Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nista.Isao po belosvetskim veterinarskim forumima, citao, gledao - ne opstoji patern, svaka je macka individualac i u motivima i u nacinu nestajanja/vracanja. Neke se vrate za tri dana, neke za pet, nekih nema i po par nedelja pa se vrate - cesti su slucajevi da se macka pojavi i posle par godina.Ne znam, nadamo se. U svakom slucaju baraba je svuda po stanu ostavla tragove, rupice od zuba, tragovi kandzi po namestaju, u mobilnom imam slike i videoe sa njim (snimao dok smo se trudili da ga udomimo) koje ne smem da pogledam, cinija sa hranom jos stoji kod frizidera:( mislim, gubio sam macke/pse i do sada (jedan pregazen, drugi umro od starosti, dva psa takodje) ali sam makar znao sta se desilo sa njima. Ovo sa Mikom je bas lose, svi scenariji su otvoreni a ja i zena se bas vezali za njega (ona je gora od mene, juce plakala u dva navrata)javljam ako se vrati, prvi cete saznati:) hvala na brizi

Link to comment
Nista.Isao po belosvetskim veterinarskim forumima, citao, gledao - ne opstoji patern, svaka je macka individualac i u motivima i u nacinu nestajanja/vracanja. Neke se vrate za tri dana, neke za pet, nekih nema i po par nedelja pa se vrate - cesti su slucajevi da se macka pojavi i posle par godina.Ne znam, nadamo se. U svakom slucaju baraba je svuda po stanu ostavla tragove, rupice od zuba, tragovi kandzi po namestaju, u mobilnom imam slike i videoe sa njim (snimao dok smo se trudili da ga udomimo) koje ne smem da pogledam, cinija sa hranom jos stoji kod frizidera:( mislim, gubio sam macke/pse i do sada (jedan pregazen, drugi umro od starosti, dva psa takodje) ali sam makar znao sta se desilo sa njima. Ovo sa Mikom je bas lose, svi scenariji su otvoreni a ja i zena se bas vezali za njega (ona je gora od mene, juce plakala u dva navrata)javljam ako se vrati, prvi cete saznati:) hvala na brizi
Uh ne vredi se sekirati...Naravno lako je meni da kazem sa strane.Macke su to znaju da se brinu o sebi...
Link to comment

:) ma znam sve, od detinjstva sam mackar. Nego me ubi neizvesnost. Kada sam ga pronasao imao je oko cetiri meseca i bio je u ok stanju, dernjao se po blokovima i verovatno hranio iz kontejnera. Snalazio se tad, sto se ne bi snasao sad kad je porastao i doterao do pet i po kila.

Link to comment

Sto mene nerviraju sa tim pentranjem po tehnici :)Jedan od ove moje dvojice je jedno vreme imao obicaj da skace na TV u mojoj sobi (srebrni samsung sa katodnom cevi gde ima dosta mesta)Onda je jednom odlucio da skoci na LCD TV u drugoj sobi i naravno prosuo se pozadi jer nije imao na sta da se doceka :)

Link to comment

jutros smo kastrirali bratju, sjebaše mi dan njihove tužne face :( malko su tumarali ošamućeni, gegajući se uz padanje po gajbi. jedan je uspeo da se popiški na kauč...čime sad to oprati? :frust:

Link to comment
jutros smo kastrirali bratju, sjebaše mi dan njihove tužne face :( malko su tumarali ošamućeni, gegajući se uz padanje po gajbi. jedan je uspeo da se popiški na kauč...čime sad to oprati? :frust:
Prvo mu daj malo sirćetom preko jer to jedino može da ubije miris, posle pereš čim hoćeš.
Link to comment
jutros smo kastrirali bratju, sjebaše mi dan njihove tužne face :( malko su tumarali ošamućeni, gegajući se uz padanje po gajbi. jedan je uspeo da se popiški na kauč...čime sad to oprati? :frust:
Moja rodjaka je dozivela stres kad je kastrirala dve macke od scene tog teturanja i totalnog gubitka ravnoteze koji mukice imaju.Uhvatila je panika da su gotove i da umiru :isuse: a lepo joj veterinar rekao da ce biti malo neprijatna scena ona krenula panicno da zvrcka ljude...
Link to comment
Prvo mu daj malo sirćetom preko jer to jedino može da ubije miris, posle pereš čim hoćeš.
Tresko care, veliko ti hvala za ovaj hint. Nije se još osušilo ali deluje ok za sada, nema smrada mačje izlučevine. Natopio sam sirćetom i jednu smrdljivu fleku od pre neki dan, možda i to uspe da sredi.
Moja rodjaka je dozivela stres kad je kastrirala dve macke od scene tog teturanja i totalnog gubitka ravnoteze koji mukice imaju.Uhvatila je panika da su gotove i da umiru :isuse: a lepo joj veterinar rekao da ce biti malo neprijatna scena ona krenula panicno da zvrcka ljude...
i tugaljivo i smešno u isto vreme. malo je falilo da ih se žena reši preko oglasa zbog prinove al je noćas oko 2am promenila odluku. malo je falilo da doživim otvoreni prelom srca...
Link to comment
i tugaljivo i smešno u isto vreme. malo je falilo da ih se žena reši preko oglasa zbog prinove al je noćas oko 2am promenila odluku. malo je falilo da doživim otvoreni prelom srca...
hey moje drugarice sestricina odrasla u punoj kuci macaka. evo ga zivo, zdravo, nezapisano i neasmaticno dete.ali kapiram tzv. drajv da se to ucini. kapiram ali ne podrzavam. jel su piskili pre kastracije po kuci pa je gospodja zato tela da ih udomljava?
Link to comment
hey moje drugarice sestricina odrasla u punoj kuci macaka. evo ga zivo, zdravo, nezapisano i neasmaticno dete.ali kapiram tzv. drajv da se to ucini. kapiram ali ne podrzavam. jel su piskili pre kastracije po kuci pa je gospodja zato tela da ih udomljava?
jesu, nedavno su počeli da zapišavaju pa je to uticalo na oglas "sijamci na poklon" iz afekta. do tada je samo postojala briga oko problema sa dlakama...pa vodeći se primerima dečurlije koja su odrasla uz mačke i ostale kućne ljubimce ubeđivao sam je da bebi neće ništa faliti da bi mi na kraju u suzama iznela teoriju kako mačori mogu samo dobro uticati na bebana :lol:
Link to comment
...ne opstoji patern, svaka je macka individualac i u motivima i u nacinu nestajanja/vracanja. Neke se vrate za tri dana, neke za pet, nekih nema i po par nedelja pa se vrate - cesti su slucajevi da se macka pojavi i posle par godina. Ne znam, nadamo se...
meni se desila gotovo identicna stvar kao sa tvojim macorom. mislim, ucitavam sad bzvz, ali dozivljam tu tvoju malu dramu kao svoju iz verovatno potpuno glupih razloga. bila sam na moru a na lj. su pazili baba i deda, a nije bio prvi put da ga ostavljam kod njih. uglavnom, on je posle par dana jednostavno uhvatio krivinu i to je bilo to. od tada je proslo vise od dve i po godine. isto kastriran, blentav i budaletina (ovo kazem s ljubavlju) + da ne naglasavam da je svilen, kad god je izasao u dvoriste, dobio je batine. ja sam naravno prvo danima vrtela sve najgore moguce i nemoguce ishode po glavi i onda sam ga brzo otpisala. i ne znam, bas je kao da se radi o clanu porodice, bar sam ja to tako dozivela. da se ne "hvalim" da sam bila besna na njega kao da je u pitanju covek i osoba i kao da je taj odlazak u domenu licnog. napustio me je, mene! kretencina! a ziveo je kao u hotelu s pet zvezdica...imao je u to vreme, kada je zapalio, vec oko 6 godina i nekako mi se granici sa nemogucim da je i dalje ziv. bio je bas, bas razmazena maca. kada je moj brat izneo (ne bas potpuno neprihvatljivu) teoriju da je lj. mozda nasao novu kucu i nove vlasnike i da mu je zivot sada bolji, te da ne lezi mrtav u nekom blatu, blenula sam u njega tupo nekih 15-20ak sekundi.dok ovo pisem, shvatam dve stvari: ako bi se lj. sutra vratio kao ovaj estelin bezobraznik, hvata me panika pri pomisli da ga ja, u stvari, mozda ne bih ni prepoznala. takodje, mozda nije pametna ideja da imam decu.nadam se da ce se tvoja budala vratiti.
Link to comment

Ja ko budala svako malo navratim ovamo da vidim ima li novosti sa CowBoyem.. I svaki "new post" me obraduje, kao, možda je dobra vest, pa se svi raduju :(

Edited by Buck Naked
Link to comment

CowBoye, ako sam dobro shvatio ti si se skoro selio? Jel mačor bio sa vama pre selidbe? Možda ga nešto vuče u stari kraj?(možda kenjam ali ajd da pomenem i tu mogućnost)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...