Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

27 minutes ago, stoka said:

Čanka, ma koliko ga ne voleli, ima oštru, jasnu i britku misao i govori ono što nije popularno ... Jeste, ima taj estradni nastup, ali ovde je razlupao marića i slične njemu ...

 

Razlupao ga tako sto se dogovorio sa njim da ga razlupa.

 

Canak je gore govno od Seselja, odgovorno tvrdim.

Link to comment

paja patak debelo govedo dobilo zadatak da malo glumi opoziciju pred izbore, zlu ne trebalo. i eto, uvek ima ko će da se primi i da viče "ali sve mu je istinu skresao u lice!"

Link to comment

Drago mi je što ne dovodi ni njega ni Čedu, nadam se da će tako i ostati. Sad, da li je to njen izbor, ili oni ne smeju...

Edited by mraki
Link to comment

Čemu dovođenje gostiju koji su na istoj strani? Ako baš niko neće/ne sme, to je jedno; ali, pretvarati to u koncept je malo...ehm, suprotno onome po čemu pamtim emisiju?

 

Mada, sad čitam Oljin intervju iz Vremena:

Quote

Da, zato ja mislim da je sada emisija važnija zbog predloga, nego da li će neko doći i da li će biti sučeljavanja različitih mišljenja. Ljudi govore, kada pogledaju predloge, da im je loše, da nisu znali da je stvarno to tako. Je li moguće da se ovo zbiva, da se ovo desilo prošle nedelje, da je ovo neko iz vlasti kazao, uradio. Ne zvuči konstruktivno kada kažem da je dobro da ljudima bude loše, ali mora da ti bude loše da bi odlučio da ti bude dobro.

:dry:

Link to comment
25 minutes ago, ragasto said:

Čemu dovođenje gostiju koji su na istoj strani?

Ne postoji "druga strana".

Postoji besomučni agit-prop, bulažnjenje što Vučića, što onih njegovih umobolnih papagaja. Ne postoji druga strana u smislu drugačijeg mišljenja, jer na SNS stani ne postoji mišljenje kao takvo. Ne postoji pravo na mišljenje. Samo gola laž, silovanje EPP-om, targetiranje ljudi i pokrivanje afera. 

 

Ukoliko smatraš da grešim, molim te uputi me na 1 link, jedan jedini link sa nekom emisijom u kojoj "druga strana" polemiše smisleno i sadržajno o nečemu. O BILO ČEMU.

 

EDIT.1. Kroki portret SNS strane i njenog nastupa staje u onaj prilog u Utisku koji se zove polomiću ti oko ili tako nekako.

 

EDIT 2. Sasvim mi je na mestu da se u Utisak zovu predstavnici crkve izmiksani sa novinarima (falio mi je neki filozof) ako je tema laž, odnosno etika u današnjoj Srbiji. Plus 800 godina i ordenje i odnos crkve i vlasti danas, pa i u kontekstu KiM. Jedan od boljih Utisaka.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ne polemiše ta strana ni smisleno ni sadržajno, tu se slažemo. I šta s tim? Koncipirati emisiju tako da postane dajdžest za nežne duše koje izbegavaju da prate vesti, a u studiju su tri gosta koji će se sablažnjivati? Ok, njen izbor.

 

Mislim da druga strana ne može da zamisli bolji razvoj događaja.

@pt 2.0

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne postoji "druga strana".

Ne znam, ali bice da ipak postoji, organizovana, postrojena, poslusna, ujedinjena zajednickim interesom, po svemu sudeci poprilicno kompaktna i sa nezanemarljivom podrskom takozvanih sirih slojeva...

Uostalom, samo citajuci postove/iskustva, ovde susreces - i ne samo ti - predstavnike te druge strane svakodnevno.

Uzorak, ako se uopste radi o uzorku, koji je predstavljen pojedinim TV emisijama, tviterima, itd, itd, je prakticno zanemarljiv I svodi se na bukvalno nekoliko pojedinaca koji vrte istu pricu u istom krugu.

Link to comment
34 minutes ago, ragasto said:

Čemu dovođenje gostiju koji su na istoj strani?

 

Kakvoj strani?

 

Mi nemamo dve strane ovde koje treba da se suceljavaju argumentima, imamo nasilnike sa jedne i njihove zrtve sa druge strane. Besmisleno je praviti emisiju koja fingira dijalog izmedju zrtve i dzelata.

 

Kakve crne dve strane, to je SNSov mit.

Link to comment

Žrtvama i dželatima (kad već ubacuješ te termine) bi trebalo da se bavi neko drugi, a ne televizijska emisija. Očekujem samo da pozove te dve strane - ako neće da dođu, neće.

