Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

4 hours ago, Valkyrie said:

zamisli da joj je neko od ovo troje rekao tipa “znate, Olja, ne bi bilo loše da stavite masku, ipak ste Vi u rizičnim godinama...” 

preturila bi se sa stolice

 

I ne mora bas tako direktno i uvredljivo. 

Moze i sa "Znate..od vase poslednje emisije zarazeno je dovoljno ljudi da se dupke napuni Marakana..a umrlo taman toliko da se dva puta napuni atelje 212..ajmo masku na lice"

 

Na stranu to sto bih na sami pomen ideje da dva sata provedem u drustvu nekoga ko ce da tandara stalno a ne nosi masku oterao i njega i njegovu emisiju u tri lepe materine.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

zamisli da joj je neko od ovo troje rekao tipa “znate, Olja, ne bi bilo loše da stavite masku, ipak ste Vi u rizičnim godinama...” 

preturila bi se sa stolice

Pa rekao joj je na početku veterinar, da treba da nosi masku...

 

I nazvao ju je polusvetom, jer ne nosi masku...

 

ALi joj to nije smetalo da nastavi da ne nosi...

Link to comment
5 minutes ago, Valkyrie said:

Očigledno nema efekta fin način. 

 

Nema..

 

I dalje ne kapiram sta je htela da postigne a mislim da sama ne kapira sta je postigla.

 

Neka dovede Radulovica sledece nedelje pa da se siti iscakulaju.

 

Guska

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Milošica said:

@Jumanji

 

Šta za zubare? Ne gledam.

    Samo da se nadovežem, Rade Panić je rekao da su jedini ugroženiji od anesteziologa koji rade sa kovid pacijentima, stomatolozi. 

   Možda sam i dosadan, ali mislim da je mali broj ljudi toga svestan. 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pa rekao joj je na početku veterinar, da treba da nosi masku...

 

I nazvao ju je polusvetom, jer ne nosi masku...

 

ALi joj to nije smetalo da nastavi da ne nosi...

 

To znaci i da svi njeni prethodni gosti polusvet, i Bozo Prelevic i Djilas i Branko Cecen i Milica Kralj i Zaklina i da ne redjam sve goste koji su bili. Sve do Kona i Zorana Radovanovica koji su imali maske ispod brade, dok je jedino Srdja Jankovic nosio masku.

 

To znaci da je i Kesic polusvet, kao i svi njegovi analiticari, jer ne nose maske u studiju. Pljizovci polusvet isto. Katarina Bajec isto. Spisak je podugacak..

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, fandorin said:

    Samo da se nadovežem, Rade Panić je rekao da su jedini ugroženiji od anesteziologa koji rade sa kovid pacijentima, stomatolozi. 

   Možda sam i dosadan, ali mislim da je mali broj ljudi toga svestan. 

To svakako, moj otac je otkazao sve intervencije i radove osim hitnih.

Edited by Milošica
Link to comment
15 minutes ago, Milošica said:

To svakako, moj otac je otkazao sve intervencije i radove osim hitnih.

    To je jedino ispravno, ujedno je i odgovor na pitanje koji je ostao nedorečen sinoć u Utisku. Ponoviću, sve stomatološke intervencije treba odložiti osim hitnih a to su bol, otok i povrede. Ako je nekom ispala plomba, može da ode kod stomatologa da mu se postavi privremeni ispun jer ta intervencija ne zahteva upotrebu rotirajućih, nasadnih instrumenata. Za pacijente koji nose fiksne ili mobilne ortodontske aparate, ništa se značajno neće desiti ako se propusti jedna mesečna kontrola, a i ako nastane neki problem moguće ga je ispraviti. Za starije pacijente kojima se polomi proteza, to takođe spada u hitnu intervenciju, prosto nećemo ostaviti ljude da nemaju čime da jedu, a i reparatura proteze ne spada u preterani rizik. 

