Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

moje novo mače je sve ludje. što bi rekao mija aleksić..kad se sad nisam šlogir'o nikad neću...e tako  meni bi sinoć. elem, imamo mrežu na terasi koja je iz praktičnih razloga imala da bude prikačena na drveni okvir koji je ušrafljen preko postojećeg gelendera i tende koja se ne koristi, a to su one trixie mreže i moraju se ukucati, priheftati ili kako god pričvrstiti. tako i naša uheftana na sto mesta, zlu ne trebalo. a mačkovka prosto obožava terasu i jedini trenuci kad mjauče je kad je neko na terasi da je podigne i drži pa da ona gleda kroz mrežu. onda se to gledanje pretvorilo u griženje mreže (dobro pa ne može da se pregrize), i tu u cošku ima neki drveni vojnički sanduk te se ona popne i kao pokušava da gleda. no, ipak je to nisko, pa se propinje.  prvo je uštva provalila drveni okvir i da moze da zabije kandžice u njega, te se par puta popela i bila sklonjena. a sinoć....šta je rovarila ne znam, ali izgleda da  jedna heftalica nije bila dobro uheftana pa je otpala da li od vetra ili  je uštva vukljala, ko će znati...uglavnom, izlazim na terasu i spazim je u tom ćošku SA SPOLJAŠNJE STRANE mreže i okvira. znači....5. sprat (sa mezaninom je 6.) i noge su mi se odsekle. ma šta noge...i ruke i glava i sve. kako god bilo, izgleda da je ta heftalica spala, mala je provalila da tu ima neki prazan prostor i lepo se provukla i otišla s druge strane. kako sam joj prišla mirno ne znam i polako provukla ruku i zgrabila je, uvukla unutra, ne znam...

tako da ćemo morati da još neke daske prikucamo preko tih krajeva mreže, jer imamo opasnog djavola u kući. inače, uspeva da se popne na vrata, na orman uz zavidan pogled mačora koji je ne podnosi nikako i dalje, čak reži i na nas kad je ona blizu. inače, ulazi i u frižider i legne unutra. ne smeta joj ni hladnoća, ni voda jer obožava i kupatilo i obitava često u kadi kao kyle xy... ne plaši se ničeg i prava je baraba.

Link to comment
3 hours ago, Sara said:

Zaboravih malo Cicmica na terasi, slučajno, dobih tiradu kako je ona "sobna mačka i mora da bude na sobnoj temperaturu.... " 

Novootkriveni mačkari su stoput gori od vekovnih kučkara ;)

 

kao moj muž...smrznuće se mačka

3 hours ago, renne said:

kako neko može da "zaboravi" mačku na terasi???

 može, može...nama šmugne i pritaji se jer voli da bude na terasi, a iz prethodnog posta zna se i zašto. ubedjena sam da je smišljala kako da provali mrežu.

3 hours ago, Sara said:

Evo ga:D

Slučajno, nisam primetila kad je izašla

.... sve na moj račun tim povodom mi je već rečeno

 

same here...samo neke mačke su djavolskije od drugih. kod moje drugarice su sve vaspitane i ne penju se ni na sto, a ova moja sedi na ketleu opušteno, mikrotalasnoj itd. strašno je spretna i sad smo pooštrili mere opreza

Link to comment

Cicmic se fala bogu nigde ne penje, ali mi nju izvodimo kad god traži što nije bilo već više dana, još od slučaja komšije sa lopatom. 

Trudim se da je držim na oku i uglavnom dobro pogledam jer je extra kamuflažna, al eto ipak se desi. 

Kuražim se da joj radim analize krvi, pa ako bude moglo da je vakcinišem ali mi je frka

Link to comment

cicmic jok, ne moljaka ni kod stola, generalno je potpuno nezainteresovana kada jedemo osim u dva slucaja

1. ako jedem u krevetu, tad se prikljuci sta god da je u pitanju, ali samo da bi pokusavala da mi izbije kasiku/viljuski ili stagod iz cinije

2. ako neko secka meso u kujni, tad naskakuje na nogu onome ko secka, medjutim kad joj das malo, obicno samo sedi i gleda i prepusti Loku da joj smaze

 

 

edit: ima i novi fetis, kad citam knjigu ona se montira na mene i cepka coskove, najbolje sto je sve sto trenutno citam pozajmljeno, pa sam morala da uvijem knjige u hartiju da moze i ona malo da se zabavlja. Oprostice joj drugarica pokoju busnu stranicu 

Edited by Sara
Link to comment
Gagilija@ kad bih videla Cicmica na simsu sa spoljne strane mislim da bi me shlog strefio momentalno
Ne znam odakle mi sabranost da pridjem mirno i zgrabim je. Srecom pa je mala inace bi se strmeknula. 20190214_010553.jpeg

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...