Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ah™ kreten nisam pratio, dakle pšenična...

Nije mi se dopao Paulaner, verovatno neće ni ovo.

Nemam nepce...

Velika je razlika između pšeničnih. Meni se Paulaner ne sviđa baš (nekako mi je vodenjkast), dok su mi neka druga omiljena.

Link to comment
 

Bernard je 290 u pivopiji

 

Bio juče prvi put u Pivopiji, popio crvenog Bernarda (i još neko crno crno švapsko pivo, prilično skupo ne vredi te pare), slatka radnjica, onaj Ljubljančanin je car. Jedino što taj prostor nije pivnica, zamišljen je kao prodavnica sa degustacijom, voleo bih da se presele na neko prijatnije mesto.

 

+1 i mene zanima.

 

Vrede li te finese 200+ dinara

 

Crveno pivo je retka zverka kod nas, kad ga nađeš moraš da platiš.

 

Za ostalo ne znam, ja sam srećan sa Badvajzerom iz samiške, a u CG sam pio crnog Kozela takođe iz samiške i po meni je bolji od od ovog švapskog, skupog (čak sam mu i firmu zaboravio). Nema pravila, kod nas je češki Badvajzer podcenjen i jeftin, a u Beču je prilično skup (u kategoriji standardnih piva).

Link to comment

Ne volim nista i nikoga da reklamiram. Volim odlicno pivo. Jos ako je povoljno... Jos ako je onakvo kakvo bih sam skuvao...

 

Neko je jednom pitao sta je to hipstersko pivo. Neki su pokazali koliko ne znaju. Nema veze. Ignorance is bliss, sto bi rekli Ramonsi (i jos neki pre njih).

 

Iskreno smara me da objasnjavam sta je i zasto je nesto hipsteraj. A bilo bi offtopic.

 

Elem, Landrace Brewing iz Bogatica. To je par ekselans hipstersko pivo.

Link to comment

Nisam bio nikada u Švajcarskoj, ali sam pio igram slučaja Abbaye de Saint Bon-Chien, uvozi neki lik za svoj kafić u Nišu kao.
Izuzetno pivo, kiselkasto, čuva se u vinskim buradima 12 meseci, i takvu je aromu i poprimilo.
bfm-abbaye-de-saint-bon-chien-2010.jpg

Link to comment

koliko sam skontao, oni imaju IPA, APA, porter i amber?

kakva su? naročito me amber zanima

i jos jedno pitanje. gde ima da se nadje u bg? ne u radnji nego u kafani. 

Link to comment

i jos jedno pitanje. gde ima da se nadje u bg? ne u radnji nego u kafani. 

 

Amber jedino nisam pio. IPA je bas po mom ukusu. Porter je taman, nije sladak, nije tezak. Redje ga pijem, al tad mi bas legne.

 

Nema u kafani. Zato i jeste hipstersko. 

Link to comment

U Pivskom Konju u bloku 22 u toku  akcija: Flasirani soferhoferi oko 100, toceni u pola cene. Ja kupio crni Dab za 88 din, u maxiju i tempu kostaju 148. Kome je usput.

Link to comment

Amber jedino nisam pio. IPA je bas po mom ukusu. Porter je taman, nije sladak, nije tezak. Redje ga pijem, al tad mi bas legne.

 

Nema u kafani. Zato i jeste hipstersko. 

 

vidim da su ga tagovali na untappd u kc grad (samo porter i pale ale), a ja bih bas taj IPA da probam... ima neki drugi domaci ipa? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...