roku od sat vremena sve se raspadne

 

Ulaz se placa - dodju samo ovce koje konkretan festival interesuje; za ostale, tu je beerfest svakog avgusta

 

konkretno si uporedio sajam automobila sa vinskim salonom i počeo da se pozivaš na polusvet. samo na to sam odreagovao i no na šta drugo.

 

uz to, niko nije rekao da ulaz ne bi trebalo da se naplaćuje. nego: bez veze je naplaćivati i ulaz, i degustaciju piva i to po ugostiteljskim cenama.

Edited by banatjanin
Link to comment

Koncept je zapravo preslikana stvar raznoraznih stranih slicnih festivala - nije Kabinet izmislio toplu vodu.

 

Elem, stvar je vrlo prosta:

 

Besplatan ulaz - Srbi pohrle u neogranicenim kolicinama i u roku od sat vremena sve se raspadne

 

Ulaz se placa - dodju samo ovce koje konkretan festival interesuje; za ostale, tu je beerfest svakog avgusta

 

 

Ja sam bio na sllicnom dogadjaju u Dablinu i tamo je princip bio platis ulaz, dobijes casu, jedno 3 tokena za degustaciju a posle svake pola pinte placas novim tokenom od 3e. Koncept jeste ok ali cene bas i nisu, mada kao sto kazes ko voli neka ide i uziva. Ja cu verovatno sacekati da vidim na sta ce sve to da lici naredne godine

Edited by *edited by mod
Link to comment

a pa vi pivari niste  :nobles: kao mi vinari, kod nas se nikad nista ne raspadne!

 

Tako je. To je razlog zasto vino uglavnom pijem uz hranu, a ne kad izadjem. Fali mu taj zabavni element. Bilo bi smesno da zeni kazem, izlazim sa drugarima na vino.

Link to comment

možda je u tome razlika - naravno da se vina na vinskim festivali ne loču. i dođu vinari i iz italije, francukse, argentine. ulaz se plaća, degsutacije ne. naravno, ima različitih manifestacija.

 

 

 

konkretno si uporedio sajam automobila sa vinskim salonom i počeo da se pozivaš na polusvet. samo na to sam odreagovao i no na šta drugo.

 

uz to, niko nije rekao da ulaz ne bi trebalo da se naplaćuje. nego: bez veze je naplaćivati i ulaz, i degustaciju piva i to po ugostiteljskim cenama.

 

Mozda je bilo glupo poredjenje. Recimo da je sustina to sto mi smrtnici nikad necemo voziti auto od 100 hiljada evra ili piti vino od 50 evra po flasi. A mnogima u nasem okruzenju je pojam samo da sednu u takav auto i opale selfi. Isti ti sa zatvorenim ocima ne bi primetili razliku izmedju vina od 5 i 50 evra.

 

Kod nas je veliki problem organizovati dogadjaj sa besplatnim ulazom. Poslednji primer u nizu je letnji bioskop Zvezda. Mnogo vise nezadovoljnih nego zadovoljnih. Nadam se da ne moram dalje da objasnjavam.

 

Sve sto cu probati bez dileme ne moze nigde na svetu jeftinije da se proba. 

 

Naravno, posto je budzet ogranicen, treba mudro izabrati, tj. ne probati losa piva.

Link to comment

pa dobro, moguće da su različite koncepcije tih festivala. 

 

koliko deluje izlagači  po vinskim verovatno podrazumevaju taj trošak festivala kao pormociju,

dok za pivski festival deluje da mora da se isplati i organizatoru i onima koji zakupljuju štandove. bez neke dodatne vrenosti kao što je promocija u kalkulaciji... koja možda i ne postoji ako već neće doći do dugoročne distribucije tih piva na ovo plitko tržište.

Link to comment

Poanta je što to nije ugostiteljsko-ekonomska cena. Jeste, ali za Kabinet, Dogmu i Salto Pale Ale, ali ako to stvarno bude 140 dindži za 0.15 nekog Mikkelerovog ili DeMolenovog proizvoda ili nečeg već u tom nivou kvaliteta, onda to definitivno nije ugostiteljsko-ekonomska cena. S tim u vezi moj najveći strah vezan za ovu manifestaciju je da je to samo priča puštena u javnost, da će u stvarnosti za 140 dindži moći da se i uzme samo nešto domaće u toj količini, a da će za nešto stvarno dobro morati da se da dva ili tri puta više... po rezonu, kad su ljudi već došli i platili ulaz neće se vraćati da ne oprobaju. To ne bi bilo samo šišanje nego i prevara.

 

Druga stvar...Degustacija različitih pivskih stilova je nešto što u teoriji jako lepo zvuči, dok je u praksi to jako teško provesti. Potrebno je tačno znati šta se pije, kojim se redosledom pije, i imati dovoljno vremena i samodiscipline da se sačeka pre nego se pređe na ono sledeće. U suprotnom će vrlo verovatno da se dođe u situaciju da neki Pilsner ili Pale Ale deluje kao čaša vode kad se pije nakon nekog belgijskog quadrupela ili nekog imperial stouta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...