Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Sto se tice Pinka, ja jos uvijek cekam one dokumentarne filmove koji ce pomoci u suocavanju sa prosloscu, sto najavise Pera i Sonja Biserko tad na press konferenciji u Sarajevu.
Ja bih bio mnogo srecniji da se s tom "medijskom kucom" resilo nakon 5. oktobra ali, izgleda, da cak ni najvecim demokratama jedan Pink ne smeta. Zato me i ne cudi da se ne snimaju dokumentarci o Pinku. Od silnih show programa po "luconosama demokratije" ta tema (a ni sagovornici) ne moze ni da stigne na red.A da, zaboravio sam, to se skupljaju parice za istrazivacko novinarstvo.
Link to comment
Ja bih bio mnogo srecniji da se s tom "medijskom kucom" resilo nakon 5. oktobra ali, izgleda, da cak ni najvecim demokratama jedan Pink ne smeta. Zato me i ne cudi da se ne snimaju dokumentarci o Pinku. Od silnih show programa po "luconosama demokratije" ta tema (a ni sagovornici) ne moze ni da stigne na red.A da, zaboravio sam, to se skupljaju parice za istrazivacko novinarstvo.
Pa dobro, zato su tu Pera i Sonja da se infiltriraju, kao onomad Toni Montano i Vuk Jeremić u SPS...Da uruše iznutra. Indeed, it was a plan so cunning and complex that it was very clever in it's cunningness and even more cunning in it's cleverness, and the complex part was ...
Link to comment
Pa dobro, zato su tu Pera i Sonja da se infiltriraju, kao onomad Toni Montano i Vuk Jeremić u SPS...Da uruše iznutra. Indeed, it was a plan so cunning and complex that it was very clever in it's cunningness and even more cunning in it's cleverness, and the complex part was ...
Pera i Sonja najmanje mogu da urade ono sto je bio, pre svega, posao onih koji su dosli na vlast nakon 5. oktobra na prici o "suocavanju sa prosloscu". To ih, naravno, ne opravdava da kohabitiraju sa ZM- em. Edited by melankolic
Link to comment
Ja bih bio mnogo srecniji da se s tom "medijskom kucom" resilo nakon 5. oktobra ali, izgleda, da cak ni najvecim demokratama jedan Pink ne smeta.
Pa, nisu rascistili sa njom, nego su jos utrcali u nju, a i Pera izmedju ostalih. U, pravu je Mitrovic kad kaze, pa ja da nisam radio sa Miorm Markovic, radio bi neko drugi, ona je sad u Sibiru, a ja imam jahtu, sorry, dvije jahte, a vi?
Zato me i ne cudi da se ne snimaju dokumentarci o Pinku. Od silnih show programa po "luconosama demokratije" ta tema (a ni sagovornici) ne moze ni da stigne na red.
Ja kad sam cuo sta su pricali na toj presici u Sarajevu rekoh, da bi trebali da snime dokumentarac o sebi. Da krenu od sebe, mislim na Pink. To bi dobar pocetak bio za suocavanje sa proslosti.
Link to comment
Ja kad sam cuo sta su pricali na toj presici u Sarajevu rekoh, da bi trebali da snime dokumentarac o sebi. Da krenu od sebe, mislim na Pink. To bi dobar pocetak bio za suocavanje sa proslosti.
A ne samo to. Trebalo bi u Epizodi 2- Dan nakon revolucije da se spomene zasto se stalo sa rusenjem zgrade Pinka zbog nelegalne gradnje?
Link to comment
A ne samo to. Trebalo bi u Epizodi 2- Dan nakon revolucije da se spomene zasto se stalo sa rusenjem zgrade Pinka zbog nelegalne gradnje?
Onda dodjes do Cede i Bebe, a ako zbog toga napadnes njih, sta ti je tek alternativa :ph34r: Tako da cutis i ako neces da gledas Grand Show, onda ti je tu uvijek i Veliki Brat, pa ti se smuci i jedna TV i druga, i fino ih otjeras u P.M. kao veceras sto sam ja, i fino otisao u Izbu a tamo pustili David Bowiea, a imaju i slatku novu konobaricu :wub:
Link to comment

