Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Gledao sam, nadao sam se da ce Pascal da pruzi jos bolji mec jer Roach zna da iskoristi eksplozivne boksere, nadao sam se da ce da menja uglove i koristi kombinacije i iskoristi neke Kovaleve nedostatke koje sam primetio (pored kojih je i dalje najveca zverka u kategoriji), ali je sad jasno koliko Pascal nije isti jos od njihovog prvog meca, plus kad osete jacinu udarca strategija im pada u vodu i prelaze u survival mode. Izmedju ova dva meca protiv Kovaleva, boksovao je protiv Gonzaleza koji je jako dobar samo mu fali iskustvo na top nivou i taj mec je bio jako neizvestan i odlican, verovatno mec 2015. Sad je bio jos vise uplasen da povuce obarac nego u prvom mecu i nije mogao nista da uradi samo jednim udarcem. Kovalev je bio jos ubedljiviji nego prosle godine.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Мислио сам да је неко гледао па да ми каже да ли да погледам или не. Касније сам нашао снимак, Коваљев га рутински одрадио, није било претерано занимљиво.

Link to comment

Ovo je odlicno ako je istina:

 

 

Skillwise Lomachenko ima prednost mada je i Walters jako dobro tehnicki potkovan, ali je Walters mnogo vecih dimenzija i fizicki prejak, da bi verovatno mogao da boksuje i u welter kategoriji, tako da me ne bi cudilo da pobedi Lomu, zbog tih njegovih dimenzija ga dosta ljudi i favorizuje protiv Lome. Na slican nacin vidim i moguci okrsaj izmedju Chocolatita i Inoue za par godina kad japanac stekne iskustvo.

BTW Kazu da je El Gallo odbio rematch protiv Chocolatita, njegov tim kaze da jos nije spreman.

Edited by Staklena Brada
Link to comment
  • 2 weeks later...

Isti Keith Thurman koji je govorio kako ga svi top bokseri iz weltera duckuju, se cele 2015. se krio od javnosti da ga ne bi pitali da li ce da boksuje protiv Portera, na kraju sam bio srecan kad sam video da je mec konacno dogovoren za mart. Tada sam pomislio da je covek mozda stvarno hteo mec sa Porterom (po meni B level oponent u najboljem slucaju) i da ga je to samo Haymon cuvao kao sto obicno radi sa svojim bokserima. Danas mi je drugar sa boksa poslao link o tome da je mec odlozen zato sto je Thurman doziveo saobracajnu nesrecu i tu sam reko ok, jbg, nesrece se desavaju, nije njegova krivica. I sad vidim na boxingscene:

 

1602240111410100.jpg

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Ah samo sto sam se vratio kuci i kliknuo na Remijev link i uhvatim tek post fight intervjue, vidim da je split decision, zanimljivo, jedva cekam da vidim sutra snimak. Kako vam se cinio mec i je l' zasluzeno uzeo Frampton?

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Po meni jeste. Slab meč, prvih osam rundi očaj, Frampton kao tražio neku borbu, međutim Quigg prilično rezervisan.

Trener ga trgnuo rekavši mu da su ovi bodovali 6:1 za Framptona, što je ovog šokiralo. Završnica, poslednjih 4 runde, pristojno.

Šteta pre svega za Quigga, ne mislim da je oštećen, nego ga jednostavno mlitav ulazak u meč koštao pobede.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Gledao Warda, jako dobar i uzbudljiv mec, Ward do rutinske pobede ali daleko od A gamea, osim ako vam HBO komentatori nisu isprali mozak! FUCK HBO! Ne mogu vise da ih podnesem, kapiram da trebaju da prodaju Kovalev Ward mec ali ovo je smesno sta sam slusao, znaci vise nikad HBO stream u zivotu, ili idu na mute. Ward kao i uvek majstorski kontrolise distancu, jasno je pobedio, dosta odlicnih poteza, countera, ali je pogodjen sa mnogo vise udaraca nego sto je to pre bio slucaj, mozda je zardjao, a mozda je i zbog toga sto u novoj kategoriji nije ogroman za protivnike kao sto je bio u super srednjoj pa ga je i prespori, predvidivi, jednodimenzionalni Barrera zakacio vise puta nego sto sam ocekivao. Sve u svemu lepa borba za pogledati, Ward je majstor svog zanata, ali ovakav nije spreman za Kovaleva.

Link to comment

Uh, sad prelistavam sajtove, twiter, loše vesti iz Engleske, Nik Blekwel u indukovanoj komi, imao krvarenje na mozgu.

Srušio se u ringu posle meča i iznet na nosilima. Brutalno ga prebio Jubank, ja se prebacio odma na sledeći meč Bruka i Biziera, 

tako da do sad nisam imao pojma koliko je loše ovo ispalo po Blekvela. Sudija je u najmanje dva navrata ranije morao da prekine meč.

Tek u desetoj rundi kada se iznad levog oka pojavila ogromna oteklina kod Blekvela, sudija je posle lekarskog pregleda prekinuo meč.

 

Ono sinoć je stvarno bila demonstracija sile od strane Jubanka, i bilo je lepo za gledati, opasne kombinacije je slagao, Blekvel je uspeo u jednom 

momentu da uzdrma Jubanka, krošeom u bradu, ali se ovaj izvukao i nastavio dalje da gazi u brutalnom stilu. 

 

Inače sa Blekvelom u ringu se pojavili Tajson Fjuri i Džo Sanders, a Jubank Jr. se u toku meča u dva navrata direktno iz ringa posle udaraca

okretao i obraćao Fjuriu, koji je poludeo, kao i Sanders, koji nije bio ništa bolje raspoložen, tražeći obračun na kraju meča.

 

Otac i sin Jubank i nisu baš omiljenje ličnosti u britanskom boksu. Meni isto deluju kao šabani, pogotovi matori koij glumi nešto, a harizma nula.

Mlađi je u toku priprema za meč objavio snimak kako nokautira sparing partnera, i svi su se složili da je veoma nekorektno to što je uradio.

A sad čitam i da je nastavio da slavi i posle Blekvelovog kolabiranja u ringu i davanja veštačkog kiseonika.

 

Warda nije teorije da odgledam, umoran sam ko pas bio. Skinuću kad se bude pojavilo.

Link to comment

https://twitter.com/BreatheSport/status/714119906871025664

 

 

“If the referee doesn’t stop it, I don’t know what to tell you, but I will tell you this, if he doesn’t stop it, and you keep beating him like this, one, he’s getting hurt, two, if it goes to a decision, why hasn’t he stopped the fight? I don’t get why, so maybe you shouldn’t leave it to the referee. Now you’re not going to take him out to the face, you’re going to take him out to the body.”

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...