Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

@harper naravno sve se slazemo, samo mislim da si pomesao strane bar u mom postu. Mi smo prva, a oni ona druga i naravno da nam ne trebaju.

Na kraju toliko smo vec podeljeni, da me strasno...meh da kazem zanima, mada pre strepim, kako ce ovo cudo ovde da se zavrsi.... Svakog dana sam sve vise ubedjena da mirno nikako nece moci.

Link to comment
4 minutes ago, Jumanji said:

Na kraju toliko smo vec podeljeni, da me strasno...meh da kazem zanima, mada pre strepim, kako ce ovo cudo ovde da se zavrsi.... Svakog dana sam sve vise ubedjena da mirno nikako nece moci.

 

Nema ovde ideoloske podele, jer sa druge strane ideologija ne postoji, citava druga strana (mafija) je jedan kameleon koji moze da menja oblik i boje kako god, a da to ne plati to gubitkom podrske.

 

Hocu reci, nismo mi toliko podeljeni kao drustvo, problem je u mafiji koja drzi medije i resurse u svojim rukama i to nece pustiti bez borbe. Naucili su nesto 5. oktobra, to znanje ce iskoristiti.

Edited by Caligula
Link to comment
13 minutes ago, Jumanji said:

@harper naravno sve se slazemo, samo mislim da si pomesao strane bar u mom postu. Mi smo prva, a oni ona druga i naravno da nam ne trebaju.

Na kraju toliko smo vec podeljeni, da me strasno...meh da kazem zanima, mada pre strepim, kako ce ovo cudo ovde da se zavrsi.... Svakog dana sam sve vise ubedjena da mirno nikako nece moci.

 

Da, moja greska. Meni je nekako prirodno da onaj ko je na poziciji moci bude prva strana pa sam previse nonsalantno procitao tvoj tekst i prevideo.

 

Sto se podeljenosti tice, tu se slazem s Caligulom. Naravno, uvek se drustvo nominalno moze podeliti na, recimo, normalne ljude i kriminalce ali to ne smatram drustvenom podelom, vec cinjenicom da u svakom drustvu postoje eticke anomalije koje vise ili manje zagadjuju javni prostor. Znam da postoje ljudi koji svesno i bez konkretnog interesa podrzavaju ovu vlast ali ono sto je zajednicko za sve njih sa kojima sam o tome razgovarao je da je njihov set verovanja baziran na sistematskim dezinformacijama kojima su izlozeni. Stoga ne smatram da oni cine nekakvu koherentnu grupu koja ima nekakvo misljenje razlicito od mog ili tvog, vise mislim da su u pitanju ljudi koji su ili izmanipulisani ili su svesno pristali na tu manipulaciju iz razlicitih razloga.

 

Misljenje je proizvod kognitivne radnje ili procesa koji prikuplja, skladisti i obradjuje informacije tako da one cine nekakvu smislenu logicku celinu. Recikliranje informacija, poluinformacija ili cak i presnih lazi koje svaka za sebe proizvode onaj opsti zakljucak koji direktno proizlazi iz te "informacije" prosto nije nikakvo misljenje i sa tim se nista ne moze uraditi osim mu okrenuti ledja. To cak nije ni verovanje u onom klasicnom tertulijanskom smislu, cak i za verovanje je neophodno da postoji organizovan skup fenomena, dogadjaja i vere u nepogresivost autoriteta koji proizvodi kakvu-takvu organizovanu misaonu celinu. Ovo sa cime se mi danas suocavamo nije s one strane razuma, ovo je cist ne-razum. Potucanje uma od tabloidnog nemila do pinkovskog nedraga kako bi taj um danas verovao u nesto a sutra u nesto sasvim drugo, danas zagovarao nesto a sutra nesto sasvim drugo, u zavisnosti od toga koja laz je tog dana na meniju. To je "misaoni" vetrokaz koji se ne moze uhvatiti ni za glavu ni za rep jer sam ne zna gde mu je glava a gde rep. Jedino sto taj vetrokaz zna i u sta se razume su licni interes, inercija i svesno prihvacena intelektualna lenjost. Pa sta ko od njih zagrabi.

Link to comment
41 minutes ago, Jumanji said:

@harper naravno sve se slazemo, samo mislim da si pomesao strane bar u mom postu. Mi smo prva, a oni ona druga i naravno da nam ne trebaju.

Na kraju toliko smo vec podeljeni, da me strasno...meh da kazem zanima, mada pre strepim, kako ce ovo cudo ovde da se zavrsi.... Svakog dana sam sve vise ubedjena da mirno nikako nece moci.

Pa i neće se mirno završiti..Valjda je to već jasno jebiga...

Link to comment

Grigorije pikao fucu sa Kakom, jedno vreme ga nisu skidali sa TV, pa je malo utihnuo (mozda je tad postao tajkun).

Kako god, citajuci zadnje stranice topica, moram odgledati.

 

Link to comment

vladika je daleko od male mace, što neko reče

koliko znam (iz hercegovačkih izvora), prilično je harizmatičan, u ličnom kontaktu naročito, čvrsto je držao ''vlast'' dok je bio dole vladika, sveštenstvo ga je poštovalo

 

e sad, biznis sa dodikom, zapravo nije sa dodikom, vladika se više bio bazirao na hercegovinu, trebinje i taj deo

znam pouzdano da mu crkvena plata nije jedini izvor prihoda, i pre će biti da onaj maserati nije bilo potrebno da đilas daruje :D

to su neki poslovi oko lokacija, nekretnina i sl. a sa tim sam imala dodira i u tom kraju, radeći neke konkurse i kontaktirajući dole sa ljudima

 

jednom sam se sticajem okolnosti našla na službi u uloškoj crkvi na neki svečan dan, ne sećam se više koji

službu vršio tadašnji kalinovački pop inače totalni kreten, koji je posle smenjen

elem, u toj propovedi, usta su mu bila puna vladike, te u zdravlje vladike grigorija, te molimo se za grigorija, na šta su prisutni  (a baš sam posmatrala face) vidno bili nezadovoljni

tj.jasno mi je bilo da grigorije dole među narodom (i to onim pametnijim i obaveštenijim) uopšte nije omiljen, a zapravo zbog toga što ga je dole većina smatrala za tajkuna a ne za vladiku

 

opet,  intelektualci (ali ne hercegovački ) ga mahom vole

a kako i ne bi, njemu kada govori, nemaš šta zameriti, a i lep je :D

i da, dole se priča da ima neke dečice okolo razbacane :tongue:

 

ja sam ga uvek sa uživanjem slušala, prosto te prikiva za stolicu

obzirom da je on bez sumnje izrazito inteligentan čovek, pretpostavljam da je u jednom momentu odlučio da se se distancira od idiotizma, bezgraničnog lopovluka, patologije i gluposti

to ga je koštalo, a verovatno će ga tek koštati, ali kao što rekoh, nije on mala maca, verovatno je ukalkulisao te napada i  moći če da ih izdrži, u svakom smislu

Link to comment

Nebojša Čović odgovorio vladiki Grigoriju saopštenjem :laugh:

 

 

Quote

Kao vernika, dobitnika ordena Svetog Save prvog reda od upokojenog Patrijarha Pavla, bez ikakvog povoda i sa meni još uvek nejasnim motivima, uvučen sam, čini mi se, u pokušaj unošenja velikog raskola u SPC. U to me "uvukao" ničim izazvan "onaj" Grigorije. Da ne bi bilo zabune i zamene teza, ne komentarišem izjavu Grigorija zato što je on to izjavio u "Utisku nedelje"...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...