Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ono, u mom svijetu definicija novinara je da je bar nekad u životu napisao članak, izvještaj ili odradio prilog za TV gdje je donio neke vijesti. Možda je preusko, ali meni tu nijedno od njih dvoje ne upada u kategoriju. 

Link to comment
1 minute ago, msv said:

Završio je gimnaziju.

 

Ok, mislim da sam citao neki intervju s njim gde pise tako nesto, ali ocigledno sam nesto pobrkao, davno je to bilo. 

Link to comment
29 minutes ago, James Marshall said:

Ono, u mom svijetu definicija novinara je da je bar nekad u životu napisao članak, izvještaj ili odradio prilog za TV gdje je donio neke vijesti. Možda je preusko, ali meni tu nijedno od njih dvoje ne upada u kategoriju. 

 

Ne znam da li si cuo, novinari rade i intervjue..

Link to comment
Politički gledano,Ivanović je značajniji od Kesića,jer šira populacija bolje razume njegov jezik.
I ima veću gledanost.

U zemlji u kojoj se ljudi osvrću da li ih neko vidi dok lupaju u šerpe, Ivanović je pokazao kuraž za rešpekt

Sent from fav toy

Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne znam da li si cuo, novinari rade i intervjue..

To je vrhunac ovog puta čije sam početne korake naveo, nijedan klasičan novinar nije preskočio te stepenike sem ako nije neka šema 

Link to comment

Ne mora da bude uopste tako.

 

Uostalom, u vecini intervjua je dobar, tako da on taj posao zna da radi..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

on je tv host koji je uznapredovao do tv novinara. u tom svetu, elektronskom, domaćem, ne postoji novinar koji bolje radi intervjue

a i među kolegama iz štampanog univerzuma malo njih mu može izaći na crtu

 

 

na prvu mi pada na pamet ljubica gojgić, u višoj je kategoriji svakako, al sam rad videti kako bi se ona snašla sa npr od droge razaljenim gostom, ili stivenom sigalom koji odgovara sa yes ili no

 

ovi gorislavi/borislavi su još uvek presmešni

Link to comment

tv novinar < radijski novinar < print novinar.

Uvek bilo i biće.

Sećam se  prvog zatvaranja b92 kad su neke radijske vedete pokušale da napišu... bilo šta za novine. Sad je sve mnogo gore.

Ivan Ivanović je ok u tome što radi, ali verujem da se ne bi baš snašao kad bi mu dali da napiše šlajfnu i da je pošalje u prelom.

Pre bih dao prelamaču da sastavi nešto.

Link to comment

Pa jel se Ivan busa u grudi da je novinar? Učinilo mi se sinoć da se zahvalio što je apostrofiran kao novinar...

Msm i DJV je novinar i to sa završenim FPN, i Brkić je novinar, Teša je internet novinar, i jebeni prodani Palavestra je novinar kao i Satrap, ne kontam što je to sad toliko važno kako ih se oslovljava, valjda je važno da li se zgražavaš ili ne nad tim što ti ljudi (ne)rade

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
on je tv host koji je uznapredovao do tv novinara. u tom svetu, elektronskom, domaćem, ne postoji novinar koji bolje radi intervjue
a i među kolegama iz štampanog univerzuma malo njih mu može izaći na crtu
 
 
na prvu mi pada na pamet ljubica gojgić, u višoj je kategoriji svakako, al sam rad videti kako bi se ona snašla sa npr od droge razaljenim gostom, ili stivenom sigalom koji odgovara sa yes ili no
 
ovi gorislavi/borislavi su još uvek presmešni
E bre kumse, sad i ti...
Nema nikoga ko bi bolje odradio intervju...
Naravno da ima, spomenuta Gojgić, Danica Vučenić ima ih još...
I svi oni su pre toga bili novinari koji su "pravili" priloge, reportaže itd...
Pa onda došli do intervjua...
On je bio tv host, prezenter, za koga su, po njegovom priznanju drugi pisali pitanja, ceo tim. Što je sasvim ok, on je dostigao zavidan nivo u tom žanru.
Ali on, po mom mišljenju, novinar nije.
On recimo, ne bi sa gore navedenim ne bi mogao ni na ista vrata...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

znaš kako, pre bi gledao intervju ivana i av, nego ljubičicini i av-a(pre bi gledao danicu)

ili npr kao hipotetički eksperiment, ivan i džoni štulić, su svetlosnim godinama ispred gojgićke i džonija na nekoj mojoj listi razgovora kojih bi gledao

Link to comment
25 minutes ago, gagilija said:

Pa jel se Ivan busa u grudi da je novinar? Učinilo mi se sinoć da se zahvalio što je apostrofiran kao novinar...

Msm i DJV je novinar i to sa završenim FPN, i Brkić je novinar, Teša je internet novinar, i jebeni prodani Palavestra je novinar kao i Satrap, ne kontam što je to sad toliko važno kako ih se oslovljava, valjda je važno da li se zgražavaš ili ne nad tim što ti ljudi (ne)rade

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

DJV naravno nije novinar, jer neko ko svesno dezinformise (i to radi stalno) ne moze da se smatra novinarem. Dal je zavrsio FPN ili ne nije toliko bitno..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...