Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

RIP Vladan Živković

 

Iako se poslednjih godina rijetko pojavljivao na filmu i TV, čak i u ovoj hiperprodukciji serija, prošle godine je bio prilično aktivan u dešavanjima u domaćoj filmskoj industriji.

 

Bio je predsednik Udruženja filmskih glumaca Srbije, pa samin tim i zvanični organizator Filmskih susreta u Nišu, na kojima je došlo do incidenta između Bjele i Gage. Čini mi se (nisam siguran) da je pominjan i kao jedan od svjedoka tuče.

 

Gore navedena funkcija obezbijedila mu je mjesto u Upravnom odboru Filmskog centra Srbije, pa je tako bio jedan od njih devet koji su odbili predlog Komisije FCS za finansiranje filmova Markovića, Žilnika i Dragojevića, vjerovatno pod pritiskom Jelene Trivan. Četvoro članova tog UO kasnije je dalo ostavke, a Živković se tim povodom nije oglašavao.

 

Početkom decembra Vladan Živković je napunio 80 godina, čime se pridružio vrlo malobrojnom društvu kolega 80+, ali se u tom društvu, nažalost, vrlo kratko zadržao.

 

PS

 

U filmu Kad budem mrtav i beo njegov lik se zove Bubreg, a u seriji Vruć vetar bio je čuveni Mile Kontraš. Mile Bubreg je bio Diklić u Nacionalnoj klasi.

Edited by colonelo
Link to comment

Iskreno, bio sam ubedjen da je imao vise.

Tuzna vest :cry:

 

A spremao sam se oko NG da pogledam They All Laughed iz '81, bice izgleda veceras

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Pre nekoliko meseci proslavljali jubilej za The Last Picture Show

 

spacer.png

 

Inace, Targets je verovatno jedan od najimpresivnijih debitantskih filmova, gde je Bogdanoviceva genijalnost dosla do izrazaja..

  • +1 1
Link to comment

Nekad sam paper moon gledao jednom godisnje... 

 

Zanimljiv tip, iako srbin, bio je ne samo dobar reditelj, vec i filmski, kako bi se to reklo, aj recimo filmski novinar, poznati su njegovi razgovori sa hawksom, hitchcockom i fordom (posedujem knjige razgovora sa prvom dvojicom, izuzetno zanimljivo stivo), ali cuven je intervju sa fordom, gde petera zanima kako je ford snimio neku scenu sa stewartom i widmarkom cini mi se, pa ga pita "how did you shoot that scene?" a ford cuti jedno desetak sekundi pa kaze "with the camera"... 

 

Rip

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
Nekad sam paper moon gledao jednom godisnje... 
 
Zanimljiv tip, iako srbin, bio je ne samo dobar reditelj, vec i filmski, kako bi se to reklo, aj recimo filmski novinar, poznati su njegovi razgovori sa hawksom, hitchcockom i fordom (posedujem knjige razgovora sa prvom dvojicom, izuzetno zanimljivo stivo), ali cuven je intervju sa fordom, gde petera zanima kako je ford snimio neku scenu sa stewartom i widmarkom cini mi se, pa ga pita "how did you shoot that scene?" a ford cuti jedno desetak sekundi pa kaze "with the camera"... 
 
Rip
Ford je imao te momente:
Koja je poruka vašeg filma?
Poruke šaljem poštom.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
2 minutes ago, MocaVukotic said:

cuven je intervju sa fordom, gde petera zanima kako je ford snimio neku scenu sa stewartom i widmarkom cini mi se, pa ga pita "how did you shoot that scene?" a ford cuti jedno desetak sekundi pa kaze "with the camera"... 

 

:)

 

  • Haha 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...