Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

4 hours ago, peralozac said:

 

Đinđa iz te faze ne izlazi već tri godine. To je ustvari jedino mesto gde smo je videli da pije licka vodu, iz čančeta nikad tj. mi je nikad nismo videli. Juče smo je vodili na redovnu vakcinaciju, rekli nam da normalno izgleda i nije dehidrirana. Možda se srami pred nama da pije :). Poneli onu tabletu protiv crva da uvalimo profesionalcu da joj da, kad profesionalac, iako ima neki dugački "aplikator" gde se na kraj stavi tableta, smotan kao i mi - Đinđa ako iz prve ne proguta i ispljune posle se gica kao luda, muka živa. 

:D ove naše stokice isto lickaju slavinu, ali piju vodu i iz posudice redovno. ne mogu da se požalim ni na tabletice - izmrvili smo im 3x te protiv glista, pomešali sa nekim paštetastim suplementom i smazale su sve bez ikakvih problema. bar to...

ja i dalje ne mogu da se načudim koliko su različite iako su sestre. juče je kod nas bila neka poluoluja i grmilo je: nina (crno-bela) ne zarezuje ni 2%, lizi (šarena) pod klis pod krevet svaki put, nije htela ni u krilu da nam bude. noćas se uvukla pod pokrivač jadna. jadna i ja jer sam se ukočila od nepomeranja, al ajd...:happy:

Link to comment
1 minute ago, Sara said:

Cicmic je u fazi da gura šapu u svaku čašu koja se ostavi nebranjena, a puna. Onda vodu/kafu otresa naokolo. To joj se baš sviđa. 

 

:lolol:imamo i ovo. lizi. sva sreća samo vodu.

nina pak voli da lizne penu od piva... :happy:

Link to comment

Tabletu antihelmintika oblepiti malt pastom. Ako voli pastu, halapljivo će smazati sve. Ponekad ni to ne uspeva, jer se dogodi da oprezno liže malt dok ne dođe do tablete, a onda bez treptanja gleda u stilu "kako objašnjavaš ovo". 

 

Link to comment

negde sam procitala (mozda i ovde) da je mackama koje se mnogo opiru da pojedu pilulu, fora udrobiti prah u sasvim malo pastete i namazati na sapu, posto mrze da su prljave olizace sve u rekordnom roku

Link to comment

aha, stavljala i ja na sapu pa je otresla da se zalepilo za prozor. ja sam nabavila neke pastete pa onda tu uvaljam, inace ona pasta je super prvi put, drugi put vec bljucne.

mala macka ulazi u kadu u toku  covekovog kupanja, bez problema, ne smeta joj voda, ne mogu je isterati iz kupatila. uopste nema strah od vode, ono kao smeta joj pa se otrese, ali nastavlja i dalje. oticanje vode u slivnik joj je fascinantno, sedi i gleda kako to funkcionise.

Link to comment

old but gold:

 

Kako mački dati tabletu:

01 Uzmite mačku i smestite je na levu podlakticu, kao da držite bebu. Desnim kažiprstom i palcem obuhvatite mačija usta sa obe strane i nežno pritiskajte obraze držeći tabletu u desnoj ruci. Kad mačka otvori usta, ubacite tabletu. Dopustite mački da zatvori  usta i proguta tabletu.

02 Pokupite tabletu s poda i mačku iza kauča. Smestite mačku na levu ruku i ponovite postupak.

03 Pokupite mačku iz spavaće sobe i bacite mokru tabletu.

04 Uzmite novu tabletu iz pakovanja, smestite mačku na levu ruku, istovremeno levom rukom čvrsto držeći šape. Prisilno otvorite čeljust i pogurajte tabletu u dno usta desnim kažiprstom. Zatvorite joj usta i držite ih zatvorenima dok odbrojite do deset.

05 Pokupite tabletu iz akvarijuma i mačku iz ormana. Pozovite supruga iz bašte.

06 Kleknite na pod s mačkom čvrsto uklještenom između kolena, držeći joj prednje i zadnje noge. Ignorišite potmulo režanje koje dolazi od mačke. Supruga navedite da joj čvrsto drži glavu jednom rukom, dok joj vi u usta gurate drveni lenjir. Namestite tabletu da sklizne niz lenjir i žustro istrljajte mačkin vrat.

07 Pokupite mačku s garnišne, izvadite novu tabletu iz pakovanja. Zapišite u podsetnik da kupite nov lenjir i zakrpite zavese. Oprezno počistite razbijene figurice i delove vazne s polica i ostavite ih sa strane za kasnije lepljenje.

08 Zamotajte mačku u debeli peškir i supruga zamolite da legne na mačku tako da joj samo glava viri iz njegovog pazuha. Stavite tabletu na kraj slamke, olovkom mački prisilno otvorite usta i snažno dunite u slamku.

09 Pročitajte uputstvo s kutije tableta i proverite da nisu štetne za ljude, zatim popijte pivo da odstranite ukus tablete. Zalepite flaster na ranu na ruci supruga, te hladnom vodom i sapunom operite krv s tepiha.

10 Pokupite mačku iz komšijine garaže. Uzmite novu tabletu. Otvorite još jedno pivo. Stavite mačku u kuhinjski ormarić, zatvorite vrata ormarića na mačkin vrat, tako da samo glava viri. Kafenom kašičicom odlučno otvorite usta mački. Elastičnom gumicom ubacite tabletu u grlo.

11 Donesite šrafciger iz garaže i ponovo montirajte vrata kuhinjskog ormarića. Popijte pivo. Dohvatite bocu šljivovice. Sipajte u veću čašu i popijte. Stavite hladne obloge na obraz i proverite datum kad ste zadnji put primili injekciju protiv tetanusa. Dezinfikujte povrede na obrazu gazom namočenom u šljivovicu. Popijte još jednu čašicu. Bacite pocepanu majicu koju ste nosili i uzmite novu iz spavaće sobe.

12 Pozovite vatrogasce da skinu mačku s drveta preko puta ulice. Izvinite se komšiji  koji se zabio u ogradu dok je pokušavao da izbegne mačku. Uzmite poslednju tabletu iz kutije.

13 Zavežite prednje noge prokletog skota konopcem za kuhinjski sto, pronađite debele baštenske rukavice u garaži. Ugurajte joj tabletu u grlo i nakon toga veliki zalogaj mesa. Slobodno budite grubi. Držite joj glavu vertikalno i sipajte pola litre vode u grlo kako bi se sprala tableta.

14 Popijte ostatak šljivovice. Zamolite supruga da vas odveze u hitnu pomoć, mirno sedite dok vam doktor zašije prste i podlakticu, te odstrani komadiće tablete iz desnog oka. Na putu kući nazovite prodavnicu nameštaja i naručite novi kuhinjski sto.

Kako psu dati tabletu:

01 Ugurajte tabletu u komadić slanine.

02 Bacite je u vazduh.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...