Link to comment
48 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

To znaci i da svi njeni prethodni gosti polusvet, i Bozo Prelevic i Djilas i Branko Cecen i Milica Kralj i Zaklina i da ne redjam sve goste koji su bili. Sve do Kona i Zorana Radovanovica koji su imali maske ispod brade, dok je jedino Srdja Jankovic nosio masku.

 

To znaci da je i Kesic polusvet, kao i svi njegovi analiticari, jer ne nose maske u studiju. Pljizovci polusvet isto. Katarina Bajec isto. Spisak je podugacak..

Ne kažem da je on u pravu, samo sam konstatovao...

 

Inače, ja mislim da se svi oni koji ne nose maske u studiju sa više od 1 osobe u emisiji ponašaju neodgovorno... Nisu polusvet, ali su društveno neodgovorni...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

To znaci i da svi njeni prethodni gosti polusvet, i Bozo Prelevic i Djilas i Branko Cecen i Milica Kralj i Zaklina i da ne redjam sve goste koji su bili. Sve do Kona i Zorana Radovanovica koji su imali maske ispod brade, dok je jedino Srdja Jankovic nosio masku.

 

To znaci da je i Kesic polusvet, kao i svi njegovi analiticari, jer ne nose maske u studiju. Pljizovci polusvet isto. Katarina Bajec isto. Spisak je podugacak..

Ne.

Jesi li gledao emisiju?
Dr Panić je vrlo razložno onjasnio da masku nosi jer se sestra sa kojom radi netom zarazila, a naravno da i sama činjenica da radi sa kovid pacijentima u kovid bolnici predstavlja dovoljan razlog da nosi masku svuda, kao i da je stalno u solidnom riziku kako od zaražavanja, tako od mogućnosti da prenese virus drugima.

Drugi gosti, koji su sedeli blizu njega takodje imaju svoje razumne razloge. Ne znam gde radi ona žena, ali Šekler svakako radi na mestu gde bi morao da koristi zaštitna sredstva stalno. Ergo, i u studiju, iz, u malo širem smislu shvaćno, sličnih razloga kao i dr Panić.

Da rezimiram: rizik od zaražavanja kojem su svakodnevno izložena najmanje 2 od 3 jučerašnja gosta ne može se meriti sa onim što uobičajenim životom i radom dožive gosti koje si ti navodio.

Nije za poredjenje.

 

O ponašanju Olje u emisiji i u vezi sa maskom, ukratko: u motivima i izvedbi slažem se sa Morg. Meni je jasna njena dramaturgija, kao što mi je jasno da maska magli cvikere i da ne bi mogla dobro da čita svoje papire i prati itiske koje ionako poslovično maši u brojevima.

Sada je postigla samo to da ispizdi tviter, i da ispizdi PPP, ali to i nije neka šteta.

 

 Ugrozila je eventualno sebe, mada sam po jednoj opaski Šeklera o provetrenosti i kubaturi studija, kao i imajući u vidu njenu udaljenost od gostiju, zaključila da za to nema puno realne šanse. I uradila je to, ako mene pitate, zato da bi mogla da radi svoj posao sa dioptrijom koju ima.

 

Plus, svakom ko prati UN bilo je upadljivo koiko je  ovog puta izbegla govorenje o politici, na uštrb pokazne vežbe zašto maska. To nije bilo slučajno.

Publika će da divlja svakako. Nek divlja, kad već ne ume da misli. I da čita izmedju redova.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ne kažem da je on u pravu, samo sam konstatovao...

 

Inače, ja mislim da se svi oni koji ne nose maske u studiju sa više od 1 osobe u emisiji ponašaju neodgovorno... Nisu polusvet, ali su društveno neodgovorni...

 

U nacelu se slazem. U istoj toj emisiji Radovanovic je rekao da se ne moraju nositi maske ako je dovoljna udaljenost izmedju ljudi i ne pricaju direktno u facu drugome. Ali rizik uvek postoji.

