Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Gospodin McCabe spomenu da imaju hipsterski pristup. Mozda neobavestenom potrosacu tako deluje, ali je definitivno daleko od istine. Daleko su oni i od ilegale. Marketing im je dosta jak. U pivaru je ulozeno masa para. Proizvodnja je solidno velika. Treba baciti pogled gde su sve prisutni (ima info na sajtu). Uglavnom, sve samo ne hipsteraj.

 
Mislim da se nismo razumeli. Kad kažem hipsterski pristup, mislim na estetiku, zatim na blagu dozu izuzetnosti (moraš se potruditi da ga nađeš) pa i na cenu koja je po meni u gornjim middle class prostorima. A vidim da se oko cene slažemo. 
 
Ne znam kakav je utisak ostavio moj post, svakako nije dovoljno elalboriran, plus ja jesam samo potrošač koji se ne udubljuje previše. Ja u onome što zovem hipsteraj ne vidim ništa loše. Do mene je ovo pivo stiglo preko ambalaže i identiteta, tj preko struke koja se time bavila, a da bih ga popio morao sam da overim po prvi put lokale gde ga toče. Imam utisak da ne bih ni znao za njega, da nisam u struci u kojoj su i momci koji su mu radili identitet. Ja sam samo blago skeptičan šta će biti kada prođe hajp koji si i sam uočio.
 
Mada eto, sinoć overih Miner's pub. Što jes, jes. Daleko od bilo kakvog hispterskog vajba, po mojim gorenavedenim parametrima..
 
Ali dobro, ako je 5% tržišta realan domet, onda verovatno ne moraju da brinu oko budućnosti čak ni u Srbiji. 
 
 

Do tada, neka svako uziva u svom pivu, onom koje mu najvise prija novcaniku, nepcu, glavi i stomaku. Bilo to Jelen ili Brewdog.   

 

Slažem se. Samo, sve ovo je dosta zanimljivo i novo i sasvim je okej da s vremena na vreme pročtamo neku preporuku ili komentar, a naročito da isrobamo neki nov ukus. I naravno da ćemo s vremena na vreme menjati favorite. Kad budem probao nešto novo, verovatno ću zaboraviti Grinbergen.  :)

Link to comment

A jel moze neko da stavi ovde listu svih tih "hipsterskih craft brew" lokala u Beogradu? Tako da mi hipster gastosi mozemo da lecimo nostalgiju kad dodjemo u posetu. Vec sam ovde nedelju dana i mislim da sam sasvim uredno ispostovao vladajuci Lav-Jelen-Staropramen-Niksicko rezim + Jagodinsko kao alternativu, ali sad bih da probam nesto novo sto ne mogu da nadjem u Maxi lancu prodavnica ili Merkatoru.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Kad budem probao nešto novo, verovatno ću zaboraviti Grinbergen.   :)

 

noooo! ne izvinjavaj se za grimbergen! :) to je i dalje ubedljivo najbolje pivo koje se kod nas može kupiti za 90ak dinara

 

A jel moze neko da stavi ovde listu svih tih "hipsterskih craft brew" lokala u Beogradu?

evo gde se prodaje kabinet u bgu...

 

i ponovo potpisujem sve što je cure napisao, samo što nema samo 40 uvoznih piva u srbiji nego sad već više od 140. ja retos popisivao svojevremeno...

 

edit: upravo pijem i dobronamerno upozoravam na naše novo najgore pivo - moravsko! "domaće a dobro ko češko - 49 din"

Edited by scab
Link to comment

Ti lokali imaju samo poneki kabinet. Novije, bolje verzije imaš u Samo Pivu u Milutina Bojića i Pivopiji, Bežanijska 37, i Majstoru za pivo(to smo spominjali na prosloj strani).

Nisam siguran šta toče u Minersu( Rige od Fere), čini mi se da imaju Porter, Belgian Blond, IPA. Naravno, nije Kabinet najbolje sto možeš popiti tamo. Solidan izbor piva ima i Old London Pub, u Gavrila Principa.
Rekao bih da je Majstor za pivo najjeftiniji, dok poslednja dva imaju malo jače cene od proseka.( delom zato sto se ne baziraju samo na pivu. Miners organizuje neke izložbe i pikado lige,  a London ima fin, veliki prostor, svirke vikendom i dva stola za bilijar)

Link to comment

noooo! ne izvinjavaj se za grimbergen! :) to je i dalje ubedljivo najbolje pivo koje se kod nas može kupiti za 90ak dinara

Imal to u većoj flaši?

Link to comment

Ehhh pa nemojmo se sada za vratove hvatati!

Dakle kad neko kaže da je dobro pilsplus to naravno znači u rangu tih vrsta piva sa te police gde su takva piva tog cenovnog ranga. Ne poredi niko ta piva sa onim koja zahtevaju ozbiljnu upućenost... I naravno o ukusima se ne raspravlja! ;-)

 

Послато тетејцем

Link to comment

Ти би да забраниш да пишем? Разлог? Пошто волим да дегустирам пива мислим да је ОК да своја искуства поделим. Ако ти то смета...твој проблем И то озбиљан.

Има вероватно и неких локалних да веде, а сигуран сам пуни су рафови немачког увоза.

 

Cela ova rasprava je pocela zato sto si ti, ne ja, nekome hteo da zabranis da pise. To pivsko foliranje i snobizam mogu povremeno da zabave, nekako tragikomicno, ali se ne secam se da sam ti zabranjivao da prenosis utiske s nepca ili uopste komentarisao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...