Elem `vako... Delim mišljenje Velikog Poljaka, o sinoćnjem utisku. Lično sam nezadovoljan i pitanjima Olje koja bockala Čedu na ličnom/privatnom nivou, a još nezadovolniji zbunjenošću Čedinom da daje konkretne i otresite odgovore na takva uopštena pecaroška pitanja. Doduše i na glupava i nedorečena pitanja teško je dati jasne odgovore... <_<

...i ocepila ga je kurac, bila je prejadna...gusila ga je sa lukovicem kao da ceda iz njega progovara, pa amfilohije, dok na kraju nisu dosli do caleta, tu sam se izrigao i prebacio...sto li onda nije zvala lukovica u emisiju, nije dovoljno fin?...ne znam sta bi cedomiru da onako kulira i daje glupave odgovore, nemoguce da nije umeo bolje...i osim sto me olja nervirala do jaja, emisija je bila sranje...treba veran da je trejduje za miljkovicevu, cak i ona je postala zanimljivija i manje predvidljiva od olje......jeste, najnizem...
A siže diskusije o Peri izvukao je kolega Milarem... :P
zamolio bih koleze forumase da obrate paznju na sledece aksiome:-melankolicev svet je podeljen na dobro i zlo-pera pripada silama dobra-sve sto pera uradi, obzirom da pripada silama dobra, je dobro. cak iako ne izgleda tako na prvi pogled. cudni su putevi dobra (i pere).-svako ko se suprotstavlja silama dobra (i pere) je zna se sta je, ono drugo.-neki, od navedenih u gornjoj stavci, su jednostavno zavedeni. ne znaju sta pricaju, ali pera ce im oprostiti.pera prasta, ali ne zaboravlja. dobar je on.
pu, bači tu drogu, đavoli je izeli.
Popili, popili...
I za kraj pesmica o Čedi (skinuta sa LDP foruma da se zna da sam na liniji... :rolleyes: )Blic, Gale Janković"Čeda"Mi smo sada zemlja od uspeha reda,jedini je problem Jovanović Čeda!O Kosovu, Ratku, svako sme da laže,jedino je sramno šta tu Čeda kaže.U mišjoj rupi svaki miš se krio,sad važno je samo gde je Čeda bio.U fotelje meke uvališe dupe,i ne rade ništa, al' o Čedi tupe.Objektivna štampa bez savesti griže,pričama o Čedi tiraž stalno diže.U prošlosti bliskoj u sećanju ost'o,pa i danas smeta sa svojih pet odsto.Tako sve to traje, lik sija i bledi,nikako da saznam istinu o Čedi._________________ Edited by dare...
Link to comment
Elem `vako... Delim mišljenje Velikog Poljaka, o sinoćnjem utisku. Lično sam nezadovoljan i pitanjima Olje koja bockala Čedu na ličnom/privatnom nivou, a još nezadovolniji zbunjenošću Čedinom da daje konkretne i otresite odgovore na takva uopštena pecaroška pitanja. Doduše i na glupava i nedorečena pitanja teško je dati jasne odgovore... <_<
Da, jeste Olja bila ispod uobičajenog nivoa, moglo je to bolje, ali Čeda je izgledao kao zbunjeni đačić koji nije naučio pesmicu, ali pokušava, sve mucajući da poveže neke stihove koje je tu i tamo čuo.Ranije se dešavalo da me nervira što uvek govori nekim povišenim tonom, sve kao nešto iznerviran. Sinoć vidim, spustio ton, očekujem zanimljiv razgovor, kad ono, Čeda se malo plezio, malo pućio, malo više treptao, dok se Olja smejuljila, samo njoj znano čemu.Sve u svemu, Olja je uspela da skrpi par suvislih pitanja, a Čeda je uspeo da ni na njih ne odgovori suvislo.
Link to comment

nije ni transkript svemocan. kad ga ona pita: 'dakle, onaj ko nije sa nama, taj je nevidjeni idiot?' - ceda odgovara 'ne, ali...', medjutim izmedju njenog pitanja i njegovog odgovora ima tacno sekunda viska.... :lol:

Link to comment

Pre nekog vremena partijski kamarad mi je zapretio da počnem da na čašu gledam kao da je polu-puna, da ne smaram pozitivnu dečicu itd. pa tako promenih životni attitude. Gistro. Pa ajde onda krajnje polu-puno gledano, kad uporedim sa konfrontacijom sa Bojanom Lekić od pre dve i nešto više godina, rekao bih da je napredak nesporan. Lični utisak nedelje je promena vođinog stajlinga, pa će sad mlađahni funkcijoneri valjda da pređu iz džempera u sakoe sa košuljom bez kravate, a kad će da prestanu sa drugim vidovima izmotavanja, videćemo. Sve ostalo je bilo poprilično nezanimljivo. Čeda je uglavnom ponavljao isto što je rekao u intervjuu za Politiku, a Olja nije imala ništa novo da pita. A i šta bi drugo naši novinari pitali sem Kosova (di vam je Metohija nestala?) i Delte. Kad bi novinari počeli da dave sa glupostima poput zdravstva i socijalne politike koliko i Kosovom, , možda bi se neki političari i zajebali pa počeli i da misle o tome. Za razliku od nekadašnjeg Čede, ovaj je sad izgledao sasvim cool, smireno, kanda je posegao za sadržajem moje fijoke pa se mašio sadržaja moje vitrine. Valjda je to sad nova taktika medijskog nastupa i nije loše, mada me je onaj namešteni smešak u par navrata podsetio na Tomu Nikolića. Srećom, onog cinizma nema još uvek. Valjda tako izgleda ne-ekstremni Čedomir. Ne znam šta mu je trebalo da pomene Oca, al ajde sad... Emisija dosadna, dijalog predvidljiv, kao i srbijanska politika.Ipak, najvažnije od svega, Čeda je konačno dobio solo nastup u Utisku, baš kao i ostale velike face. To valjda nešto znači...

Link to comment
nije ni transkript svemocan. kad ga ona pita: 'dakle, onaj ko nije sa nama, taj je nevidjeni idiot?' - ceda odgovara 'ne, ali...', medjutim izmedju njenog pitanja i njegovog odgovora ima tacno sekunda viska.... :lol:
:o Nije valjda?Ih, al ti je komentar... <_< Ja ocekivao, sad kad Larko krene na pola gusto kucane strane da analizira Cedine komentare Amfilohija, Delte, Tate pa i promene sistema vrednosti u Srbiji... nikad kraja... kad ono samo anegdota... :(
Link to comment
:o Nije valjda?Ih, al ti je komentar... <_< Ja ocekivao, sad kad Larko krene na pola gusto kucane strane da analizira Cedine komentare Amfilohija, Delte, Tate pa i promene sistema vrednosti u Srbiji... nikad kraja... kad ono samo anegdota... :(
strpljenja, rekoh da transkript nije svemocan, no ipak je odlican za analizu kakvu ti ocekujes.@ zabalujev - odlicno, kao i uvek. :)
Link to comment
:o Nije valjda?Ih, al ti je komentar... <_< Ja ocekivao, sad kad Larko krene na pola gusto kucane strane da analizira Cedine komentare Amfilohija, Delte, Tate pa i promene sistema vrednosti u Srbiji... nikad kraja... kad ono samo anegdota... :(
Moj je utisak da je Larko izvukao jedino što je interesantno rekao gost u emisiji.
Link to comment
@ zabalujev - odlicno, kao i uvek. :)
Pazi koga hvališ, onomad sam imao jednu kratku razmenu mišljenja s Predsednikom u kome su se naši pogledi na kvalitet resursa poprilično poklopili wink.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...