 

Sa Seklerovim objasnjenjima vidimo i da asimptomatski sire viruse prostim izdisajem. U manjoj meri nego da kasljaju ili klijaju, ali opet izbacuju cestice. Mozda je bas to ta pozeljna doza da se i sami zarazimo i ojacamo imunitet, ali ko ce ga znati..

Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

U nacelu se slazem. U istoj toj emisiji Radovanovic je rekao da se ne moraju nositi maske ako je dovoljna udaljenost izmedju ljudi i ne pricaju direktno u facu drugome. Ali rizik uvek postoji.

 

Sa Seklerovim objasnjenjima vidimo i da asimptomatski sire viruse prostim izdisajem. U manjoj meri nego da kasljaju ili klijaju, ali opet izbacuju cestice. Mozda je bas to ta pozeljna doza da se i sami zarazimo i ojacamo imunitet, ali ko ce ga znati..

Sa svakim "ali.." se daje municija onima koji ne žele da nose maske... Sve je to jasno meni i tebi i PPPu (uglavnom), ali većena ljudi će da čuje samo taj deo sa "ali ne mora jer..." i ubaci će to u neku svoju priču, koja nema veze sa i tim "ali"...

 

Trebalo je to  "ali", "ne mora" i ostale izuzetke izbaciti iz priče...

 

Mislim, znam to iz iskustva, klijenti mi se uvek hvataju za te izuzetke i pokušavaju da ih primene svugde i gde može i gde ne, jer im je tako zgodno... To je u ljudskoj prirodi... To je od starta trebalo maksimalno izbegavati...

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne.

Jesi li gledao emisiju?
Dr Panić je vrlo razložno onjasnio da masku nosi jer se sestra sa kojom radi netom zarazila, a naravno da i sama činjenica da radi sa kovid pacijentima u kovid bolnici predstavlja dovoljan razlog da nosi masku svuda, kao i da je stalno u solidnom riziku kako od zaražavanja, tako od mogućnosti da prenese virus drugima.

Drugi gosti, koji su sedeli blizu njega takodje imaju svoje razumne razloge. Ne znam gde radi ona žena, ali Šekler svakako radi na mestu gde bi morao da koristi zaštitna sredstva stalno. Ergo, i u studiju, iz, u malo širem smislu shvaćno, sličnih razloga kao i dr Panić.

Da rezimiram: rizik od zaražavanja kojem su svakodnevno izložena najmanje 2 od 3 jučerašnja gosta ne može se meriti sa onim što uobičajenim životom i radom dožive gosti koje si ti navodio.

Nije za poredjenje.

 

O ponašanju Olje u emisiji i u vezi sa maskom, ukratko: u motivima i izvedbi slažem se sa Morg. Meni je jasna njena dramaturgija, kao što mi je jasno da maska magli cvikere i da ne bi mogla dobro da čita svoje papire i prati itiske koje ionako poslovično maši u brojevima.

Sada je postigla samo to da ispizdi tviter, i da ispizdi PPP, ali to i nije neka šteta.

 

 Ugrozila je eventualno sebe, mada sam po jednoj opaski Šeklera o provetrenosti i kubaturi studija, kao i imajući u vidu njenu udaljenost od gostiju, zaključila da za to nema puno realne šanse. I uradila je to, ako mene pitate, zato da bi mogla da radi svoj posao sa dioptrijom koju ima.

 

Plus, svakom ko prati UN bilo je upadljivo koiko je  ovog puta izbegla govorenje o politici, na uštrb pokazne vežbe zašto maska. To nije bilo slučajno.

Publika će da divlja svakako. Nek divlja, kad već ne ume da misli. I da čita izmedju redova.

 

 

Ih, PPP pppizdi na Olju odavno, uvek se nadje neki povod.. :D

 

Radi se prosto o sledecem, da ne koristimo dvostruke arsine kada izricemo opppomene. Studio je zatvoren prostor. Svi na televiziji treba da nose maske. I voditelji i gosti. Nije bitno da li neko po prirodi posla u rizicnoj grupi ili ne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...