Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Stvari stoje apsolutno isto ako mislis na kvalitet industrijskog piva. Isti vlasnici pivare, isti nivo potrosacke kulture.

 

Ako pitas za otvaranje nanopivare, to ne znam. Znam da na Durmitoru jedan lik treba sa eksperimentalne faze da predje u fazu prodaje. Ono sto znam kroz druge stvari, tamo se ipak na preduzetnistvo gleda pragmaticnije nego kod nas, da ne kazem postenije. Drugim recima, sigurno se lakse pokrece proizvodnja, cak te mozda necim i stimulisu, ali im fali trziste kao sto su Beograd ili Novi Sad. Zanatsko pivo se pre svega konzumira lokalno.

 

U Kabinetu je izbor vrlo slican Pivopiji i Samo Pivu, a slicne su i cene.

Link to comment

Svrnuo do Majstora za pivo, ima svega lepog, pa i Trooper piva.

Pazario koje pivce, samo me buni redosled, kapiram da cu prvo da probam Kabinet, pa pocepati Hobgoblina, isprobati onda ovog jako preporucenog Memmingera (decku koji tamo radi se jako dopada, ja ne bih znao) i na kraju ugasiti ceskim praznicnim lagerom.

Inace za koji dan otvaraju bar, a uvezli su i opremu za usluzno varenje piva, cena ce biti, po vasem receptu, oko 100 evra za 50 litara.

 

0e77e8.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Svrnuo do Majstora za pivo, ima svega lepog, pa i Trooper piva.

Pazario koje pivce, samo me buni redosled, kapiram da cu prvo da probam Kabinet, pa pocepati Hobgoblina, isprobati onda ovog jako preporucenog Memmingera (decku koji tamo radi se jako dopada, ja ne bih znao) i na kraju ugasiti ceskim praznicnim lagerom.

Inace za koji dan otvaraju bar, a uvezli su i opremu za usluzno varenje piva, cena ce biti, po vasem receptu, oko 100 evra za 50 litara.

 

0e77e8.jpg

 

Ima l' šta od tamnog piva?

Poslednje koje sam probala je nemački Krombacher. nisam baš oduševljena. 

Link to comment

Tamni Bernard, Kabinetov porter, Krugher i Brent stout, Memmingerov "crni" lager i tamno pšenično, možda tamni pšenični Schofferhofer , i najbolja za kraj,  Šnajderov Aventinus, tamni eisbock, Youngs double chocolate stout i Brewdog Libertine black ale.
Što se tiče tamnih piva, mislim da je to sve :)

Link to comment

I kakva su u u odnosu na recimo Staropramen, Bud, Carlsberg?

pa meni je (gotovo svaki) vajcen bolji od ovih nabrojanih. inače, kod nas se prodaju ova tri piva sa slike, s tim da je onaj super forte od 8,9% alkohola 89 dinara. mislim.

 

kupio sva tri danas al probao samo hefeweissbier i za tu cenu (inače ista kao i u pokojnog jelena belog) je stvarno odlično. zanimljivo je da oettinger rastura po količini prodaje piva veoma niskim cenama koje takvim uspeva da drži pravilima da ni euro ne daje u reklamu ("svaki euro u pivo"), da se prodaje samo u lancima marketa (i time svede logistiku distribucije na minimum) i da automatizacijom proizvodnje drže što manje zaposlenih.

Link to comment

javljam sutra kad probam druga dva. al na neviđeno bih se držao pšeničnog dok je toplo, oprobao crno kad zaladi i potpuno preskočio ono preterivanje sa 9% alkohola što mi nikada ni nema smisla u lagerima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...