Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Sad vidim da je juce umro Douglas Trumbull, jedan od najznacajnijih i najuticajnijih kreatora specijalnih efekata (2001: A Space Odyssey, Blade Runner, Close Encounters of the Third Kind, Star Trek: The Motion Picture...), dok je kao reditelj potpisao Silent Running i Brainstorm.

 

 

Spoiler

spacer.png

 

 

 

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
Sad vidim da je juce umro Douglas Trumbull, jedan od najznacajnijih i najuticajnijih kreatora specijalnih efekata (2001: A Space Odyssey, Blade Runner, Close Encounters of the Third Kind, Star Trek: The Motion Picture...), dok je kao reditelj potpisao Silent Running i Brainstorm.
 
 
Spoiler

FLFnw-XX0AcSSC8?format=jpg&name=small
 
 

 

RIP







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Reći ću da su njegove kritike filmova i kjniga (govorim o ovom poslednjem angažmanu baš na nova portalu), bez obzira na moje afinitete bile redovno i sa zadovoljstvom čitane, a često i inspiracija.

  • +1 4
Link to comment

bio je matori elitista, starog kova, iako se bavio i savremenim delima... ja sam ga upamtila po jednoj jako ruznoj sceni, na koncertu u sava centru, kada je gostovao marinski i gergijev, sve vreme je mumlao, u sred koncerta grdio zenu koja je dosla na koncert sa detetom sa smetnjama u razvoju (autisticno) koje se uzjogunilo, izgubilo strpljenje i bilo malo bucnije. gotovo sam sigurna da nije imala kome da ga ostavi na cuvanje, da je imala ogromnu zelju da slusa gergijeva, da je mozda i bila neka muzicarka, studirala muziku itd... ja mislim da nema vece tragedije od one koja prati zivot ljudi sa autisticnom decom, a kako imam dosta slucajeva bliskih prijatelja koji imaju takve probleme, znam sa cim se sve suocavaju u ovoj nasoj zemlji. a pogotovo ukoliko zene ostanu samohrane majke (cest slucaj, narocito u unutrasnjosti)... tako da sam tu izgubila svako postovanje za njegovu covecnost, ali da je bio i ostao odlican kriticar za film i knjizevnost, a i javna pojavljivanja su mu bila odmerena i pametna, ne sporim.

u svakom slucaju veliki gubitak za kulturu ove nase nesrecne zemlje....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...