Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Da vas pitam, da li je normalno da mačka ne voli radijator? :unsure: Ova moja ga baš izbegava, čak i kad stavim neku prostirku da je ne greje direktno. (Jedina druga mačka koju sam imao - pre dosta godina - je obožavala da se izležava na radijatoru, samo kad joj postane pretoplo malo digne dupe u vis i nastavi da spava.)Nikad pre nisam video mačku koja beži od radijatora. Ni ispred kvarcne peći neće, u najboljem slučaju pozicionira se sa strane. Inače voli da joj je toplo, umotava se i u odeću na gomili i u jorgan i gde god stigne, ali...

Link to comment
luba, ako si iz beograda/srbije, gde ima da se kupi ta lezaljka za radijator?
izvini sto tek sad odgovaram - ovaj sam kupila u petsopu u makenzijevoj, otprilike preko puta stare vltave. nije bilo skupo, oko 10ak evra. pravi ih ona firma trixie, i kod ovih moze i da se naruci. mozda ima u pet centru takodje.al imam utisak da je lako napraviti, sad sam stavila da se pere ta kao navlaka, pa cu da slikam skalameriju da vidis.
Link to comment
izvini sto tek sad odgovaram - ovaj sam kupila u petsopu u makenzijevoj, otprilike preko puta stare vltave. nije bilo skupo, oko 10ak evra. pravi ih ona firma trixie, i kod ovih moze i da se naruci. mozda ima u pet centru takodje.al imam utisak da je lako napraviti, sad sam stavila da se pere ta kao navlaka, pa cu da slikam skalameriju da vidis.
no frx, bas cu da potrazim, iako je zima prosla. pre par godina sam trazila u pet centru, ali su imali samo one za kockaste radijatore (novije). posle nisam ni trazila. jos sam im slala mailove i slike i pet puta dobijala isti odgovor, imamo potrazite na odeljenju blabla i nikako da ukapiraju da postoje 2 vrste, a da oni imaju samo jednu.hvala ti puno, moja smrzotina ce se jako obradovati jer obozava da lezi po radijatorima narocito ako je stavljen ves da se susi :lol:
Link to comment

Kao sto svi znamo, Japanci su carevi :lol:http://www.b92.net/putovanja/zanimljivosti.php?yyyy=2012&mm=04&dd=11&nav_id=599561

Japan: uz kafu naručite i - mačkuMačke su polako postale glavna "porudžbina" u neobičnim japanskim kafićima. Naime, umesto kafe, u njima možete poručiti mačku koja će vam praviti društvo.6815477144f85716bc31e0109202499_640x427.JPGMnogi Japanci nemaju vremena za kućnog ljubimca, pa ljubav prema životinjama nadoknađuju u takozvanim “mačijim kafićima”. Tu mogu do mile volje da se maze sa ovim životinjama, a da pri tom ne moraju da svakodnevno brinu o njima.Iako je prvi kafić te vrste (Cat Flower Garden) otvoren u Tajpeiju na Tajvanu 1998, koncept je procvat doživeo u Japanu gde je samo u poslednjoj deceniji otvoreno 150 takvih mesta.Uživanje u društvu mačaka nije nimalo jeftino – sat sa krznatim mazama košta 900 jena, što je oko 8,5 evra, a svakih 15 minuta naplaćuje se dodatno po dva evra.Ako uz macu želite i piće, to će vas koštati još dva evra, ali je to ipak nešto jeftinije od kafe u ostalim kafićima koja košta u proseku četiri evra.Mačiji kafe Nekorobi u Tokiju naplaćuje i do 1.200 jena (11 evra) po satu vikendom i praznicima, ali zato dobijate besplatne grickalice i pića iz automata.Cat Magic u Nagoji nudi kompletan meni koji je uključen u cenu.Pošto se mačiji kafići u Japanu tretiraju kao izložbena mesta (poput zoo-vrtova), oni ne prolaze strogu regulativu vezanu za serviranje hrane i služenje pića, kakva važi za tradicionalne restorane.Međutim, oni imaju precizna pravila za postupanje sa životinjama. Gostima nije dozvoljeno da bude mačke koje spavaju, gnjave ih ako su nervozne ili se fotografišu sa blicevima.Nedavno je usvojen i zakon o zaštiti životinja koji takođe zabranjuje izlaganje kućnih ljubimaca posle 20 časova, sa čim se mnogi vlasnici ovih lokala ne slažu.
:Hail:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...