 

Odustajanje u startu je nešto drugo.

@Caligula

Link to comment

ja mislim da mi imamo 2 potpuno disjunktna skupa koja nemaju nista zajednicko. U svakom od tih skupova/svetova imamo

levicu, desnicu, centar a izgleda i popove. Jedno sto se moj porez koji placam iz drugog sveta preliva u prvi...

Samo me to interesuje da se promeni, ako bi nekako moglo, a nek koegzistiraju do vecnosti...

Kad sam u potpunoj depresiji, onda zamisljam da porez koji placam ide npr direkno profesorima Matematicke gimnazije,

ili profesorima sa Filozofskog, a ne onim ketmanima sa FON-a...

Ako mora da ide nekim popovima, bolje Grigoriju nego onom (ne znam kako se zove) sto voli decake...

Link to comment

 

28 minutes ago, ragasto said:

Ne polemiše ta strana ni smisleno ni sadržajno, tu se slažemo. I šta s tim?

ne afirmišeš bezumni i potpuno besmisleni agit-prop i bezočne laži nazivajući ga drugim mišljenjem. i tačka.

ne daješ prostora ne-mišljenju.

je l treba orlić da muče u emisiji?

pitala sam te da mi navedeš 1 sns emisiju koja je sadržajna i zaista govori razumno o njihovoj politici, planovima, whatever?

samo jednu koja ilustruje to drugo mišljenje, sa naglaskom na MIŠLJENJE.

Quote

Koncipirati emisiju tako da postane dajdžest za nežne duše koje izbegavaju da prate vesti, a u studiju su tri gosta koji će se sablažnjivati? Ok, njen izbor.

prvo, afera i bizarnosti je toliko da niko normalan to sve ne može da isprati. ja se drogiram vestima i tw i opet uspem da mi izvestan broj snimaka u utiscima bude never seen.

i drugo, meni je i to sablažnjavanje nalik ne-mišljenju. 

poenta je razgovarati o društvu i dešavanjima tako da se nekuda stigne. ako ni sve ostale strane (koje nisu deo kriminalističke organizacije SNS) nemaju sadržaje i autentična mišljenja o stvarima koje nas okružuju - onda smo doviđons.

 

Quote

Mislim da druga strana ne može da zamisli bolji razvoj događaja.

aha, sns u medu, mleku i nirvani.

a maltene posle svakog utiska imaš skupštinsku sednicu koja se bavi samo gostima od te nedelje...

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

 

ne afirmišeš bezumni i potpuno besmisleni agit-prop i bezočne laži nazivajući ga drugim mišljenjem. i tačka.

ne daješ prostora ne-mišljenju.

je l treba orlić da muče u emisiji?

pitala sam te da mi navedeš 1 sns emisiju koja je sadržajna i zaista govori razumno o njihovoj politici, planovima, whatever?

samo jednu koja ilustruje to drugo mišljenje, sa naglaskom na MIŠLJENJE.

prvo, afera i bizarnosti je toliko da niko normalan to sve ne može da isprati. ja se drogiram vestima i tw i opet uspem da mi izvestan broj snimaka u utiscima bude never seen.

i drugo, meni je i to sablažnjavanje nalik ne-mišljenju. 

poenta je razgovarati o društvu i dešavanjima tako da se nekuda stigne. ako ni sve ostale strane (koje nisu deo kriminalističke organizacije SNS) nemaju sadržaje i autentična mišljenja o stvarima koje nas okružuju - onda smo doviđons.

 

aha, sns u medu, mleku i nirvani.

a maltene posle svakog utiska imaš skupštinsku sednicu koja se bavi samo gostima od te nedelje...

Ne daješ prostora? Pa oni ni ne žele da se pojave u emisiji, to što ih nema je rezultat njihove odluke a ne njene.

 

Primer emisije koje tražiš je kao da tražiš primer leteće krave ili zelenog neba.

 

Zašto da Orlić ne pokuša da muče? U emisiji koju vodi novinar koji to zaista i jeste brzo bi bio stavljen na svoje mesto.

 

Razgovor kojim negde može da se stigne ima smisla jedino ako u njemu učestvuju predstavnici različitih mišljenja (da ne idemo u sociologiju iz srednje), meni ovo izgleda kao zatvaranje u onaj čuveni mehur iz kog se može racionalizovati i zavaravati do mile volje. Svakako nije nešto što očekujem od autorke koja radi emisiju skoro 30 godina. Nije kraj sveta ako Utisak otupi oštricu, naravno, ali vredi znati. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...